Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Wycieczka objazdowa po wyspie
. 1 . 2 . >>
Autor Wiadomość
Anonimowy
# Napisano: 3 Lip 2006 18:40


Jak wygląda objazdowa wycieczka po Bornholmie? Ile trwa, gdzie prowadzi, warto skorzystać z takiej możliwości zwiedzania wyspy? Czy przewodnik cały czas opowiada o wyspie? Czy turyści są szybko przeganiani z miejsca na miejsce? Proszę o wszelkie informację dotyczące wycieczki, ponieważ zastanawiam się czy skorzystać czy lepiej pospacerować po Nexo?

Monika

aneta
# Napisano: 9 Lip 2006 09:11


wycieczka super.auto parkujesz w kolobrzegu.promem do nexo.na miejscu wyłapuje cię pilot z biura i zaprasza na wycieczkę
masz dwie możliwości albo objazdowa po całej wyspie albo joboland 100 koron.Objazdowa wersja super (pozdrawiam pilotke Paulinę i kierowce Toma) jeżeli nie znasz jezyków obcych to wycieczka da ci super wiadomości i pozwoli ci dobrze rozeznać się na wyspie zakochasz się w tym urokliwym miejscu i zapragniesz tam wrócić ja z mężem byłam w ubiegłym roku. pilotka super prowadzi wycieczkę. wrócę tam bo dzięki tej wycieczce wiem co, gdzie i jak.

aneta
# Napisano: 9 Lip 2006 09:44


POLECAM KUPIĆ NA WYSPIE SER-ST.CLEMENS BLEU

Nefretete
Użytkownik
# Napisano: 9 Lip 2006 15:11 | Edytowany przez: Nefretete


A jak smakuje ten ser? I gdzie go kupiłaś?

aneta
Użytkownik
# Napisano: 12 Lip 2006 20:50


Autobus wycieczkowy w Nexo odchodzi z pod sklepu w którym możesz kupić wszystko również ser ,wymienić zł na korony i kupić bilecik na wycieczkę. Co do sera przywiozłam go promem do kraju ( kupiłam tylko jeden-szkoda ,że tylko jeden, bo jest tani i pyszny jeżeli ktoś lubi sery pleśniowe ) ma specjalny łagodny smak i aromat - jest miękki . W środku delikatniy błekitno -turkusowy nalot do tego chłodne wino w/g uznania kupujesz sama . Ser produkują na wyspie pewnie jest dostępny w wielu sklepach. Przechowywać go w lodówce bo w cieple cały robi się niebieski i wtedy go nie polecam (jakoś dziwnie rośnie ha ha ).

Na wycieczce można zapłacić w wędzarni za szwecki stół są tam sałatki i ryby polecam . Kupowanie ryb na sztuki wychodzi bardzo drogo - nie polecam.

Kasia
# Napisano: 17 Lip 2006 09:37


Pytanie do Anety - ile kosztuje wycieczka objazdowa, o której napisałaś i czy trzeba ją wcześniej rezerwować? Wybieram się na Bornholm z Kołobrzegu 10 sierpnia i nie wiem czy powinnam poszukiwać organizatorów tych wycieczek już teraz...

jeremi
# Napisano: 17 Lip 2006 09:46


Napisał(a): aneta
wycieczka super.auto parkujesz w kolobrzegu.promem do nexo.na miejscu wyłapuje cię pilot z biura i zaprasza na wycieczkę

W tekscie anety znajdziesz odpowiedz

j.

Kasia
# Napisano: 17 Lip 2006 10:04


Napisał(a): jeremi
W tekscie anety znajdziesz odpowiedz

j.

super jeremi - bardzo mi pomogłeś. wyłapać cię może pilot z biura, w którym wcześniej zarezerwowałeś wycieczkę, czyż nie? pytałam też o cenę, aneta napisała tylko cenę wstępu do jobolandu. jak już zawracasz sobie głowę żeby napisać coś na forum to mógłbyś postarać się o jakąś pożyteczną informację

Jola
# Napisano: 17 Lip 2006 10:15


Byłam w zeszłym roku na takiej objazdowje wuycieczce i rezerwowałam ją kiedy kupowałam bilet na statek (wtedy ma sie oewnosc ze się zmieścisz w autobusie). Płaciło się przewodnikowi w czasie przerwy i było to 100 koron.

Tak mi sie spodobało ze w tym roku jedziemy na dłużej!

Do zobaczenia na szlakach

Kasia
# Napisano: 17 Lip 2006 10:20


Bardzo Ci dziękuję Jolu. Jeszcze tylko jedno pytanie - jaką płynęłaś żeglugą (gdańską, kołobrzeską, czy może jakąś inną)?

jeremi
# Napisano: 17 Lip 2006 11:15


Kasia

Bardzo przepraszam za wprowadzone zamieszanie.

j.

Jola
# Napisano: 17 Lip 2006 11:48


Płynęłam z Darłówka chyba to była zegluga gdańska

Anonimowy
# Napisano: 21 Lip 2006 19:13


cześć kasiu tu aneta na wycieczkę musisz mieć 100 koron płacisz je na miejscu pilotka powie ci na miejscu po polsku co gdzie i jak dodatkowa kasa też ci się przyda np - w gughjem na wędzarnie 80 koron . ja płynęłam w ubiegłym roku w sierpniu i wielu ludzi zrobiło tak jak ja nie rezerwowało nic wczesniej.

Anonimowy
# Napisano: 21 Lip 2006 19:22


polecam stronę www.bornholm. info nie jest po polsku ale można zniej wiele skorzystać .

Anonimowy
# Napisano: 21 Lip 2006 19:23


www.bornholm.info

Krystyna
# Napisano: 21 Lip 2006 19:27


Cześć, czy na statek żeglugi gdańskiej wypływający z Darłówka, można się załapać bez rezerwacji, to znaczy z marszu?
Mam jeszcze pytanie, odnośnie tej wycieczki objazdowej, czy można płacić w zł?Jeśli tak, to po jakim kursie?Jaką trasą jedzie ten autokar?Czy po całej wyspie?I ile godzin trwa ten objazd?

Pozdrawiam wszystkich-Krysia.

Krystyna
# Napisano: 21 Lip 2006 19:35


I jeszcze jedno pytanie, do Was.Potrzebny jest paszport(nie posiadam), czy wystarczy nowy dowód osobisty?

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 21 Lip 2006 19:46


Napisał(a): Krystyna
Cześć, czy na statek żeglugi gdańskiej wypływający z Darłówka, można się załapać bez rezerwacji, to znaczy z marszu?


Biletów na statek nie trzeba rezerwować. To jest duża jednostka i ma ponad 700 miejsc.

Napisał(a): Krystyna
Jaką trasą jedzie ten autokar?


Wyjeżdża z Nexo, dalej przez Arsdale, Svaneke, Listed do miejscowości Ostrelars. Następnie do Gudhjem, potem przez Tejn, Allinge-Sandvig na Hammershus. Trasa prowadzi wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża, dalej przez las Almindingen, miejscowość Aakirkeby i autobus wraca do Nexo.

Napisał(a): Krystyna
I ile godzin trwa ten objazd?


ok. 4 godziny (3 przerwy)

Napisał(a): Krystyna
Potrzebny jest paszport


Nie, wystarczy dowód osobisty.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Krystyna
# Napisano: 21 Lip 2006 20:05


Dziękuję slicznie, pa.

Krystyna
# Napisano: 26 Lip 2006 18:58


Witam wszystkich w ten upalny dzień.Chciałam ponowić swoje pytanie.Otóż , czy za tę wspominaną wcześniej wycieczkę objazdową po wyspie, można płacić w złotych polskich?A jeśli tak , to ile złotóweczek trzeba przygotować ?
Bardzo proszę osoby zorientowane w temacie, o odpowiedż.

ps.wyjazd już w sobotę.
Pozdrawiam

Joanna
# Napisano: 26 Lip 2006 22:21


Tak Krysiu, można zapłacić w złotówkach. Jeśli płyniesz Żeglugą Gdańską to w kasie razem z biletem wykupjesz wycieczkę. Dorosły 80 zł dziecko 65 zł. Dowiadywałam się, bo płyne za ok. tydzień. Mało tego podobno nie trzeba wykupywać biletu koniecznie w Darłowie czy Kołobrzegu tylko tam gdzie masz bliżej kasę żeglugi ( ja np. w Gdańsku). Pozdrawiam Cię i życzę miłego zwiedzania Bornholmu.

Krystyna
# Napisano: 27 Lip 2006 04:41


A czy trasa i czas wycieczki taki sam, jak podawał w swoim poście Admin?
Również Cię pozdrawiam Joasiu.

Joanna
# Napisano: 27 Lip 2006 12:52


Jeśli chodzi o czas wycieczki, to są dwie opcje: wycieczka 4 i 6 - godzinna (powrót zaplanowany, tak by zdążyć na statek). Cena, którą podałam jest za tę dłuższą. Wycieczki organizuje firma Bornpol. Na ich stronie jest podana trasa wycieczki www.bornpol.dk . I jeszcze poprawka do mojej wczorajszej wypowiedzi. Bilety na statek i wycieczkę można kupić w kasie, jedynie w tej miejscowości, z której wypływa statek. Można wcześniej zarezerwowac je przez telefon, ale wykupić trzeba najpóźniej dzień przed wypłynięciem do godziny 19:00 (informacja z kasy w Darłowie). Pozdrawiam.

Krystyna
# Napisano: 27 Lip 2006 13:26


Joasiu, a czy w cenie tej dłuższej wycieczki (za 80 PLN), jest wliczony bilet wstępu do Naturbornholm?
I jeszcze jedno, zwróciłam uwagę, że trasa pokrywa się z przebiegiem wycieczki, o której na początku tematu pisali inni użytkownicy, a która kosztowała "tylko" 100 koron.
Pomóż mi, którą wycieczkę wybrać?
Miłego popołudnia Joasiu.
ps.Ile kosztuje w firmie Bornpol, ta uboższa wersja wycieczki?Bo na stronie internetowej, nie ma o tym informacji, a podane telefony są "borholmskie".

I jeszcze pytanie do wszystkich, czy nie kupując wycieczki w Polsce, można załapać się na jakąś już na wyspie, tak z "marszu"?.Czy też obejdę się wtedy smakiem i nie pojadę nigdzie?
Pomóżcie mi, bo już dostaj małego zawrotu głowy.

Krystyna
# Napisano: 28 Lip 2006 11:04


Proszę Was bardzo, odpowiedzcie w miarę możliwości, na powyższe pytania.Jutro już wyjazd

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 2 Sier 2006 18:46


Wycieczka 4-godzinna objazdowa wokół wyspy to koszt: 65 zł dla osoby dorosłej. Ulgowy do lat 13 - 50 zł.

Wycieczka 5-godzinna objazdowa wokół wyspy połączona z wizytą w NaturBornholm to koszt: 80 zł dla osoby dorosłej. Ulgowy do lat 13 - 65 zł.

UWAGA!
Warto zabrać ze sobą korony, aby kupić jakąś pamiątkę, loda lub wysłać kartkę!

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Krysia i Czarek
# Napisano: 12 Sier 2006 20:11


Dziękujemy Ci za sprostowanie i pozdrawiamy.Byliśmy na wycieczce objazdowej 2 sierpnia, w autokarze nr 1, który Ty pilotowałaś.Było super.Za rok, bierzemy swoje rowery i szukujemy się na dłuższy pobyt.Wyspa jest piękna i warto tam pobyć.
Mamy tylko wątpliwości, czy warto kupować droższą wersję wycieczki obejmującą NaturBornholm.Jest to miejsce, które naszym zdaniem jest bardziej atrakcyjne dla dzieci, niż dla dorosłych.
A my troszkę żałowaliśmy, że te półtorej godziny, nie spędziliśmy w przepięknym Nexo.Gdyż po powrocie z tej wycieczki, zostało tylko ok. pół godziny do odpłynięcia statku i w związku z tym zaliczyliśmy jedynie nabrzeże i sklep o nazwie Kvickly.Polecamy tam pyszny wieloziarnisty chleb, o wadze 950 gram, za jedyne 10 kr i piwko Tuborg złoty (0,5 l) za 9,95 kr + 1kr kaucji za puszkę i pyszne duńskie ciasteczka.
Pozdrowienia z Płocka, po dwutygodniowym pobycie, nad morzem w Ustce.
-Krysia i Czarek.

ps.Nasze serca zostały w Gudhjem.

Daniel
# Napisano: 7 Maj 2011 08:20


Czy w tym roku sa tez organizowane wycieczki objazdowe? Gdzie mozna kupic bilety? Jaka trasa?

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 7 Maj 2011 22:57


Wycieczki są organizowane również w tym roku. Rezerwacji można dokonywać np. poprzez nasze biuro - https://bornholm-ok.pl/kontakt.html

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 10 Maj 2011 10:36


Możesz próbować w porcie, w Nexo. Bezpośrednio przed wyjazdem autokarów, pierwszeństwo jednak maja osoby z wcześniejszą rezerwacją.

Ps
Dwa tygodnie na Bornholmie Nie potrzebna Ci wycieczka objazdowa, samodzielnie w 14 dni wszystko zwiedzisz

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

. 1 . 2 . >>
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej