Warto wiedzieć o domkach letniskowych

Uwaga: rezerwując poprzez naszą stronę internetową lub infolinię nie ponosisz opłaty rezerwacyjnej.

BORNHOLM-OK.pl - najlepszy polski serwis internetowy o Bornholmie. Gwarancja dobrej ceny i fachowej obsługi.

Wydawanie kluczy

W większości przypadków Najemca musi odebrać klucze do domków letniskowych przed przybyciem do domków. Klucze mogą być wydawane w dniu przybycia, nie wcześniej niż o godzinie 14:00. Dokładny adres oraz miejsce odbioru kluczy będzie dokładnie określone w zaświadczeniu najmu. W większości przypadków, z powodów wynikających z ubezpieczenia itp., klucze nie będą wydawane w domkach letniskowych. W dniu odjazdu Najemca musi zwrócić klucze na adres podany przy odbiorze klucza. Domki należy opuścić w dniu wyjazdu, nie później niż o godzinie 10:00.

Adres pocztowy domku letniskowego jest określony w zaświadczeniu najmu. Poczta jest dostarczana we wszystkie dni urzędowania poczty.

Wyposażenie i umeblowanie

Nasze domki letniskowe są w większości własnością prywatnych osób, dlatego też umeblowane są zgodnie z gustem prywatnych właścicieli. Oprócz niezbędnego sprzętu, takiego jak sztućce, sprzęt do gotowania i przybory kuchenne, wszystkie domki wyposażone są w meble (itp.) indywidualnie. W większości, domki wyposażone są w pojedyncze łóżka o szerokości 70-85 cm, i długości 170-190 cm. Łóżka piętrowe są głównie przystosowane dla dzieci i posiadają materace z pianki, gumowe. Na wyposażeniu domku znajdują się kołdry, poduszki i koce zgodne z ilością osób, które uzyskały pozwolenie na pobyt w domkach. Domki wakacyjne są zwykle ogrzewane elektrycznie i w niektórych przypadkach są wyposażone w mały podgrzewacz wody (o pojemności 20-30l). Przy ekonomicznym wykorzystaniu ciepłej wody wystarcza do wzięcia dwóch kąpieli. Proszę zwrócić uwagę, iż Najemca musi przywieźć własne ręczniki, bieliznę pościelową, ręczniki do naczyń itp. Proszę również sprawdzić listę wynajmowanego sprzętu za dodatkową opłatą. Każdy domek letniskowy ma na wyposażeniu meble ogrodowe: stół i krzesła, w ilości odpowiadającej ilości osób najmującej domek. Parasolki przeciwsłoneczne i/lub leżaki oraz poduszki na leżaki są zaliczane do wyposażenia dodatkowego, dlatego też wszystkie domki nie będą w nie wyposażone.

Jako że większość domków umiejscowiona jest w miejscach przyrodniczych, na lub w domkach letniskowych mogą występować pewnego typu insekty np. muchy czy mrówki. Nawet po gruntownym oczyszczeniu z pajęczyn, mogą one pojawić się w krótkim czasie ponownie. Jesienią w domkach mogą pojawić się myszy. Proszę również zwrócić uwagę, iż w niektóre obszary rekreacyjne graniczą z rejonami mieszkańców, przez co może wystąpić działalność budowlana czy ruch drogowy. Obecność tych czynników nie uprawnia do obniżek cenowych.

Symbole - oznaczenia łóżek

(D) Łóżko podwójne, szer. > 160 cm
(ET) Łóżko piętrowe
(SF) Sofa
(E) Łóżko pojedyncze
(H) Poddasze
(1½) Wąskie łóżko podwójne, szer. < 160 cm

Psy i zwierzęta domowe

Przyjazd z psem/zwierzątkiem domowym jest dozwolone tylko w kilku domach lub ośrodkach wypoczynkowych. Nawet jeśli można przywieźć ze sobą psa/zwierzątko domowe. oznacza to max. 1 psa/zwierzę. Najemca jest zawsze zobowiązany poinformować Tour Operatora o przywozie psa lub zwierzątka domowego, nawet jeśli przyjazd z psem jest dozwolony.

Zużycie energii elektrycznej

W większości przypadków pobierana jest opłata dodatkowa za zużycie energii elektrycznej w okresie wynajmu. Zużycie jest ustalane według odczytów z liczników prądu, i do obowiązków Najemcy należy odczytać licznik w dniu przybycia i w dniu odjazdu. W niektórych domkach zużycie energii elektrycznej jest płatne poprzez ustaloną kwotę wyznaczoną za tydzień. W tych przypadkach ustanowiona kwota jest w opisie domku. Opłata za zużycie energii elektrycznej jest płatna w dniu odjazdu, przy zwrocie kluczy. Jeśli nie określono inaczej w opisie domku, kwoty konsumpcyjne wynoszą:

za prąd: ok. 0,24,- EUR/kWh (w zależności od obiektu)
za telefon: ok. 0,22,- EUR/jednostkę (w zależności od obiektu)

W cenie najmu domków letniskowych opalanych drewnem nie jest uwzględnione drewno opałowe.

Sprzątanie końcowe

Obowiązkiem Najemcy jest oddanie domku posprzątanego i uporządkowanego. Jeżeli domek został pozostawiony w złym stanie czystości, Organizator Podróży obciąży kosztami i opłatami związanymi z posprzątaniem domu.

W związku z rezerwacją domku letniskowego można zamówić dodatkowe usługi płatne (w zależności od obiektu):

Sprzątanie końcowe domków do 60 m2: 106,- €
Sprzątanie końcowe domków 61-75 m2: 119,- €
Sprzątanie końcowe domków 76-100 m2: 136,- €
Sprzątanie końcowe domków 101-125 m2: 157,- €
Sprzątanie końcowe domków 125-150 m2: 177,- €
Sprzątanie końcowe domków powyżej 150 m2: 220,- €

Bielizna pościelowa

Bielizna pościelowa może być dostarczona do domku w dniu przyjazdu i odebrana w dniu wyjazdu. Jeden komplet obejmuje:

  • 1 poszewkę na poduszkę
  • 1 poszewkę na kołdrę
  • 1 prześcieradło
  • 2 ręczniki i 1 ręcznik do naczyń

Cena za komplet wynosi ok. 17,- € (w zależności od obiektu).

Krzesełko dla dziecka (wysokie) i/lub łóżeczko dziecięce.

Wysokie krzesełko i/lub łóżeczko dla dziecka może zostać dostarczone do domku w dniu przyjazdu i odebrane w dniu odjazdu.

  • Cena - za krzesełko lub łóżeczko - za 1 tydzień wynosi 22,- € (w zależności od obiektu)
  • Cena - za krzesełko lub łóżeczko - za każdy kolejny tydzień wynosi 14,- € (w zależności od obiektu)

Zalecamy, aby usługi dodatkowe zamawiać w trakcie rezerwacji domków letniskowych.

Informacja telefoniczna: 57 737 37 74