Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Paszport campingowy
Autor Wiadomość
kapiszon
Użytkownik
# Napisano: 11 Cze 2007 14:39
Odpowiedz 


Witam, chciałbym tym razem pojechać na wyspę i nocować na campingach. Moje pytanie jest następujące:
Jadąc z rodziną (małżeństwo + dzieci (13 i 16) muszę posiadać jeden paszport kampingowy (CCS) czy 4?
Jeśli pojedzie mój syn z kolegą lub dwoma kolegami to każdy z nich musi posiadać swój CCS?
Czy taki paszport jest imienny i musi jechać jego właściel, czy może go zabrać członek rodziny (niepełnoletni).
Czy można np. z PZM w Polsce wykupić takie paszporty, czy ktoś to tak załatwiał? Ile się czeka na plastikowy CCS?

Anonimowy
# Napisano: 21 Cze 2007 13:58
Odpowiedz 


Cześć
Z tego co wiem, mozna na miejscu kupic paszport campingowy dla grup 5-11 osób lub rodzin, lub pojedynczych osób. Dostaje się karte wypełnia i on na czas pobytu jest dowodem posiadania paszportu, który po powrocie znajdziemy w skrzynce pocztowej. Ja dołaczam sie do pytania i jestem ciekaw czy dla grup sa zniżki?

jeremi
# Napisano: 22 Cze 2007 13:00
Odpowiedz 


Dla grup nie ma zniżek. Jak jedziesz sam to płacisz tyle samo za paszport co grupa 50 osób bo i ty i grupa kupujecie tylko jeden paszport na dane nazwisko. Paszportu też nie można przekazywać znajomym, którzy jadą na Bornholm np. po naszym powrocie - jest to nieuczciwe jak i nie wskazane. Taki paszport to nie pusty wymóg, pełni on również rolę ubezpieczenia.

Uwaga: paszport musisz wykupić nie tylko jak jedziesz pod namiot, ale również jak będziesz nocował w przyczepie kempingowej, kamperze lub domku.

j.

peptek
Użytkownik
# Napisano: 26 Cze 2007 14:42
Odpowiedz 


Czy istnieje taka możliwość żeby biwakować na polach u farmerów a nie korzystając z noclegu na kampingu wjechać na niego żeby np wziąć prysznic czy sobie ładowarkę podłączyć albo coś upichcić. czy koniecznie trzeba wykupić w takim przypadku paszport

oki44
Użytkownik
# Napisano: 26 Cze 2007 23:06
Odpowiedz 


Jeżeli rozumiem ideę potrzeby "paszportu" to polega to między innymi na tym aby osoba przebywająca na campingu nie była anonimowa (bezpieczeństwo wszystkich). Poza tym pola agroturystyczne raczej nie są położone w bliskości campingów. No i tak po ludzku, płacisz - korzystasz, logiczne prawda?

jeremi
# Napisano: 26 Cze 2007 23:38
Odpowiedz 


peptek

Tak jak będziesz kombinował to przysporzyć sobie możesz nieprzyjemności, a na pewno przyłożysz cegiełkę do negatywnego wizerunku polaków za granicą. Starajmy sie kreować pozytywnego polaka w europie, a nie kombinatora i matacza.

Szanuję Twój wybór noclegu na tanim polu namiotowym. Po to zostały otwarte by z nich korzystać. Są tanie bo i wygód na nich zero. Jeśli chcesz korzystać z dobrodziejstw wielogwiazdkowych kempingów to musisz być na nich zameldowany.

Co do prądu na TPN - z pewnością jeśli poprosisz gospodarza o naładowanie baterii lub udostępnienie natrysku to nie odmówi, oczywiście może się to wiązać z drobna opłatą.

Nie nadużywajmy gościnności innych, pamiętajmy, że po nas też na wyspę przyjadą inni turyści z Polski.

j.

Anonimowy
# Napisano: 27 Cze 2007 14:29
Odpowiedz 


Jerem popieram w calej rozciaglosci

Aga

peptek
Użytkownik
# Napisano: 27 Cze 2007 16:10
Odpowiedz 


Napisał(a): jeremi
Tak jak będziesz kombinował to przysporzyć sobie możesz nieprzyjemności, a na pewno przyłożysz cegiełkę do negatywnego wizerunku polaków za granicą. Starajmy sie kreować pozytywnego polaka w europie, a nie kombinatora i matacza.


Przecież napisałem czy istnieje taka możliwość. Więc czemu posądzasz mnie o kombinatorstwo i coś próbujesz wytykać? To że pytam, a nie próbuje świadczy chyba o mojej uczciwości. Dziękuję za odpowiedź ale na przyszłość nie oceniaj kogoś jak go nie znasz i na podstawie tego, że pyta aby właśnie nie zrobił niczego nieuczciwego. Byłem w wielu krajach i zapewniam Cię, że zawsze zachowuje się tak jak powinien zachować się normalny człowiek i jeśli chcesz się przekonać to zapraszam ze mną na wyspe

jeremi
# Napisano: 28 Cze 2007 22:00
Odpowiedz 


peptek

Nie miałem zamiaru Cię obrazić! I nie posądzam Cię o nic. Moja wypowiedź została oparta o Twoją wypowiedź, w której pytasz o możliwość zrobienia czegoś nie do końca uczciwego na zdrowy rozum. Zauważ - chcesz nocować świadomie nocować na tanim polu namiotowym, wiesz jakie są tam warunki, wiesz że jest natrysk z zimną wodą, ograniczony dostęp do prądu... ale to wszystko jest za niewielką kasę i akceptujesz to! Jednocześnie pytasz czy jest możliwość wjazdu na kemping i tam na dziko, bez meldunku skorzystania z kuchni (którą jednocześnie, w danym momencie, odbierasz ludziom na kempingu zameldowanym i mającym pełne prawo by z niej korzystać), skorzystania z natrysków...

Z logiki wynika, że jest to nieuczciwe w stosunku do samego kempingu jak i ludzi tam zameldowanych, ludzi którzy zapłacili za swobodny dostęp do kuchni i natrysków...

Myślę, że nie jeden tak już kombinował i numer przeszedł. Sęk w tym, że nie jest to fair (i powinieneś o tym wiedzieć już zadając takie pytanie) i może sprawić, że jak na kemping przyjadą turyści z Polski chcąc na kempingu zamieszkać to administracja będzie na nich patrzeć z podejrzliwością, że na początku chcą sie np. wykąpać.

Mieszkańcy wyspy są bardzo ufni i gościnni. Wiele transakcji, umów koleżeńskich zawiera się "na gębę", nie psujmy tego i nie nadużywajmy ich gościnności. Złe wrażenie pozostaje w pamięci bardzo długo.

j.

oki44
Użytkownik
# Napisano: 29 Cze 2007 00:02
Odpowiedz 


Jaremi, jestem z Tobą w klubie

oki44
Użytkownik
# Napisano: 29 Cze 2007 00:06
Odpowiedz 


No i jutro jadę stosować Twoje, ale i moje sposoby bycia na wyspie.
Około 10 lipca napiszę relację z pobytu.

peptek
Użytkownik
# Napisano: 29 Cze 2007 15:45
Odpowiedz 


Miałem na myśli odpłatne korzystanie jak to bywa w wielu miejscach na świecie poprzez zakupienie np żetonów. Inaczej bym nie pytał tylko próbował. Albo nie chcesz albo nie potrafisz zrozumiec tego co napisałem . Ale skoro tak Ci wygodniej to odbierać

Anonimowy
# Napisano: 9 Lip 2007 13:55
Odpowiedz 


CZY MAJĄC SWÓJ NAMIOT TEZ TRZEBA PASZPORT, CZY ZAWSZE TRZEBA PASZPORT???

peptek
Użytkownik
# Napisano: 9 Lip 2007 14:46
Odpowiedz 


Gdzie tutaj można załatwić sobie paszport tzn czy w Polsce mogę go kupic?

STR_Szprycha
Użytkownik
# Napisano: 2 Maj 2011 16:21
Odpowiedz 


Kartę warto zamówić będąc jeszcze w Polsce. Ponieważ w Skandynawii zapłacicie, a karty nie zobaczycie, dopiero po powrocie z wakacji będzie w skrzynce pocztowej. Ważna jest tylko na rok 2011. Zamawiamy na stronie http://plus.camping.se/campingcard/?Lang=en , płacimy i czekamy. W ten sposób zamówiłem i teraz jadę już kartą w portfelu...

Anonimowy
# Napisano: 3 Maj 2011 22:00
Odpowiedz 


Słuchajcie, ja jeździłem po wyspie z tym http://www.pfcc.eu/pol/main.php?nazwa=karnet , jest to odpowiednik Nordyckich Paszportów, ale działa na terenie całej UE. Pozdrawiam. Na Bornholmie działa na pewno.

Kuba
# Napisano: 4 Maj 2011 17:36
Odpowiedz 


Witam, chcę pojeździć na rowerze po wyspie ( baza na Svaneke Familiecamping). Czy też potrzebuję takiego paszportu campingowego ?

Anonimowy
# Napisano: 4 Maj 2011 18:44
Odpowiedz 


Tak, każdy pobyt na kampingu wymaga paszportu. Ceny na wyspie na dzień dzisiejszy to 35 koron za dzień lub 100 koron do końca roku kalendarzowego. Jak już pisałem , ja mam ten paszport: http://www.pfcc.eu/pol/main.php?nazwa=karnet i działa. Svaneke to bardzo małe pole namiotowe z naprawdę słabym polem, jedna fajna zaleta - śliczny stary młyn niedaleko Zaleta taka, że to jednak środek wschodniej części wyspy i dobre miejsce wypadowe

STR_Szprycha
Użytkownik
# Napisano: 4 Maj 2011 19:51
Odpowiedz 


Na samym Bornholmie jest około 6 pól namiotowych w gospodarstwach agroturystycznych za około 10zł, nie jest potrzebny żaden paszport. Są też pola namiotowe oznaczone, darmowe, też bez paszportu. Jedno na pewno znajduje się niedaleko Rønne przy szlaku rowerowym (widziałem). Więc możliwości jest wiele. Jeśli ktoś chce wydać 100zł i więcej za dobę, to może poszukać sobie kempingi, ale potrzebny jest paszport CCS, który można zamówić sobie siedząc jeszcze w Polsce. Link podałem wyżej.

Bornholmka
Użytkownik
# Napisano: 5 Maj 2011 15:02
Odpowiedz 


Jeremi wielki szacun za Twoje wypowiedzi
Pozdrowienia z wyspy

Anonimowy
# Napisano: 5 Maj 2011 22:06
Odpowiedz 


Powiem tak - 4 noce na kampingu w Nexo - Ole nie wymagał ode mnie paszportu (mam polski wydany przez Polską Federację Campingu i Caravaningu). W Ronne i Hasle pierwsze pytanie jakie mi zadali na polu, to czy posiadam paszport.

Anonimowy
# Napisano: 20 Maj 2011 18:29
Odpowiedz 


Witam,
Nadal brakuje mi podpowiedzi, czy jadąc z 3 osobową rodziną (w tym 7 letnie dziecko) potrzebuję 1 paszportu czy kupić muszę 3? Z góry dzięki.

Anonimowy
# Napisano: 24 Maj 2011 20:36
Odpowiedz 


jeden paszport, ale na liście wpisujesz 3 osoby. wystarczy jeden paszport !!!!!!!!!

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej