Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Koronawirus na Bornholmie
. 1 . 2 . >>
Autor Wiadomość
Joanna79
# Napisano: 11 Mar 2020 10:11
Odpowiedz 


Witam, czy Korona wirus jest widoczny na Bornholmie. Planuję wyjazd w lipcu i stąd moje pytanie. Jakieś szersze informacje? Jeśli coś macie to proszę podzielcie się.

Na razie nie panikujemy, mamy już bilety na prom i wstępnie kwaterę klepniętą. Chcemy jednak wiedzieć jak się sprawa rozwija.

Pozdrawiam ciepło

Joanna79
# Napisano: 13 Mar 2020 16:19
Odpowiedz 


Da również szukających informacji jak na Bornholmie jest. Z tego co się dowiedziałam to w Danii pod kontrolą, podobnie jak w Polsce. Pytałam też znajomych i na grupie Treomaksa, jedni panikują a inny starają się zachować spokój. Koronawirus prędzej czy później zostanie zwalczony i życie wróci do normy, z tego względu my zachowujemy jak na razie spokój

Anonimowy
# Napisano: 16 Mar 2020 09:11
Odpowiedz 


Ja mieszkam przy czeskiej granicy, w Czechach wszystko praktycznie pozamykane. Nie widać jednak paniki na ulicach, gada się o wirusie ale zbytnio paniki nie ma. Są też oczywiście tacy co sobie z tego wirusa żarty robią

Anonimowy
# Napisano: 17 Mar 2020 10:52
Odpowiedz 


Pracuję na Bornholmie, płynąłem ostatnio z Sassnitz, niby normalnie ale restauracja nieczynna, zalecane jest by zostać w samochodach i nie wychodzić wyżej na pokłady.

Joanna79
# Napisano: 19 Mar 2020 17:50
Odpowiedz 


Ja myślę, że niema co załamywać rąk, liczymy na udane wakacje i nie damy się wirusowi. Stwierdziliśmy, że warto mieć jakiś plan na lato i tego się trzymamy Nie odpuszczę Bornholmu w tym roku, to na bank

Anonimowy
# Napisano: 19 Mar 2020 22:05
Odpowiedz 


1 przypadek choroby z 16 marca. Na dzień dzisiejszy nie wiem o nowych zachorowaniach. Kwarantanna obowiązuje.

Anonimowy
# Napisano: 23 Mar 2020 22:02
Odpowiedz 


Kwarantanna obowiązuje wszędzie. My mamy wakacje - na nieszczęście - wykupione we Włoszech i na Bornholmie DOM. Na Bornholmie na sierpień, nie odwołujemy bo to późniejszy termin, Włochy mamy w zawieszeniu.

Musimy się trzymać w tych trudnych dniach, musimy być razem

Kamila
# Napisano: 31 Mar 2020 11:16
Odpowiedz 


dane z 29 marca na Borholmie- 15 zakażonych 1 zgon. kwarantanny obowiązuje wszystkich. nie wolno wychodzić poza zakupami czy praca. nie działają przedszkola szkoły restauracje itp. premier Danii zapowiedział że sa juz na etapue zwalczania wirusa i pomoc po Wielkanocy powoli wszystko ma wracać do normy....

Joanna79
# Napisano: 1 Kwi 2020 21:40
Odpowiedz 


Dzięki Kamila za informację z pierwszej ręki Brzmi to optymistycznie i tego będziemy się trzymali

Czuję, że mi zabraknie spacerów z psem, wiem, że z psem można wychodzić ale braknie mi tych dłuższych wypadów za miasto. Będzie, tak myślę, podwójny głód przygody by wrócić w sezonie na Bornholm i na nowo ładować akumulatory Pozdrawiam.

Lucass_krk
Użytkownik
# Napisano: 1 Kwi 2020 21:51
Odpowiedz 


Ja w tym roku zaplanowałem wakacje życia z moim 12 letnim synem właśnie na Bornholmie i ta sytuacja mnie zaczyna przerastać, mam nadzieję że ten syf skończy się w czerwcu najpóźniej.

Anonimowy
# Napisano: 8 Kwi 2020 16:16
Odpowiedz 


Słyszałem właśnie w radio, że po świętach Dania ma wracać do normalności, do tego Czechy i Austria. Może to zwiastun czegoś normalnego i urlop się uda jednak w tym roku.

Podwójna radość

Lucass_krk
Użytkownik
# Napisano: 10 Kwi 2020 21:29
Odpowiedz 


Niestety chyba w tym roku wakacji nie będzie, obostrzenia u nas potrwają do lipca

Anonimowy
# Napisano: 15 Kwi 2020 11:26
Odpowiedz 


Myślę, że w lipcu to już jakoś to wszystko będzie się kręciło. Czesi uruchamiają wszystko w kilku krokach, a turystyka i hotele zakładają na pierwszą połowę czerwca.

Anonimowy
# Napisano: 15 Kwi 2020 11:27
Odpowiedz 


Myślę, że u nas będzie podobnie, mamy jakiś tam wstępny plan rządu na rozruch. Bez pracy nie ma gospodarki, a dalej nie ma na obiecane dopłaty Musi się kręcić a i będzie się kręci

Joanna79
# Napisano: 16 Kwi 2020 17:54
Odpowiedz 


Optymistycznie patrzę na świat i myślę, że wakacje będą. W nie tak rozdmuchanej formie jak ubiegłoroczne (festyny, jarmarki, koncerty), ale w bardziej indywidualnej i rodzinnej formie. Dania przywraca do normalnego funkcjonowania część placówek oświatowych, wraca powoli do normy. To potrwa ale będzie dobrze

mnnowy
Użytkownik
# Napisano: 17 Kwi 2020 20:15
Odpowiedz 


Witam wszystkich

Czy jest ktoś zorientowany jak na dzień dzisiejszy wyglądają kursy promów Sassnitz - Ronne? Czy promy kursują w ogóle? Pytam gdyż mam termin już wykupiony na 28 maja i w związku z sytuacja wyjazd nie będzie możliwy. Firma odpowiedzialna za wynajem domów sama zaproponowała bezpłatne przełożenie pobytu na za rok co było moim zdaniem bardzo rozsądnym ruchem. Nigdzie nie mogę dostać informacji co do promów. No i najważniejsze pytanie jak zachowa się przewoźnik w takiej sytuacji. Gdyż jestem w stanie zrozumieć, że jeśli promy kursują to moje opcję są ograniczone (ostatnio proponowano mi pełną opłatę za zmianę terminu czyli w zasadzie kupno drugiego biletu...), ale w przypadku nie kursowania promów znana jest komuś polityka firmy na dzień dzisiejszy?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Anonimowy
# Napisano: 18 Kwi 2020 02:57
Odpowiedz 


Witam
O ile się wczoraj doczytałem na stronie armatora to promy z Sassnitz kursują normalnie z zachowaniem środków ostrożności związanych z pandemią. A dlaczego chcesz rezygnować z wyjazdu? W maju granice prawdopodobnie będą otwarte, to raz a niebezpieczeństwo zarażenia jest takie samo na Bornholmie jak w Polsce. Kto wie czy nie mniejsze jak w Polsce, tam dystans społeczny jest naturalny.

mnnowy
Użytkownik
# Napisano: 18 Kwi 2020 07:14
Odpowiedz 


Dziękuję za informację
Bardziej z powodów finansowych, moja działalność jest zamrożona od polowy marca i znajduje się na samym końcu w kolejności odmrażania. Co powoduje, że wyjeżdżanie teraz na urlop, mimo, że zapłacony nie jest najlepszym pomysłem

Także pandemia mną nie kieruje. No nic skoro kursują to raczej będzie problem z przeniesieniem biletu, ale popytam.

Wakacje na Bornholmie
# Napisano: 19 Kwi 2020 00:30
Odpowiedz 


Witam wszystkich,
jeśli ktoś ma wątpliwości co do wyjazdu na Bornholm... mieszkamy tu od kilku lat. Mamy kilka apartamentów na wynajem i muszę powiedzieć ze było kilka odwołań rezerwacji ale też dostajemy codziennie nowe. Z naszymi gośćmi z Polski jestem w stałym kontakcie mają rezerwacje już na czerwiec i myślę,ze będą mogli spokojnie zrealizować swoje plany. Jeśli chodzi o lipiec i sierpień nie mam obaw w ogóle.

Na Bornholmie na dziś są 54 osoby zarażone, w większości są to osoby starsze z domów opieki, które jak przypuszczamy odwiedził ktoś z lądu.

Nie ma paniki, w sklepach trzeba zachowywać odstępy i ubierać rękawiczki jednorazowe. Maseczki nie są obowiązkowe. Pojedyncze osoby je noszą w sumie widziałam tylko 2
Dzieci od wtorku pomaszerowały do szkół. Rowery poszły w ruch, coraz częściej widuję rowerzystów.
Restauracje są zamknięte jednak na ten czas jest to normalne ponieważ większość z nich pracuje sezonowo. Zazwyczaj otwierają się na początku maja, zobaczymy jak będzie.

Jeśli chodzi o prom z Sassnitz to nadal nie kursuje. Najbliższy termin na 14, 21... maja.Ilość biletów jest ograniczona o połowę ze wzgl bezpieczeństwa.
Możliwość dostania się na wyspę jest też przez Ystad i drugim promem na Bornholm. Jest to jednak dłuższa i bardziej kosztowna wyprawa.
Na dzień dzisiejszy granice Danii pozostają zamknięte.

Zatem moi drodzy nie trzeba się obawiać pobytu na wyspie. Ja uważam, że jest dużo bardziej bezpiecznie jak w Polsce.

Pozdrawiam Serdecznie

---

Witam, często pływamy z Sassnitz do Ronne kilka razy zdarzyło się, że musieliśmy zmienić datę podróży, nie było najmniejszego problemu za drobną dopłatą zmienić termin podróży.

Pozdrawiam Serdecznie

Lucass_krk
Użytkownik
# Napisano: 21 Kwi 2020 23:33
Odpowiedz 


hej problemem są i będą teraz zamknięte granice oraz coś czego nie zmienimy zarąbista recesja i bezrobocie, ja właśnie straciłem pracę i widoki na Bornholmskie wakacje, ale jak się wk..ie to zrobię to co napisał w którejś z książek Cejrowski wezmę lodówkę na plecy i sprzedam na targu żeby dziecku zrobić frajdę.

Anna1
# Napisano: 24 Kwi 2020 14:51
Odpowiedz 


Też stale obserwuje sytuacje. Akurat my nie odwołujemy rezerwacji, czekamy na rozwój i to jak się wszystko z korona potoczy. Mamy dogadane z biurem, że ew. anulacja przed terminem albo przeniesienie na kolejny rok. Chcemy po prostu mieć wakacje w tym roku

irek
# Napisano: 5 Maj 2020 22:43
Odpowiedz 


witam czy coś od ostatnich wpisów zmieniło się w kursowaniu promów ? kwarantanny? itp. Mamy zabukowany dom i prom na początku lipca.... i az nie chce mi się myśleć, że moglibyśmy nie jechać

Lucass_krk
Użytkownik
# Napisano: 6 Maj 2020 13:10
Odpowiedz 


granice nadal zamknięte i nie wiadomo kiedy otworzą

Anonimowy
# Napisano: 6 Maj 2020 15:19
Odpowiedz 


Dzisiaj ogłoszone zostało info, że dla pracujących za granicą znosi się kwarantannę. Drugi etap będzie już niedługo i zniesienie kwarantanny dla przekraczających granice. Granice mają zostać otwarte już w maju lub na początku czerwca.

Joanna79
# Napisano: 11 Maj 2020 13:24
Odpowiedz 


Z tego co się dowiedziałam, to w Danii ma zostać podjęta decyzja pod koniec maja - mówię tutaj o tym czy granice zostaną otwarte i kiedy. Monitoruję nieco sytuację i wiem, że sytuacja z wirusem jest malejąca, a na Bornholmie to już w ogóle stabilna - co cieszy niezmiernie

Anonimowy
# Napisano: 12 Maj 2020 10:34
Odpowiedz 


Co z tego że Dania otworzy granicę jak nasi nie otworzą

Joanna79
# Napisano: 13 Maj 2020 08:25
Odpowiedz 


Anonimowy
Nie wiem skąd tak czarne myśli Postaraj się być większą optymistką

Z informacji jakie można znaleźć w sieci, to przymiarki są do połowy czerwca

Lucass_krk
Użytkownik
# Napisano: 14 Maj 2020 15:42
Odpowiedz 


Napisał(a): Joanna79
Z informacji jakie można znaleźć w sieci, to przymiarki są do połowy czerwca

Ja też słyszałem że otwarte będą ale chyba nie wszystkie granice na tą chwilę mówi się o Grupie Wyszehradzkiej, a reszta jak się otworzy to oby bez kwarantanny.

Anonimowy
# Napisano: 30 Maj 2020 20:20
Odpowiedz 


Wygląda na to, że w tym roku nie odwiedzimy Bornholmu. Na chwilę obecną dla polaków nie ma wjazdu do Danii niestety

Lucass_krk
Użytkownik
# Napisano: 31 Maj 2020 21:36
Odpowiedz 


było to do przewidzenia

. 1 . 2 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej