Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Parkowanie samochodu
Autor Wiadomość
Alexxx
Użytkownik
# Napisano: 6 Lip 2010 21:30
Odpowiedz 


Witam Szanownych Forumowiczów. Wybieram się na Wyspę samochodem z rowerami. Zamierzam dojeżdżać codziennie w inne miejsce wypadowe samochodem i objeżdżać okolice rowerami. Czy trzeba zostawiać wtedy auto na parkingu czy są miejsca gdzie można parkować za darmo?

TomDK
Użytkownik
# Napisano: 7 Lip 2010 14:42
Odpowiedz 


Parkować można tylko w miejscach wyznaczonych. Prawie wszystkie parkinki za darmowe, jednak na wielu, szczególnie tych w miastach, obowiązuje ograniczenie czasu postoju, zwykle do 2-ch godzin. Należy zaopatrzyć się w "zegarek", który albo zostawia się gdzieś za przednią szyba, albo na nią nakleja, w momencie zaparkowania ustawić godzinę i postarać się wróćić przed upływem czasu parkowania. Parkingi z ograniczeniem są oznaczone.

Alexxx
Użytkownik
# Napisano: 7 Lip 2010 22:08
Odpowiedz 


Właśnie w tym jest problem, że chcę przyjechać w jakieś miejsce wypadowe rano samochodem, który zostawię do wieczora, by zwiedzać okolice rowerami. W takim przypadku te parkingi dwugodzinne odpadają. Ale chyba w mniejszych miejscowościach można zostawić auto na cały dzień?

TomDK
Użytkownik
# Napisano: 8 Lip 2010 08:57
Odpowiedz 


Te ograniczenia są tylko w centrach najbardziej popularnych miast. Darmowych parkingów bez ograniczeń jest mnóstwo. Chodziło mi tylko o to, żebyście zwracali uwagę na oznaczenia.

iskiereczka74
Użytkownik
# Napisano: 8 Lip 2010 22:19
Odpowiedz 


My parkujemy zazwyczaj przy kościele i ... dalej na dwóch kółkach

TomDK
Użytkownik
# Napisano: 9 Lip 2010 10:27
Odpowiedz 


A parkując przy porcie należy pamiętać o hamulcu ręcznym. Żeby potem nie trzebabyło autka wyławiać z wody, jak temu panu wczoraj w Nexø:
http://www.bornholmstidende.dk/?Id=16933

Alexxx
Użytkownik
# Napisano: 10 Lip 2010 21:27
Odpowiedz 


Dzięki. No to mam zabezpieczoną jasność w tym temacie

Tomek J.
# Napisano: 24 Kwi 2013 14:30
Odpowiedz 


Wybaczcie proszę tę "archeologię", ale mam w związku z powyższymi postami małe pytanko. Wyjazd na wyspę przyklepany, wszytko opłacone i pozałatwiane, ale nurtuje mnie jedna rzecz - odnośnie parkowania. Wynajęliśmy domek w Hasle, który (raczej) nie posiada własnego miejsca dla samochodu. Szybki rzut oka na Google view pokazał parkujące na ulicy (ul. Storegade) samochody (ustawione po prostu pod domami, wzdłuż drogi, zajmujące pas ruchu). Pytanie - jak wygląda sytuacja z parkowaniem w tym miasteczku (chociażby przy ulicy, tak jak widziałem na GV)?

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej