Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Jeden dzień na Bornholmie
. 1 . 2 . >>
Autor Wiadomość
brs00
Użytkownik
# Napisano: 18 Lip 2010 17:51
Odpowiedz 


Witam! Planujemy ze znajomymi urozmaicić sobie wypad nad polskie wybrzeże jednodniową wycieczką na Bornholm. Ponieważ jadę tam pierwszy raz to mam wiele pytań odnośnie tematu .

Generalnie zdecydowaliśmy się na rejs katamaranem z Kołobrzegu bo raczej samochodu na jeden dzień brać nie będziemy. Poza tym, katamaran na wyspę przypływa wcześniej niż prom ze Świnoujścia.
Miałem taki cichy plan żeby zwiedzić Nexo i Ronne jednego dnia ale czuję, że to może być mało komfortowe i generalnie niewiele zobaczymy, więc pomyślałem, że zdecyduję się na jedno miejsce. I tu pierwsze moje pytanie, które? Ustaliliśmy że chcemy zobaczyć kilka ciekawych miejsc (muzeum, port etc.) w mieście, na które się zdecydujemy, pospacerować uliczkami oraz zjeść coś w niedrogiej tawernie, posiedzieć przy piwku i wracać.
Jeżeli zdecydujemy się na Nexo mam więcej czasu na zwiedzanie, delektowanie się lokalnymi przysmakami . Jeżeli będziemy chcieli jechać do Ronne trzeba będzie skorzystać z jakiegoś środka transportu - najprawdopodobniej będzie to autobus. I tu drugie pytanie - jak jest tam z komunikacją autobusową? Chodzi mi o elastyczność tj. częstość kursowania pojazdów itd. bo obiło mi się o uszy, że autobusy tam jeżdżą. Sprawa dotyczy połączenia Nexo - Ronne w jedną i drugą stronę.
Trzeci problem to kasa . Ile trzeba tam zabrać, żeby móc wejść do kilku muzeów, zjeść coś w miłym miejscu (wyczytałem, że koniecznie trzeba poszukać miejsc ze szwedzkim stołem), kupić kilka pamiątek i buteleczkę lokalnego trunku? Plus ew. koszty podróżowania z Nexo do Ronne.
Proszę o pomoc!

Pozdrawiam,
Michał

lolek
Użytkownik
# Napisano: 18 Lip 2010 21:15
Odpowiedz 


jeśli w Nexo to polecam wizytę w parku motyli, gdzie owady te latają wśród ludzi w dużej oranżerii port tu oczywiście jest też(snogebaek-wędzarnia); w nexo również muzeum żeglarstwa-wyczytałem właśnie

o autobusach nie wiem, wiem tylko że są

kurczę, nie pamiętam tylko ile kosztowało wejście do tego parku motyli a ze szwedzkim stołem to, hmmm, nie chce wprowadzać w błąd, ale wiem że tam w tych miastach na północy bardziej rybackich, są jakieś takie miejsca, pewnie gdzie indziej też ale to niech wypowie się kto wie dokładnie

fifip1
Użytkownik
# Napisano: 21 Lip 2010 11:43
Odpowiedz 


witam. wlasnie wrocilem z arsdale 5km od nexo i co dzien widzielismy smutnych polakow w nexo co zlapali sie na wycieczke jednodniowa. w nexo poza parkiem motyli nie ma nic kompletnie. dojazd do ronne ok 30 km i rowni=ez nic nie zwiedzicie. o wiele ladniej i przyjemniej przejechac sie do swaneke to tylko 9km w gore albo mozna rowerek wypozyczyc tylko nie wiem gdzie w nexo jest wypozyczalnia. ale w 1 dzien nie polecam wyspy. to chyba tylko 4godz. a jak jedziecie to pojedzcie do swaneke jak doplyniecie jantarem do nexo. jest miejscowy browar fabryka cukierkow, karmelkow czekolady uroczy rynek ladny port i swietna i nie droga wedzarnia za tylach portu taka z 5 kominami

rico
# Napisano: 17 Sier 2010 13:11
Odpowiedz 


kurde, nie opłaca się płacić 80 złoty i nic nie zobaczyć. Mówię oczywiście o co najmniej 2 dniach, bo w jeden dzień to chyba jak na taką piękną wyspę to za mało...

Anonimowy
# Napisano: 17 Sier 2010 13:33
Odpowiedz 


rico 2 dni też za mało. Spędziłem tam ze znajomymi tydzień na rowerze i jeszcze by chciało się zostać. Ale żeby zobaczyć, może nie wszystkie ale wiele ciekawych miejsc to tydzień minimalny czas. Podczas wycieczki jednodniowej (to moja opinia) jesteś zaganiany jak bydło i wiele szczegółów tej pięknej wyspy ucieka.

rico
# Napisano: 17 Sier 2010 14:18
Odpowiedz 


czy dużo to ciebie kosztowało, bo czytałem na jednym blogu zapiski jednej ze studentek, która tygodniowy pobyt "opędziła" za 300 złotych, ale w 2004 roku,,,,,,,teraz jest pewnie bardzo drogo i czy nie lepiej znalęźć (o ile są) jakiejś zorganizowanej wycieczki 4-5 dniowej?
Bardzo chciałbym poznać tą wyspę dość dokładnie:

BTG
Użytkownik
# Napisano: 18 Sier 2010 14:17 | Edytowany przez: BTG
Odpowiedz 


Jeżeli zwiedzanie to tylko na rowerze naprawdę wpada w oko wiele szczegółów, zwierzaki w lesie przebiegają drogę Nie ukrywam ze musiałem z żoną odłożyć trochę na tą wyprawę ok 2500 koron na 2 osoby, wróciło z nami jeszcze 400 koron. Ale mieliśmy komfort psychiczny, że wystarczy nam na jedzenie, spanie i obowiązkowe 2 muzea: Natur Bornholm i Park motyli. Spaliśmy na polach namiotowych: 4 dni na północy Ronne i 3 dni w Duoedde. Niestety potwierdziło się z forum że to droga wyspa, ale Niemcy również ją za taką uważają. Wspólnie z nimi siedzieliśmy w kuchni i przyrządzaliśmy posiłki. Skusiliśmy się na dwa obiady na wyspie. Oba to wędzarnie w Hasle i na wyjeździe z Nexo na północ.

kaja
# Napisano: 23 Lip 2011 16:53
Odpowiedz 


Zamierzam płynąć promem na jeden dzień na Bronholm. Ale nie znam wyspy, toteż chciałabym skorzystać z propozycji zorganizowanego, z przewodnikiem, zwiedzania wyspy. Czy jest coś takiego możliwe? Ile mam zabrać pieniędzy na jeden dzień i jaka walutę?

gość
# Napisano: 23 Lip 2011 20:51
Odpowiedz 


Kaja zależy czy jedziesz sama czy z kimś bo tak to ciężko określić ile Ci się przyda...

gość
# Napisano: 23 Lip 2011 20:52
Odpowiedz 


oczywiście korony i jest możliwa opcja z przewodnikiem. Płyniesz z Kołobrzegu? i w ile osób? wtedy może uda mi się mniej więcej określić ile koron Ci się przyda...

keiti78Zg
Użytkownik
# Napisano: 24 Lip 2011 20:24
Odpowiedz 


Ja równiez polecam na 1 dniowa wycieczke Aakirkeby gdzie jest NaturBornholm mozna tam spedzic i 3 godziny spokojnie przezyc trzesienie ziemi, czy tez przepiłowac kamien poza tym pojsc zobaczyc odcisk meduzy 1z3 na swiecie czy zobaczyc miejsce które dzieli 1,2mln lat jest Polski przewodnik, musze w koncu album przygotowac wtedy warto zobaczyc na podstawie zdjec ciekawe miejsca

Anonimowy
# Napisano: 25 Lip 2011 17:09
Odpowiedz 


Napisał(a): kaja
Zamierzam płynąć promem na jeden dzień na Bronholm. Ale nie znam wyspy, toteż chciałabym skorzystać z propozycji zorganizowanego, z przewodnikiem, zwiedzania wyspy. Czy jest coś takiego możliwe? Ile mam zabrać pieniędzy na jeden dzień i jaka walutę?

Jeżeli płyniesz z Kołobrzegu to można wykupić wycieczkę przy kupnie biletów, albo już na statku. Polecam koniecznie zorganizowaną wycieczkę. Jeden dzień na Bornholmie to za mało, żeby coś zobaczyć. Co do ilości kasy, to ja miałem 150 koron na głowe. Zupełnie wystarczyło na obiad i drobny prezent.

abujka
Użytkownik
# Napisano: 2 Sier 2011 14:42
Odpowiedz 


Witam,

z Mężem wybieramy się na jeden dzień na Bornholm i nie możemy się zdecydować w którą stronę wyruszyć na naszą wycieczkę rowerową - czy w stronę Svaneke czy Snogebaek?
Wszyscy zachwalają Svaneke, a o Snogebaek cisza?
Proszę o radę pozdrawiam

Justine
Użytkownik
# Napisano: 2 Sier 2011 21:08
Odpowiedz 


Jak na jeden dzień to proponuję koniecznie Hammershus, Svaneke i Gudhjem. Komunikacja jest, ale jest droga, ja kupiłam bilet 24 h za 150 DKK, słyszałam że tak się bardziej opłaca, wolałam nie próbować innej opcji. Autobusy jeżdżą co godzinę, co dwie...Nexo jest mało ciekawe. Wejście do Parku Motyli 75 DKK.

abujka
Użytkownik
# Napisano: 3 Sier 2011 06:51
Odpowiedz 


Dzięki Justine no właśnie poczytałam o Svaneke i raczej wyruszymy w tamtą stronę. Raczej skłaniamy sie ku wypożyczeniu rowerów

abujka
Użytkownik
# Napisano: 3 Sier 2011 07:00
Odpowiedz 


Mam nadzieję, że damy radę dojechać rowerami do Svaneke - czytałam w innych postach że trasa jest lekka i przyjemna.

MonaB
Użytkownik
# Napisano: 3 Sier 2011 09:09
Odpowiedz 


Napisał(a): abujka
Mam nadzieję, że damy radę


Dacie radę , najwyżej będziecie się posiłkować komunikacją
Odliczam już dni, za 312 godzin będę na Bornholmie
Pozdrawiam

TomekL
Użytkownik
# Napisano: 3 Sier 2011 10:04
Odpowiedz 


No co Ty abujka przecież to tylko 10 km !
Zakładając, że nie jesteście schorowanymi emerytami droga z Nexo do Svaneke powina zająć Wam około 30 minut przy baaaardzo rekreacyjnym pedałowaniu. 14 kilometrów dalej / droga płaska z widokiem na morze / jest Gudhjem, czyli za kolejną godzinę możecie się delektować daniami "fiskebufet" z których słynie wędzarnia w porcie. W ostateczności ,gdyby ilość pochłoniętych śledzi, sałatek i innych owoców morza wpłynęła destrukcyjnie na Waszą kondycję wystarczy podejść do góry / podjechać się nie da, bo to kilkaset metrów stromej uliczki /, w pobliże wiatraka i stacji benzynowej. Na przystanku zatrzymuje się autobus nr.6 / Ronne/ , który zabierze Was do Nexo !
Przyznam się uczciwie, że na rowerze czuję się jak pies na płocie i pełen obaw do Gudhjem z Nexo dojechałem w godzinę i dwadzieścia minut, a język nie wkręcił mi się w szprychy - czego i Wam życzę !

abujka
Użytkownik
# Napisano: 3 Sier 2011 11:10
Odpowiedz 


TomekL dzięki no do emerytów jeszcze nam daleko już nie mogę się doczekać dzieki za przydatne informacje
Pozdrawiam
i odezwę sie jak wrócimy

farmer
# Napisano: 6 Sier 2011 09:45
Odpowiedz 


Jak na jeden dzien to jednak najlepiej wybrac wycieczke objazdowa.Godzine w Gudhjem-wedzarnia, bufet rybny. Nastepny postoj przy Hammershus . ruiny warowni. Nyker- kosciolrotundowy.Koszt wycieczkiobjazdowej 85 zl, a wiec cos ok 160 koron.Jak ktos zauwazyl ze bilet jednodniowy kosztuje 150 koron.Autobusy kursuja co godzine albo dwie.Na auto-stop raczej prosze nie liczyc,raczej nie ma takiego zwyczaju na wyspie.

Sverd
# Napisano: 8 Sier 2011 10:17
Odpowiedz 


A dajcie spokój z wycieczką autokarową. Lepiej zobaczyć dwa miejsca dobrze beż żadnej spinki, niż pędzić z wywieszonym językiem z miejsca na miejsce. Jednak co rower to rower. Sami decydujecie dokąd pojechać, jest czas na zartzymanie się i podziwianie widoków, których na wyspie nie brakuje. Na Bornholmie tylko rower. Nawet jeśli jedzie się na jeden dzień

Farmer
# Napisano: 11 Sier 2011 09:44
Odpowiedz 


Jak uwazasz Swerd. Ja mieszkam tutaj i wiem ile czasu potrzeba aby dojechac np. do Gudhjem i wrocic do Nexø. Szczegolnie jak wieje wiatr.Pamietac tez nalezy ze teren tez jast pagorkowy. Zycze milego pobytu.

MonaB
Użytkownik
# Napisano: 11 Sier 2011 11:24
Odpowiedz 


Napisał(a): Farmer
Ja mieszkam tutaj

Farmer wiesz może jakie są prognozy na drugą połowę sierpnia? Wybieram się na wyspę na dwa tygodnie i tak się zastanawiam, ile będzie deszczowych dni
Pozdrawiam
M.

Anonimowy
# Napisano: 11 Sier 2011 12:32
Odpowiedz 


Witam serdecznie,
Czytając niektóre posty ogarnia mnie zniechęcenie i zaczynam się zastanawiać czy moja + mojej córki wyprawa (jednodniowa - jako tegoroczny rekonesans wyspy) będzie bezpieczna..
Choroby morskiej się nie boję - zawsze wcześniej przygotowuję się do takiej podróży..
Braku środków się nie boję - odkładanie pieniędzy na ten wyjazd rozpoczęłam dużo wcześniej i czuję w tej kwestii luzik..
Deszczu się nie boję - podróżuję z zestawem "awaryjny" w plecaku..
Wiatru się nie boję..
Zapachy portowe nie wywołują u mnie mdłości..
Boje się natomiast o bezpieczeństwo podróży katamaranem Jantar Ktoś pisał, że jednostka stara, nie przygotowana do wyjść pełnomorskich, w opłakanym stanie. Podróż przez to niebezpieczna i stresująca.. reasumując - więcej minusów niż plusów z takiej wyprawy.
Opis nieprzytomnych "zapaśniczek" ze sparaliżowanymi zwieraczami żołądków, tulających się we własnych wymiocinach oraz braku profesjonalizmu i chaos w pracy załogi na jednostce Jantar nie napawa optymizmem Do tego opis złej organizacji samej wycieczki po wyspie, w trakcie której można raczej dłubać w nosie albo spać niż być aktywnym jej uczestnikiem.
Gdybym sama płynęła nie przejmowałabym się zbytnio takimi komentarzami - ale po raz pierwszy zabieram na wyprawę swoje dziecko i stąd biorą się moje obawy..
Czy ktoś z Państwa podróżował Jantarem ze swoimi dziećmi? Proszę o podzielenie się ze mną swoimi doświadczeniami z tej podróży - będę wdzięczna.
Pozdrawiam serdecznie
Agawa


gość
# Napisano: 11 Sier 2011 21:19
Odpowiedz 


Tak, ja podróżowałam. Proszę się nie przejmować jakimiś wyolbrzymionymi komentarzami. Gdyby katamaran JANTAR nie był bezpieczny, myślicie, że wypływałby narażając życie pasażerów i w razie niebezpieczeństwa załoga odpowiadałaby za życie ludzi na pokładzie?! Ludzie myślcie trochę... To że niektórzy piszą takie komentarze wcale nie znaczy, że tak jest. Katamaran jest przygotowany... To ludzie wybierając się na rejs nie są przygotowani!
Miłego rejsu życzę

TomekL
Użytkownik
# Napisano: 12 Sier 2011 00:14
Odpowiedz 


Nie musisz sie niczego obawiać !
O zawodowstwie załogi swiadczy fakt, że dzisiaj z powodu zbyt dużej fali, po wyjsciu o 18.00 z Nekso wrócili do portu mając na uwadze bezpieczeństwo , a nie kasę za wszelką cenę ! To kolejny dowód na to, że szanują pasażerów ! Jest to oczywiscie pewnego rodzaju komplikacja dla uczestników rejsu, ale JANTAR to nie regularna linia, tylko statek wycieczkowy ograniczony przepisami gwarantującymi bezpieczeństwo żeglugi. Nie masz sie czego bać !

Anonimowy
# Napisano: 12 Sier 2011 13:03
Odpowiedz 


Dziękuję Państwu za odpowiedź
Zdecydowałam się na podróż. Już za tydzień będę mogła podziwiać piękno krajobrazu wyspy
Pozdrawiam,
Agawa

Poznaniak
# Napisano: 16 Sier 2011 01:03
Odpowiedz 


Witam

Planuję we wrześniu z rodzicami wypad na wyspę, rejs Jantarem z Kołobrzegu, wycieczka 1dniowa.
I teraz się tak zastanawiam czy warto wykupić wycieczkę objazdową, czy wypożyczyć rowery i wyruszyć na zwiedzanie samodzielne.
Szczerze wolałbym objazdówkę, chociaż nie lubię jak mnie ktoś pogania.
Rowerami- wszystko również zależy od pogody.
Jak narazie nie przeglądałem najciekawszych miejsc na wyspie.
Możecie polecić ciekawe miejsca na wypad rowerami, aby obrócić je w te południe Zależy mi aby na tej trasie zwiedzić okolicę a na koniec dobrze zjeść w dobrej tawernie

gość
# Napisano: 16 Sier 2011 11:30
Odpowiedz 


Ja proponuje Ci wykupić objazdówkę może jest trochę gonitwy ale przewodnik pokaże Ci najciekawsze miejsca jak również w autokarze ciekawie poopowiada

kosz-alina
# Napisano: 15 Cze 2012 20:35
Odpowiedz 


Poniżej prezentuję przykład kolegi rowerzysty qrt30 w jaki sposób można i to atrakcyjnie rowerkiem zwiedzić Bornholm w 1 dzień.

http://qrt30.bikestats.pl/110648,Bornholm.html

. 1 . 2 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej