Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat | | Wybrane tematy: Promy na Bornholm
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Petycja w sprawie NIE zawieszania połączenia promowego
Autor Wiadomość
AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 21 Sty 2015 14:55
Odpowiedz 


Do wszystkich osób które kochają Bornholm, wracają do niego lub dopiero planują wyjazd poniżej tekst petycji jaką mieszkańcy Bornholmu podpisują by powstrzymać duńskie Ministerstwo Transportu przed zamknięciem połączenia promowego Sassnitz - Ronne. W tym momencie decyzja została odroczona do roku 2017 ale mieszkańcy walczą by sprawa została zamknięta a połączenie zostało nie zagrożone.

Pod tekstem petycji link do strony gdzie można ją podpisać.

"W porozumieniu związanym z transportem, dotyczącym Bornholmu w roku 2014, sposób w jaki traktuje się Bornholm będący częścią Danii jest na tyle skandaliczny i nie do przyjęcia, że czas powiedzieć stop. Ten sprzeciw jest ze strony mieszkańców wyspy oraz innych osób, które wspierają nas w tej walce! Nie akceptujemy dłużej decyzji podejmowanych w Christiansborgu.
Przez długi czas akceptowaliśmy pomijanie nas raz po raz, podczas gdy w pozostałych regionach Danii mamy równość transportową. W roku 2002 odebrano nam jedyne bezpośrednie połączenie promowe z Kopenhagą, pomimo zebrania ponad 33.000 podpisów w proteście przeciwko zlikwidowaniu nocnego promu do Kvasthusbroen. Nie otrzymaliśmy pomocy ze strony rządzących.
Christiansborg zlikwidował linię promową , na pocieszenie otrzymaliśmy połączenie promem towarowym do Koge, chociaż nikt z nas nie prosił o takie rozwiązanie. Bornholm nadal zabiegał o bezpośredni prom do Kopenhagi! Zamiast tego zostaliśmy zmuszeni do podróży tranzytem przez Szwecję, z którym związane jest 79 restrykcyjnych przepisów, między innymi konieczność posiadania zezwoleń medycznych, czy też dokumentów dla zwierząt wraz z aktualnymi szczepieniami. Te regulacje stwarzają zwykłym Bornholmczykom ogromne problemy. W ostatnim czasie mogliśmy obserwować uchwalanie nowego, wartego 28,5 miliarda koron, funduszu na rozwój transportu w Danii - tylko nie na BORNHOLMIE! Nie ma ani słowa o Bornholmie w tym projekcie. Na znajdującej się w Christiansborgu mapie rozwoju połączeń transportowych Bornholm nie istnieje!
Dzięki ustalonemu budżetowi w 2014 roku przez wszystkie partie polityczne (z wyjątkiem EL i liberalnego Sojuszu), tracimy teraz również obsługiwane przez naszą DSB IC / Bornholm połączenia kolejowe z Ystad do Kopenhagi! Osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach, rodzice z małymi dziećmi czy też turyści z rowerami – zostają bez transportu! To działanie pozwoliło zaoszczędzić w budżecie 31 milionów koron! Czy faktycznie na utrzymanie połączenia nie można było znaleźć 31 milionów w tym ogromnym, wartym 28,5 miliarda projekcie!
Obecnie chce się nas pozbawić również promu„Povl Anker” - jedynego , który może pływać w warunkach sztormowych, gdy z powodu zlej pogody oba katamarany muszą pozostać w porcie! Prom ten był dotychczas opisany jako „prom rezerwowy” . Niestety, NIE BĘDZIE INNEGO PROMU REZERWOWEGO ponieważ likwidacja „Povla Ankera” pozwoli zaoszczędzić 30 milionów koron!
Ergo, nie będzie rezerwowego promu do utrzymania połączenia w czasie sztormowej pogody. Co gorsze , armator Fargen A / S wycofa się z obsługiwania linii Ronne-Sassnitz, gdyż bez obecnie używanego promu „Povl Anker” jej utrzymanie nie będzie opłacalne! Jest to katastrofa dla Bornholmu, ponieważ mówimy o turystyce z Niemiec, gałęzi Bornholmskiego rynku, która dostarcza 500 000 000 koron (pół miliarda) każdego roku i o setkach miejsc pracy w branży turystycznej, które są całkowicie uzależnione od tego źródła dochodu! Jesteśmy przecież wyspą turystyczną!
Dokładniej przyglądając się planowi oszczędnościowemu Ministerstwa Transportu - bardzo szybko okazuje się, że zapisane 61 mln oszczędności można uzyskać inwestując w poprawę obsługi połączeń i oferując całościowy plan obniżki cen biletów promowych, które obecnie są kosmicznie drogie! Zamiast tego mamy marne 10% posezonowej zniżki , które Minister Transportu określa rozsądnym! Albo minister jest matematycznym analfabetą i źle liczy, albo, co bardziej prawdopodobne, jest Ministrem Transportu w Danii z wyłączeniem Bornholmu - Minister Magnus Heunicke KPI z Bornholmu - oferując takie rozwiązania!
Bornholm więcej tego nie zniesie - wysyłamy SOS - Christiansborg musi się obudzić i dowiedzieć , że Bornholm nie może wciąż być POMIJANY!
BORNHOLM DOMAGA SIĘ TRANSPORTOWEJ RÓWNOŚCI – POPARTEJ PRZEZ POLITYKÓW , KTÓRĄ RESZTA DANII MA JUŻ OD DAWNA!"

Link do petycji: http://www.skrivunder.net/bornholm_siger_nej_til_trafikforliget_2014

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2023 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej