Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Nóż a prawo duńskie
Autor Wiadomość
Przemo-c
# Napisano: 29 Lip 2013 09:31
Odpowiedz 


Zawsze na wyprawy biorę poważniejsze noże 6 calowy ze stałą klingą ale mogę sobie poradzić tylko z moim "pół automatycznym" kershaw blur (3,5 calowe ostrze) jak to jest z nożami w dani bo z tego co czytam na przykład na wikipediii okazuje sie ze jezeli nóż można otworzyć jedną ręką to już jest nielegalne .... noże ze stałym ostrzem muszą być malutkie. A bez pożądanego noża nigdy sei daleko nie wybieram zwłaszcza rowerowo.. Jak to wygląda prawnie i w praktyce?

Łukasz
# Napisano: 31 Lip 2013 00:22
Odpowiedz 


Nie rozumiem kilku rzeczy. Bornholm to nie dżungla, gdzie od noża zależy przeżycie, nie rozumiem po kiego groma Ci 15cm nóż. Weź se chłopie dobry scyzoryk Victorinox`a i będziesz miał problem z głowy. W kwestiach prawnych, proponuję telefon do ambasady, dostaniesz pełne dane

Anonimowy
# Napisano: 31 Lip 2013 13:37
Odpowiedz 


Zadzwoniłem do ambasady i pani powiedziała mi, że prawnie można mieć nóż o ostrzu do 8 cm. Tak więc większym raczej nie należy się afiszować.
Paweł

Anonimowy
# Napisano: 4 Sier 2013 22:28
Odpowiedz 


Ja rozumiem ze 6 calowy moze byc problemem i moze jest w tym jakis sens i ewnie i tak bym go nie wzial ze względu na wage ale .. 3,5" folder to podstawa. Victorinoxy są fajne nie przeczę ale dużo wygodniejszy jest blur otwierany 1 ręką i z bezpieczną blokadą ostrza nie jak duża część victoinoxów.
Dzieki za informacje z ambasady.

DamianT1972
Użytkownik
# Napisano: 20 Lis 2013 13:07
Odpowiedz 


Ciekawe dywagacje, ale w sumie odbiegają od istoty zagadnienia. Mianowicie, dlaczego ktoś chciałby brać noże na wyprawę ? Może tę kwestię warto rozkminić.

Anonimowy
# Napisano: 21 Lis 2013 12:06
Odpowiedz 


bo w zyciu potrzebny jest nóż..... /kłania się nieznajomosc klasyki tj "nóż w wodzie"....

Anonimowy
# Napisano: 26 Mar 2014 22:27
Odpowiedz 


Jakim trzeba być zakompleksionym tchórzem by brać ze sobą majcher na zwykłą wycieczkę!?. Qurcze wędrowałem po różnych dziwnych miejscach ale majcher służył tylko do otwierania puszek, krojenia i smarowania chleba. Na typowo survivalowych eskapadach bagnet od kalacha zdradzał nowicjusza bo to i ciężkie i nieporęczne a na wyjazdach "miejskich" grozi niepotrzebnym zainteresowaniem "federalnych"

Anonimowy
# Napisano: 26 Mar 2014 23:46
Odpowiedz 


Z tym 8 cm ostrzem to troche przesadzaja.bo przeciez zwykly noz kuchenny ma ostrze ok 12cm..15cm..kiedys swego czasu w Ronne przeszukali mi kampera i mialem kilka nozy w schowku z tego 2 mialy dosc pokazne ostrza ok 20cm..poprostu nie pomyslalem o nich bo zawsze tam byly.i jakos celnik sie do nich nieprzyczepil a napewno je widzial .Wiec uwazam ze to tylko zalezy od czlowieka jakie ma do tego podejscie .sam jestem przeciwnikiem uzywania nozy sprezynowych. I inych tego podobnych usrojstw.za samo ich posiadanie powinna byc kara .

Anonimowy
# Napisano: 28 Mar 2014 23:41
Odpowiedz 


Zawsze na wyprawy biorę poważniejsze noże 6 calowy ze stałą klingą ale mogę sobie poradzić tylko z moim "pół automatycznym" kershaw blur (3,5 calowe ostrze) ..... A bez pożądnego noża nigdy sei daleko nie wybieram zwłaszcza rowerowo..
No chłopina ma problem z kompleksem niższości, choć ja bym go nazwał zwykłym cykorem, no bo jak się bez noża z domu nie rusza...

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej