Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Projekt wycieczki na 2013
Autor Wiadomość
Anonimowy
# Napisano: 26 Sty 2013 13:10
Odpowiedz 


Wybieram sie na taką wycieczkę w tym roku. Montuję ekipę, jak ktoś chętny to zapraszam do wspólnego przejazdu

Chodzi o coś podobnego do https://bornholm-ok.pl/forum/2_921_0.html

Jan
# Napisano: 2 Lut 2013 13:49
Odpowiedz 


Jestem zainteresowany udziałem w wyprawie.tym bardziej przy tak dobrym przygotowaniu planu.
Jan Zielona Góra email-Oliw31@op.pl. Mam na myśli rok 2013

olo2456
# Napisano: 5 Lut 2013 11:44
Odpowiedz 


Jeśli chodzi o tę trasę, to w linkowanym wątku wielu ją odradzało w tym i ja w poście skopiowanym poniżej. Jadąc na "lewo" od Nexo do Rone masz większą szansę na jazdę pod wiatr. Przez las Alinge do Gudhejm to dla wprawionych oraczy terenu raczej jest. Do pokonania w jeden dzień jest dość stroma górka.
No ale ja byłem nastawiony na leniwą turystykę i rodzinną jazdę.
Pozdrawiam i powodzenia
robert


Napisał(a): primaver
Oto przebieg naszej trasy:
1 dzień - Nexo - Ronne (szlakiem nad morzem)
2 dzień - Ronne - Allinge przez Hasle
3 dzień - Allinge - Wyspa Christianso
4 dzień - Allinge - Svaneke przez Gudhjem
5 dzień - Zwiedzanie Svaneke oraz okolic
6 dzień - Wycieczka rowerowa ze Svaneke do Nexo, Aakirkeby, Almindingen, Paradisbakerne i nocleg na polu namiotowym nr 5 (na mapce)
7 dzień - Powrót do Nexo, a następnie do Polski...

Niedawno wróciłem z Bornholmu, a że planując wyjazd korzystałem również z tego wątku to tutaj chcę się podzielić moimi doświadczeniami.
Wziąłem pod uwagę krytyczne uwagi odnośnie czasu przejazdu i trasy i w 100 procentach się z nimi zgadzam.

Ja swój wyjazd rowerowy poprzedziłem rekonesansem na miejscu wykupując w maju wycieczkę w KZP. Dało mi to ogląd sprawy na miejscu i kilka bezcennych informacji od Pani Przewodnik. Po pierwsze ze względu na pogodę (a i okazało się że i ceny) jechać na Bornholm we wrześniu albo w ostatni tydzień sierpnia. Po drugie - ze względu na wiatry przeważające z zachodu - jechać od Nexo w prawo. Sprawdziło się i jedno i drugie!!! Przy planowaniu trasy założyłem oprócz tych dwóch czynników, ze ddzienne przebiegi nie więcej niż 20-30 km , co drugi dzień na przemieszczenie z pola na pole ( przerwa na Joboland, Christianso). Takie założenia podyktowane były tym, że jechaliśmy w 3 rodziny - 11 osób w tym 5 dzieci z czego najmniejszy Karolek miał 6 lat. Żeby nie wozić sprzętu ogólnego (jedzenie picie, gary kuchenki itp) wzieliśmy ze sobą przyczepkę rowerową i jak się później okazało że był to super pomysł wraz z termosem 2 L na herbatę, która była "wydawana" na postojach z tyłu przyczepki. Przed wyjazdem podzieliliśmy się kto i co przygotowuje jako cżęść wspólną: apteczka, zestaw naprawczy (niemożebnie się przydał bo awarii powstało kilka w tym zerwanie łańcucha i przebicie koła), garki, kuchenki z gazem no i jedzenie (każda rodzina zrobiła zestaw obiadowy w słoikach). Kolejnym założeniem wyjazdu było spanie na tanich polach namiotowych, ale w przypadku złej pogody w odwodzie były pieniądze na domek.

Podróż przebiegła według trasy:

25.08. 12 - Nexo - tanie pole namiotowe nr 5 niedaleko bo ok. 7 km (przy drodze rowerowej 22 oksemyrvejen w kierunku lasu Paradisbakkerne) Na tym polu byliśmy 2 dni zwiedzając między innymi Arsdale, Svaneke i joboland. W Nexo tuż przy porcie jest punkt informacji turystycznej gdzie można dostać wszystkie niezbędne przewodniki i mapy rowerowe niezbędne na wyjazd.

27.09.12 -przemieściliśmy się do Gudhejm niecałe 20 km na pole namiotowe nr 4. Wiało jak cholera ale .....w plecki bo tak z południowego zachodu. Tam też byliśmy dwa dni i zwiedziliśmy między innymi Kościół rotundowy, Christianso i Gudhejm z obowiązkową wizytą w fiskebufecie.

29.08 przejechaliśmy przez las Almindingen na pole namiotowe nr 3. I tu potwierdziły się po raz kolejny właściwe założenia: od Nexo w prawo. Nie pokonalibyśmy tej trasy w kierunku Gudhejm bo jest dość stromo. Od strony Gudhejm przebycie najwyższego wzniesienia Bornholmu nie stanowiło problemu nawet dla 6 latka. (pchał rowerek sam i dał radę). Pole nr 3 jest przy samej ścieżce rowerowej więc trafić łatwo. Po drodze zwiedziliśmy Echodale, a wieczorkiem nazbieraliśmy grzybów. Stamtąd na drugi dzień to jest 30.08 wyjechaliśmy do Nexo zahaczając po drodze plaże Balki. No i na prom i do domu

Wyjazd bardzo się udał pod każdym względem: turystycznym, towarzyskim i pogodowym. Brakowało tylko czasu (dzieci do szkoły) na to aby zostać dłużej o jeden dzień przynajmniej na tym 3 polu namiotowym, i ze dwa dni w okolicach Balki lub Dueodde. No ale tak krawiec kraje....

Druga część pól namiotowych zostanie zwiedzona w przyszłości ale już z takim założeniem, żeby po trzy dni na polu spędzić.

pozdrawiam
robert

kklimko
# Napisano: 19 Kwi 2013 17:05
Odpowiedz 


też chętnie się dołączę, Kasia i syn (9lat). Na kiedy planowany jest wyjazd?
kklimko@tlen.pl

Anonimowy
# Napisano: 25 Maj 2013 12:36
Odpowiedz 


Czy propozycja wycieczki jest nadal aktualna? Jeśli tak to w jakim czasie ją planujesz ją odbyć?

marek__40
Użytkownik
# Napisano: 5 Cze 2013 12:03
Odpowiedz 


z chęcią bym się wybrał. w tamtym roku przejechałem trasę świnoujscie - hel. było zaj... świetnie . w tym roku planowałem ją powtórzyć. (jak ktos miałby ochote to zapraszam) ale dlaczego nie ten bornholm?
marek__40@wp.pl (po marek są dwie kreseczki podkreślenia)
czekam na kontakt
pozdrawiam
marek__40

Monika B.
# Napisano: 8 Cze 2013 13:50
Odpowiedz 


Witajcie,

Wybieramy się na wyspę ekipą 4-osobową (póki co) w sierpniu tego roku. Szczegóły wyjazdu są aktualnie ustalane, ale wstępnie planujemy wyjazd 11.08 (Kołobrzego-Nexo) i powrót koło 18-19.08. Planujemy wycieczkę raczej rekreacyjną, nie spiesząc się nigdzie. Dzienna ilość km do pokonania - do 30, ale oczywiście i tak na miejscu okaże się jak to wyjdzie.

Anonimowy
# Napisano: 11 Cze 2013 14:44
Odpowiedz 


Cześć,

Ponizej mój plan wycieczki na Bornholm - proszę o informacje co można jeszcze na tej trasie ciekawego zobaczyć no i czy wogóle propozycja jest słuszna - moze jeszcze warto coś zmienić

Dzień 1 – 08.07.2013
1. Prom Kołobrzeg – Nexo: 7:00 - 11:30
2. Przejazd do Svaneke – 9,5 km
- Arsdlae - zwiedzanie wiatraka (25 DKK / osobę)
- Svaneke Bolcher - wytwórnia cukierków, ulica Torv 7 (wstęp darmowy)
- Karamelleriet - wytwórnia słodkich karmelków, ulica Havnebryggen 2A (wstęp darmowy)
- Svaneke Chokoladeri - wytwórnia czekoladek, ulica Torv 5 (wstęp darmowy)
- Bryghuset - bornholmski browar (wstęp darmowy)
3.Przejazd do Bølshavn – 5 km
- Louiselund - jedno z największych w Danii skupisk menhirów
4.Przejazd do Østerlars – 8,5 km
- Østerlars Kirke jest największym z czterech znajdujących się na wyspie kościołów - rotund
5.Przejazd na pole namiotowe nr 4 – 2,5 km

Dzień 2 – 09.07.2013
1.Przejazd do Gudhjem – 3,5 km
- wiatrak typu holenderskiego - największy na Bornholmie
- Gudhjem Røgeri – wędzarnia (Fiskebuffet - 115 DKK / dorosły, dzieci 50%)
- Glasrøgeri - huta szkła artystycznego
2.Przejazd do Tejn – 11 km
- Helligdommen – wybrzeże i Muzeum Sztuki Bornholmu
3.Przejazd do Allinge – 4 km
4.Przejazd na pole namiotowe nr 1 – 2 km

Dzień 3 – 10.07.2013
1.Przejazd do Sandvig – 3 km
- plaże w Sandvig
- Madsebakke Helleristninger - największy zbiór rytów naskalnych w Danii
2.Przejazd przez Hammeren do Hammershus – 6 km
- latarnia morska w Hammeren
- jezioro Opal
- ruiny twierdzy Hammershus - formacje skalne zwane Lovehovederne (Lwie Głowy)
- dolina Døndalen z największym w Danii wodospadem.
3.Przejazd na pole namiotowe nr 1 – 3 km

Dzień 4 – 11.07.2013
1.Przejazd do Vang – 5 km
2.Przejazd do Teglkås – 5 km
- Jons Kapel - wysoka, granitowa turnia znajdująca się między Teglkås a Vang
3.Przejazd do Hasle – 5 km
- wędzarnia w Hasle przy Søndre Bæk 20
4.Przejazd do Rønne – 11 km
-Muzeum Bornholmu
5.Przejazd na pole namiotowe nr 2 – 4 km

Dzień 5 – 12.07.2013
1.Przejazd do Vestermarie – 6,5 km
2.Przejazd do Aakirkeby – 8,5 km
- Bornholms Automobilmuseum
- NaturBornholm
3.Przejazd na pole namiotowe nr 6 – 6 km
- młyn wodny przy Slusegård
- twierdza Ringborgen
- Sømarken z portem, wędzarnią ryb

Dzień 6 – 13.07.2013
1.Przejazd do Balka – 10 km
- plaża w Balka
2.Przejazd do Nexo – 4 km
-Park motyli w Nexo (Bornholms Sommerfuglepark & Tropeland - Rodzinny – 250 DKK (2+2))
3.Prom Nexo - Kołobrzeg: 17:30 - 22:00

Pozdrawiam
Tomek

olo2456
# Napisano: 13 Cze 2013 09:19
Odpowiedz 


Tomek, kluczowe będzie z kim jedziesz czy to osoby dorosłe, czy dzieci, czy wprawieni w jazdę na rowerze czy nie, czy wprawieni w życie na kempingach czy nie. Odniosę się tylko do planu pierwszego dnia, który uważam za możliwy do zrealizowania jeżeli:
wsiądziecie wyspani na prom,
nie będzie bujało i was nie zmuli,
będzie słoneczna pogoda po przyjeździe do nexo a Wy nie będziecie zmęczeni,
na każdą wymienioną "atrakcję" poświęcicie kilka minut, czyli jak mówi reklama tzw "pędzikiem" no i czy nie będzie wiało w mordę a tak ze 4B
i najważniejsze: jak już wsiądziecie po nocnej jeździe na prom, porządnie Was wybuja, trochę zmokniecie i wyciągniecie się z przyjemnością z cukierni w Svaneke, a będzie Wam się chciało oglądać jakieś wiatraki i to wszystko Wam sprawi przyjemność to tak!!! Dzień pierwszy macie udany, a w klubie sado-macho-ciacho będą na Was patrzeć z szacunkiem!

Anonimowy
# Napisano: 13 Cze 2013 11:45
Odpowiedz 


hej olo,

Zgadzam się z tym co piszesz, pierwszy dzien kluczowy. Mamy do zrobienia 25 km po nocy w podróży i na promie, oczywiście nie mamy zamiaru zwiedzić wszystkiego co napisałem, ale o cos zachaczymy. Będzie trudno ale damy radę . Jezdiemy w 4 dorosłych i 2 dzieci - zaprawieni w kempingowaniu

olo2456
# Napisano: 13 Cze 2013 13:53
Odpowiedz 


Napisał(a): Anonimowy
Jezdiemy w 4 dorosłych i 2 dzieci

Tak myślałem.
Przemyśl to jeszcze raz na spokojnie, bo to naprawdę będzie orka sam przejazd z dziećmi. Po drodze masz fajne tanie pole obok lasu Paradisbakkerne. Tam spokojnie możesz dwa dni spędzić i nie będzie za długo. Jest piękny las, są plaże w Arsdale, jest Joboland i oczywiście lody w Svaneke. Dojeżdżasz spokojnie, trochę pod górkę, ale nie gonisz dwadzieścia parę kilosów, żeby na pole Olego zdążyć przed nocą. Ja bym się też zastanowił co rano żonie i dzieciom po takim czymś powiesz....
olo

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej