Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Bornholm - pieszo
Autor Wiadomość
Anonimowy
# Napisano: 19 Lip 2006 14:57
Odpowiedz 


Czy ktoś był może na Bornholmie bez rowerów? nie posiadam takowego pojazdu a niestety nie mogę pozwolić sobie na tak duże zwiększenie kosztów wyjazdu. Będę wdzięczna za informacje o noclegach, szlakach i organizacji takiego pieszego zwiedzania. Dam radę czy nie?
Możecie pisać też na maila: loszczyk@go2.pl
Z góry serdecznie dziekuję za informację

ewus
Użytkownik
# Napisano: 19 Lip 2006 14:58
Odpowiedz 


Czy ktoś był może na Bornholmie bez rowerów? nie posiadam takowego pojazdu a niestety nie mogę pozwolić sobie na tak duże zwiększenie kosztów wyjazdu. Będę wdzięczna za informacje o noclegach, szlakach i organizacji takiego pieszego zwiedzania. Dam radę czy nie?
Możecie pisać też na maila: loszczyk@go2.pl
Z góry serdecznie dziekuję za informację

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 19 Lip 2006 15:50 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


Po Bornholmie jest poprowadzona ścieżka dla tych którzy chcą go zwiedzać pieszo - dookoła wyspy. Jednak musiałabyś się przygotować na wysiłek przejścia kilkunastu a czasem nawet więcej km do najbliższego kempingu czy pola namiotowego i to na dodatek z bagażem na plecach.

Na pewno jest to do wykonania, ale nie znam nikogo kto by się podjął takiego zadania - więc może będziesz pierwsza i podzielisz się wrażeniami po powrocie!

Powodzenia

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 19 Lip 2006 18:19 | Edytowany przez: Piotr
Odpowiedz 


Zasadniczo trasami rowerowymi też ludzie chodzą, na własne oczy widziałem. Jednak nie wiem, czy byli to osobnicy zroweryzowani lub wręcz zautomobilizowani, którzy wybrali się na jednorazowy dłuższy spacer, czy też zdeklarowani piechurzy. Wydaje mi się, że to pierwsze, sądząc po skromnym ekwipunku.
Ale też spotkaliśmy w Gudhjem na moście małżeństwo Polaków i chwilkę pogadaliśmy. Okazało się, że przyjechali na kilka dni i zwiedzali wyspę częściowo na nogach, częściowo tzw. okazjami.

MichalAniol
Użytkownik
# Napisano: 19 Lip 2006 18:22
Odpowiedz 


Domyślam się, że nieplanowany wydatek około 1200 - 1500 PLN na w miarę sprawny rower mało komu może być na rękę tuż przed urlopem, ale może spróbowałabyś wypożyczyć rower na Wyspie? Pieszo chyba nie dasz rady zobaczyć zbyt dużo, chyba że planujesz pobyt dwutygodniowy... To oczywiście moje skromne zdanie...

jeremi
# Napisano: 20 Lip 2006 13:22
Odpowiedz 


ewus

A zastanówcie się nad zwiedzaniem, oczywiście pieszo, tylko odcinka z Nexø (przez Ronne, Hasle) na Hammeren. Jest to niewątpliwie najciekawsza część Bornholmu. Proponowany odcinek pokonać pieszo, nocować na kempingach (lub tanie pola namiotowe ale w tym przypadku będziecie musieli odbijać), wrócić natomiast autobusem.

Wydaje mi się, że to najtańsza, a zarazem najciekawsza opcja poznania wyspy.

j.

PAT
# Napisano: 20 Lip 2006 15:02
Odpowiedz 


Zeby byc zadowolonym z pobytu na Bornholmie, nie koniecznie trzeba "zaliczac" wszystkie miejsca wymienione w przewodnikach. Uwazam ze pieszo mozna zobaczyc najciekawsze miejsca, i wbrew pozorom nie beda to jakies wielkie wyczyny. Jezeli ktos chodzi regularnie dluzsze dystanse, to naprawde bedzie mial frajde z pokonywania pieszych szlakow na wyspie. Sam kilka kilometrow przeszedlem (raczej krotsze odcinki, bo jednak naleze do krecacych *********) ale przyznam szczerze ze myslalem o tym, zeby przyjechac kiedys na wyspe bez roweru- na pewno bedzie fajnie.
Do zobaczenia na szlaku

PS
i nie kupuj roweru na ostatnia chwile przed wyjazdem- bo nic dobrego z tego nie wyjdzie... A bez niego tez bedzie udany wyjazd!

PAT
# Napisano: 20 Lip 2006 15:03
Odpowiedz 


automat ocenzurowal ruchoma czesc roweru, ktora przenosi energie z nogi na lancuch

ra
# Napisano: 9 Lip 2013 07:33
Odpowiedz 


Co prawda topic swiezy ale jadę w tym roku i zastanawiam się nad pieszą wendrówką a wyporzyczeniem roweru więc się wypowiem. Z tego co widzę to w wiekszości są odległości koło parunastu km. Spokojnie to jest do zrobienia na pieszo. na treningu spokojnym truchtem biegam 10 km koło godziny i paru minut ale to naprawde tempo slamazarne. szybki marsz nordic połmaraton 21 km idzie koło 2.30 więc przypuszczam że dojście gdziekolwiek tam to nie taki wielki problem.

topic swiezy - stary ;P

Janusz
Użytkownik
# Napisano: 13 Lip 2013 19:33
Odpowiedz 


Od 20.07 będę wędrował pieszo ale planuję kilka przejazdów autobusami i tu mam problem, jeśli kupię 10-cio przejazdowe bilety jednostrefowe, czy mogę skasować np. 3 i przejechać 3 strefy?

Łukasz
# Napisano: 13 Lip 2013 19:57
Odpowiedz 


raczej tak, jutro się dowiem, zabiegany jestem ostatnio

Janusz
Użytkownik
# Napisano: 13 Lip 2013 20:08
Odpowiedz 


Duża oszczędność by była - bilet 5-cio strefowy 65 kr x 2 osoby = 130 kr, a karnet 10-cio przejazdowy 80 kr

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej