Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Tanie pola namiotowe
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Wiadomość
Anonimowy
# Napisano: 31 Mar 2013 19:14
Odpowiedz 


Witam,
chciałem się dowiedzieć od osób, które odwiedziły już Bornholm jak to jest z tymi tanimi polami namiotowymi, mianowicie od kiedy są czynne? Znalazłem gdzieś informację, że niektóre są dostępne od lipca, a wraz z grupką znajomych chcemy się wybrać tam na majowkę. I z pozoru głupie pytanie, ale czy da się dogadać po angielsku? Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i jakąkolwiek pomoc
Pozdrawiam
Mati

Łukasz
# Napisano: 31 Mar 2013 19:40
Odpowiedz 


1. Wg duńskiego rozporządzenia tanie pola namiotowe są i muszą być czynne całorocznie, podyktowane to jest tym, iż rolnicy dostają za nie dopłaty z ministerstwa rolnictwa.

2. cena 20 DKK za osobę, przeważnie drugie 20 DKK za prysznic. Warunki spartańskie, generalnie w większość jest to polana, stanowczo nie polecam pola w pobliżu NEXO, jakieś 1 km pieszo przez orankę do zabudowań z sanitariatami, znajduje się ono pod lasem.

3. 90% ludzi rozmawia po angielsku, generalnie powiem szczerze, że rzadko, ale rzadko kto nie potrafi rozmawiać. Na Bornholmie to nie jest język duński, a bornholmski 40% to duńskiego, 40% szwedzkiego, reszta to wtrącenia angielskiego i niemieckiego

4. przed samym wyjazdem skontaktuj się z właścicielami tanich pól namiotowych, czy mają pozwolenie na kolejny rok, mało zachodu i warto ich uprzedzić. Zdarzało się, że ktoś pojechał na pole - okazało się nieczynne.

5. Przemyślcie sprawę kempingów, ceny generalnie od gdzieś 60/65 do 75 DKK za noc plus prysznic (gorąca woda) przeważnie albo 3 DKK za 2 min, albo 1 DKK za 45 sek, zależy d kempingu i rodzaju karty.

Anonimowy
# Napisano: 31 Mar 2013 23:18
Odpowiedz 


Ogromne dzięki. Teraz odnośnie punktu 5. ta cena to cena od osoby? I odnośnie karty to czy to prawda, ze można taką kartę otrzymać, tzn. kupić\wyrobić jak się zajedzie do pierwszego kempingu? i to wystarczy, że jedna osoba ją będzie miała, czy każdy z uczestników musi mieć swoją?

Łukasz
# Napisano: 1 Kwi 2013 20:00
Odpowiedz 


Ta karta na jedną osobę to tzw Camping PAS, to jest ubezpieczenie OC, obligatoryjne w całej Skandynawii i większości Europy, w Polsce rzaaaaaaaaadkość. Kosztuje 115 DKK, ważne do końca roku kalendarzowego, ważniejsza jest karta od dowodu osobistego, 1 karta na 10 osób nawet.

Karta na prysznice to inna sprawa, każdy dostaje swoją za darmo i sam sobie na większości kempingów doładowuje ile chce. Zgubienie to opłata dodatkowa od 40 do 60 DKK za sztukę.

Cena jest od 1 osoby od 65 do 75 DKK za dobę, ale warunki lepsze i pewność otwarcia i przygotowania pola. Jedynie w wysokim sezonie, czyli w lipcu za namiot płaci się 30 DKK za namiot.

Anonimowy
# Napisano: 13 Maj 2013 11:40
Odpowiedz 


Czy Camping Pas jest obowiązkowy również na tanich polach namiotowych?

Łukasz
# Napisano: 13 Maj 2013 23:55
Odpowiedz 


Camping Pass nie obowiązuje na tanich polach namiotowych, bynajmniej w tamtym roku nie obowiązywał, jutro się dowiem, odpowiem. 115 DKK na rok w tym roku.

Anonimowy
# Napisano: 14 Maj 2013 12:12
Odpowiedz 


Dzięki za info, w sumie też mi się wydaje że na tanich polach nie powinien obowiązywać, w końcu jest znaczną różnica pomiędzy nimi a Campingami

Łukasz
# Napisano: 14 Maj 2013 17:09
Odpowiedz 


no i już wiem, nie obowiązuje na nich Camping Pass - info z informacji turystycznej z Ronne

betsssi
Użytkownik
# Napisano: 14 Maj 2013 19:27
Odpowiedz 


dzięki Łukasz!

Janusz
Użytkownik
# Napisano: 15 Maj 2013 04:04
Odpowiedz 


Witam,
Wybieram się na Bornholm niestety bez roweru, tak więc zostają mi tylko autobusy. Nie jestem wytrawnym piechurem, dlatego mam pytanie: czy tanie pola namiotowe znajdują się w miarę blisko przystanków autobusowych?
Pozdrawiam

Łukasz
# Napisano: 15 Maj 2013 13:46
Odpowiedz 


Janusz, teraz idę spać na 2h, ale wstanę, to zrobię zdjęcie tras autobusowych, daj maila, wyślę skan lub foto. 2 tygodnie temu pole 2 i 3 było nieczynne, właściciele byli w domach, ale nie chcieli przyjąć turystów co byli na majówce. Jedna strefa autobusem to 12 DKK, dojazd z Nexo do Ronne to 60 DKK, Ronne - Allinge tak samo, drogo co by nie mówić. Odległości między kempingami to kilka km idąc z Nexo na północ, spokojnie ze zwiedzaniem miejscowości można nie męcząc się iść z lekkim plecakiem i małym namiotem, szedłem, nie było tragedii, utrudnienie jedynie na południu wyspy, jakieś 30 km między kempingami będzie, więc warto już tam wziąć bus. Druga ewentualność, to ta - spotkałem turystów z Polski, co w Nexo kupili 2 rowery miejskie w nawet fajnym stanie za 500DKK Pozdrawiam.

Janusz
Użytkownik
# Napisano: 15 Maj 2013 23:30
Odpowiedz 


Łukasz, dzięki za informację, mój mail: janusz110@wp.pl
Wybieram się na 10-14 dni w sierpniu - mam nadzieję, że w tym czasie będą czynne wszystkie pola namiotowe.
Przy okazji, jak tam z komarami?
Pozdrawiam

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 16 Maj 2013 07:49
Odpowiedz 


Informacje o komunikacji autobusowej na Bornholmie: http://bat.dk/da/forside.aspx
Więcej informacji: https://bornholm-ok.pl/autobusy-na-bornholmie.html

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Janusz
Użytkownik
# Napisano: 16 Maj 2013 10:18
Odpowiedz 


Dzięki za info, te strony widziałem. Szukam przystanków w pobliżu 6 pól namiotowych. Jest może gdzieś informacja dotycząca granic poszczególnych stref?
Pozdrawiam

Łukasz
# Napisano: 16 Maj 2013 19:13
Odpowiedz 


Późnym wieczorem postaram się Ci wysłać skan lub zdjęcie mapy autobusowej ze strefami i liniami Komary? powiem Ci, że one mi życia nie uprzykrzają, ale kleszcze tak jeszcze ich wysypu nie ma, ale w tamtym roku "złapałem" koło 10

http://www.bat.dk/da/forside.aspx

Janusz, niestety nie mogę zdobyć dokładniej mapki ze strefami, ale ponoć w przyszłym tygodniu już będą mieć w Informacji Turystycznej, więc wtedy Ci wyślę. Powyżej masz rozkład, możesz sobie sprawdzić wszystkie trasy, które Cię interesują. Pozdrawiam.

Janusz
Użytkownik
# Napisano: 24 Maj 2013 04:14
Odpowiedz 


Łukasz, wielkie dzięki za pamięć. Pozdrawiam

Łukasz
# Napisano: 24 Maj 2013 16:20
Odpowiedz 


W poniedziałek udam się do IT, powinni już mieć mapki, więc zeskanuję i wyślę na w/w Twój mail. Pozdrawiam

Anonimowy
# Napisano: 3 Cze 2013 14:35
Odpowiedz 


Hej Łukasz

Czy mógłbyś przekazać kilka informacji:
1) Czy na tanich polach namiotowych lub inych wyznaczonych miejscach (o ile takie są) dostepny jest grill, czy należy zabrac takowy ze sobą?
2) Czy na wyspe są dostępne jakieś tanie jadłodajnie gdzie można zjeśc za przystepne pieniądze?

Z góry bardzo dziekuje za informacje

Pozdrawiam
Tomek

Łukasz
# Napisano: 3 Cze 2013 16:33
Odpowiedz 


hej.

ad. 1 czasami właściciel coś tam wystawi, ale zazwyczaj jest miejsce na ognisko

ad. 2 jak chcesz wyjść do knajpy na jedzenie, to minimum 100 DKK na osobę, nie liczę czegoś szybkiego typu kanapka, czy hot dog, mała najtańsza pizza to 50 DKK. Proponuję kilka dni przejechać na kanapkach i ewentualnie coś w Netto kupić do zrobienia sobie wieczorem przy ognisku czy na grillu na ciepło, w Netto 350g kiełbasek grillowych (5 sztuk) kupiłem w sobotę za 26 DKK. Pozdrawiam

Janusz
Użytkownik
# Napisano: 4 Cze 2013 01:48
Odpowiedz 


Łukasz, tak jak pisałem wcześniej, wybieram się na ok. 10 dni. Planuję ok 1 sierpnia czyli jeszcze w sezonie. Nie będę korzystał z domków ani kempingów, czy gdzieś jeszcze mogę odczuć wyższe ceny?
Jest szansa na ten skan mapek autobusowych?
Pozdrawiam
Janusz

Łukasz
# Napisano: 4 Cze 2013 11:30
Odpowiedz 


jest szansa, ale póki co nie ma ich w IT, jak tylko się ukażą dostaniesz skan

Janusz
Użytkownik
# Napisano: 4 Cze 2013 12:00
Odpowiedz 


Dzięki, a co do cen w sezonie?

Arcia
Użytkownik
# Napisano: 4 Cze 2013 14:10
Odpowiedz 


Witam Mam pytanie do Łukasza...napisałeś że,cytuje "4. przed samym wyjazdem skontaktuj się z właścicielami tanich pól namiotowych, czy mają pozwolenie na kolejny rok, mało zachodu i warto ich uprzedzić. Zdarzało się, że ktoś pojechał na pole - okazało się nieczynne."
Mam adresy tanich pól namiotowych,ale nie telefony,nie mam więc jak się z nimi skontaktować. Jadę w drugiej połowie lipca,więc czy kontakt z właścicielami jest konieczny?

Łukasz
# Napisano: 4 Cze 2013 14:12
Odpowiedz 


ceny na tanich polach namiotowych, ceny za bilety komunikacji miejskiej i ceny żywności nie zmieniają się, jedynie ceny na kempingach, hostelach i hotelach ulegają zmianie, na wyższą oczywiście. Ceny biletów wstępu na jakieś wystawy muzealne także ulegają zwiększeniu.

Janusz
Użytkownik
# Napisano: 5 Cze 2013 01:42
Odpowiedz 


Łukasz, dzięki za info

Arcia, podaję nr tel:
Lejerplads Moselokkevej 5,Allinge, tel. 56450108
Lejerplads Lille Sursankegard, Sursankevej 8, Ronne, tel. 56963029
Lejrplads Gulhave, Gulbakkevejen 6, Aakirkeby, tel. 56999284
Lejrplads Slettegard, Gudhjemvej 35, Gudhjem, tel. 5649 5028
Lejrplads Ellesgard Paradisbakkerne, Ibskervej 35, Svaneke, tel. 5649 2165
Lejrplads Lille Gadegard, Sondre Landevej 63, Pedresker, Akirkeby, tel. 56978063
Pozdrawiam
Janusz janusz110@wp.pl

Arcia
Użytkownik
# Napisano: 6 Cze 2013 13:10
Odpowiedz 


Dzięki Janusz
Mam tylko pytanie jaki tam jest num.kierunkowy?

Janusz
Użytkownik
# Napisano: 6 Cze 2013 13:50
Odpowiedz 


Dla telefonów komórkowych: +45 xx xxx xxx
Dla telefonów stacjonarnych: 00 45 xx xxx xxx

Arcia
Użytkownik
# Napisano: 6 Cze 2013 14:10
Odpowiedz 


Dzięki!

Janusz
Użytkownik
# Napisano: 7 Cze 2013 21:04
Odpowiedz 


Arcia, jeżeli jakieś z tych pól namiotowych będzie nieczynne to daj znać

Anonimowy
# Napisano: 2 Lip 2013 19:33
Odpowiedz 


Hej Janusz,

Masz może bardziej aktualny numer do Lejrplads Gulhave, Gulbakkevejen 6, Aakirkeby, tel. 0045 56999284. Ten numer chyba jest nieaktuakny (nie ma takiego numeru). Może masz informacje czy to pole jest już czynne?

Pozdrawiam
Tomek

. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej