Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Darmowe miejsca biwakowe - shelterplards
Autor Wiadomość
Łukasz
# Napisano: 9 Maj 2010 20:22
Odpowiedz 


Czy ktoś z Was korzystał z takiej formy noclegu? Podobno na Bornholmie wyznaczonych jest kilka miejsc biwakowych przez Skov- og Naturstyrelsen. Jeśli wiecie coś więcej (czy dostępne dla niezorganizowanych grup, zasady biwakowania, warunki, adresy) to proszę o info.

Leszek
Użytkownik
# Napisano: 9 Maj 2010 23:20
Odpowiedz 


Też szukam informacji o biwakowaniu na Bornholmie i niczego takiego nie znalazłem. Najtańsze, to prywatne pola namiotowe, około 15-35 kr od osoby za pobyt. W cenie toaleta/latryna i zimna woda bieżąca
Gdyby mógł to ktoś potwierdzić, to też byłoby fajnie

TomDK
Użytkownik
# Napisano: 10 Maj 2010 10:00
Odpowiedz 


Nazywa się toto shelterplads. Osobiscie nie byłem i nie korzystałem, ale z tego co znalazłem w necie, to są to takie budy, w których mozna przenocować za gratis. Oczywiście jeśli są wolne, bo na to rezerwacji nie ma. Kilka linków po duńsku:

Okolice Hasle:
http://hasle.dk/?Turisme:Overnatning:Primitiv_camping:Shelterplads_ved_Hasle

Arnager:
http://kajaksteen.dk/index.php/primitiv-overnatning/shelterplads-arnager.html

Hammersø
http://www.kultunaut.dk/perl/sted/type-destinationbornholm/nr-2034477

Widziałem też tabliczkę Shelterplads w lesie Almindingen. I nie jestem pewien, czy w tych miejscach można rozbijać własne namioty.

Łukasz
# Napisano: 10 Maj 2010 13:42
Odpowiedz 


Zależy mi na biwakowaniu pod własnym namiotem, więc te drewniane budki odpadają, no chyba że można się tam obok rozbić. Szukałem informacji w necie, ale nigdzie nie spotkałem się z opisem tych miejsc przez kogoś kto tam nocował. Jest parę wzmianek po duńsku, (ja mieć translator i ja się dużo domyślać) ale informacje są czasem sprzeczne, gdzieś znalazłem że to tylko dla grup zorganizowanych, tylko na jedną, dwie noce i wcześniej trzeba rezerwować, innym razem napisane jest że również dla turystów indywidualnych i kto pierwszy ten lepszy.

Z tego co zrozumiałem jest tez kilka miejsc biwakowych (nie shelterplads) wyznaczonych w większości przez Skov- og Naturstyrelsen (ale nie tylko) i oznaczonych jako Lejrplads, i nie są to te pola z mapki na stronie (u farmerów). Nawet w paru miejscach na tym forum ktoś wspominał po pobycie na Bornholmie, że mijał takie nie opisane pola namiotowe. Ciekaw jestem jakie warunki tam panują. Nie chodzi mi o zaoszczędzenie kasy, ale bardziej o kontakt z naturą i spokój, zwłaszcza gdy trafi się na bardziej imprezową grupę na polu namiotowym. Jeśli ktoś mieszkał na takim biwaku to proszę o info jakie panują warunki (woda, kibelek, bliskość parkingu).

Jest też od niedawna możliwość biwakowania na dziko w lasku Ro Plantage, ale warunki są tam żadne i mimo że kocham przyrodę to nie jestem miłośnikiem srania w paprotkach, dlatego tę opcję sobie odpuszczam.

Krzysiek
# Napisano: 12 Cze 2011 00:08
Odpowiedz 


Witam poprzedników.

Od ostatniego postu minął rok, może w tym czasie Wasze doświadczenia w tym temacie się wzbogaciły i wiecie już czy przy tych butkach można rozbijać namioty? I jakie warunki panują na Lejrplads?

Ruszam na Bornholm za dwa tygodnie i zależy mi na maksymalnym ograniczeniu zbędnych wydatków.

farmer
# Napisano: 29 Cze 2011 08:17
Odpowiedz 


No i welasnie o te sranie i smieci chodzi. Dlaczego nie w miejscach do tego przeznaczonych.Jak kogos nie stac na najtansze pola namiotowe to niech lepiej tutaj nie przyjerzdza.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej