Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Plaże na Bornholmie
Autor Wiadomość
unknown
Użytkownik
# Napisano: 15 Sier 2010 18:07
Odpowiedz 


Witam, czy na Bornholmie są jakieś specjalne plaże gdzie można się kąpać czy można to robić wszędzie? Jaka woda jest w sierpniu? Czy dużo turystów jest na plaży w tym okresie?

Yuki
Użytkownik
# Napisano: 16 Sier 2010 15:45
Odpowiedz 


Nie widziałam nigdzie żadnych ograniczeń. Wyjątkami są oczywiście tereny objęte ochroną, np. rezerwaty ptaków nadmorskich itp. Woda jest ciepła, w moim odczuciu cieplejsza niz "nasz" Bałtyk. Z turystami różnie, chyba rządzi tu jedna reguła, im bardziej wypoczynkowa , zana miejscowoć, tym więcej ludzi na plażach i odwrotnie, znajdziesz plaże praktycznie puste. No i wiadomo piaszczyste plaże są bardziej oblegane niż kamieniste.

mostofan1
# Napisano: 16 Sier 2010 16:42
Odpowiedz 


wlasnie wrocilem z Bornholmu- plaze........hmmmm powiem tak i to sie wyda dosyc dziwne jak na ten czas w POLSCE w okolicach morza kolobrzeskiego sa zdecydowanie czysciejsze nie ma glonow a co do temp. nie ma zadnej roznicy o czystosci wody nie bede pisal bo jest taka sama

rico
# Napisano: 17 Sier 2010 12:36
Odpowiedz 


jestem pod wrażeniem, tak samo jak w kraju ale mim wszystko lepiej

Yuki
Użytkownik
# Napisano: 17 Sier 2010 14:36
Odpowiedz 


mostofan a gdzie byłeś w takim razie, bo okrążając Bornholm , tylko parę razy natknęłam się na glony, ale do przecież nie Karaiby...Idąc z Allinge do Gudhejm są miejsca gdzie woda jest przyźroczysta na parę metrów, dosłownie widać dno, nawet kąpałam się w takich miejscach. Wchodząc do Bałtyku na "naszym" brzegu, zazwyczaj mam lekki szok termiczny objawiający się w postaciu zmuszania się wejścia do wody, na Bornholmie tego nie miałam , byłam tym bardzo zaskoczona, bo spodziewałam się wody znacznie zimniejszej.

mostofan1
# Napisano: 17 Sier 2010 20:19
Odpowiedz 


nie mow ze, w okolicach poludnia wyspy bylo czysciutko?!a co do Gudhejm to fakt ze czysta woda ale sposob wejscia ma wiele do zyczenia przeciez dno jest strasznie kamieniste wejsc mozna tylko z pomostu.Powtarzam wyspa mi sie podobala ale nie popadajmy w huroptymizm i nie robmy z poskiego wybrzeza wszelkie zlo!i ze, tylko na wyspie jest cacy!a co do temp. nad polskim morzem -przynajmniej tego roku temp.wody byla dosyc przyzwoita wiec nie czaruj!-powtarzam.....cisza i spok.jest na 100%ale plaze nad srodkowym polskim wybrzezem podobaja mi sie bardziej

lolek
Użytkownik
# Napisano: 17 Sier 2010 22:33
Odpowiedz 


a dla mnie woda była zimna i z glonami, no i czasami trochę śmierdziała, lepiej zwiedzać rowerem a kapanie w morzu to inne kraje

Yuki
Użytkownik
# Napisano: 18 Sier 2010 10:08 | Edytowany przez: Yuki
Odpowiedz 


Południe szczerze mówiąc ominęłam , nie dla mnie plaże i leżenie na nich plackiem więc nie wiem jak wyglądają za bardzo te miejsca(osobiście nie mam nic przeciwko takiej formie wypoczynku, a zdaje się , że na południowych plażach jest najwięcej turystów z racji słynnego białego piasku) Polskie wybrzeże kocham najbardziej (szczególnie zachodnie)po prostu sentymentalnie jestem z nim związana.
mostofan1 -Nie czaruję, byłam w lipcu na Bornholmie i dla mnie woda była bardzo ciepła, bo wchodziłam do niej bez mrugnięcia okiem. I nie pisz w taki sposób :"więc nie czaruj", bo to ma dość pejoratywny wydźwięk. Mam prawo do wyrażania własnej opinii, a taką właśnie mam na podstawie 10 dniowego pobytu. Jeśli uważasz , że obecność kamieni umożliwa tylko i wyłącznie wejście z pomostu do wody to bardzo dziwne No ale piszesz tylko o Gudhejm...A ja mam na myśli całe wybrzeże od Ronne do Nexo,bo idąc wdłuż niego widziałam wiele miejsc gdzie plaże były kamieniste, bez pomostów , ale z ludźmi którzy plażowali i kąpali się w morzu, czyli jednak się da. Kąpałam się w kilku takich miejscach i nigdy z żadnego pomostu nie korzystałam.

Lolek . jak przechodziłam plażą przez Balkę to i owszem śmierdziało okropnie Ale jest tam rezewart ptaków, stąd ten zapach chyba.

rico
# Napisano: 18 Sier 2010 12:26
Odpowiedz 


jak przechodziłam plażą przez Balkę to i owszem śmierdziało okropnie Ale jest tam rezewart ptaków, stąd ten zapach chyba.

-------------------------------------------------------------------------------------

chyba jednak rezerwat
a co do plaż, to nie wymagajmy zbyt wiele, jak na taki ogólny stopień zniszczenia środowiska naturalnego
myślę, że pod duńską administracją i tak jest nieźle skoro wypoczywają tam książęce rody, o

Odbyłem już wycieczkę
Pozdr.

Yuki
Użytkownik
# Napisano: 18 Sier 2010 13:16
Odpowiedz 


Tak obok plaży jest rezerwat,wiatr ma to do siebie , że przenosi zapachy, przez sam rezerwat nie przechodziłam... matko ile na forach jest złości

TomekL
# Napisano: 18 Sier 2010 14:19
Odpowiedz 


Witam !
Niestety w tym roku dla miłośników plażowania natura przygotowała niemiłosiernie śmierdzącą niespodziankę. To nie rezerwat ptaków, tylko zwały gnijących glonów zmieniły "trochę" zapach morza. Szczególnie dotknęło to zachodnie wybrzeże. Przy zachodnim wietrze lepiej unikać tych miejsc , no chyba, że jest się ptakolubem. Takiej ilości i różnorodności żerujących ptaków nie widziałem nigdzie indziej. Mewy, kormorany, kaczki, biegusy i inne, których nazwać nie umiem. Zapewniam, że po pierwszym kwadransie nos się przyzwyczaja i smród już tak bardzo nie dokucza. To znaczy - mój się przyzwyczaił, ale mojej lubej nie i dlatego długo się nie naoglądałem.
Pozdrawiam

unknown
Użytkownik
# Napisano: 19 Sier 2010 17:57
Odpowiedz 


a jak z pogoda? (pytanie do tych, ktorzy wrocili niedawno)

szy
Użytkownik
# Napisano: 20 Sier 2010 22:56
Odpowiedz 


Wróciliśmy 'przed chwilą'. Przez pięć dni mieliśmy wszystko - i deszcze,
i jeden upalny dzień, także nocną burzę i zazwyczaj poranną 'porę
deszczową'... Temperatura cały czas w okolicach 20 stopni.

Kąpiele - w Arnager i Vester Somarken - bardzo sympatyczne i świetnie
odświeżające podczas rowerowania.

Szy.

Bility
Użytkownik
# Napisano: 28 Sier 2010 07:07
Odpowiedz 


Powiem tak i to się wyda dosyć dziwne jak na ten czas w POLSCE w okolicach morza kołobrzeskiego są zdecydowanie czyściejsze nie ma glonów a co do temp. nie ma żadnej różnicy o czystości wody nie będę pisał bo jest taka sama.

Krystian
Użytkownik
# Napisano: 17 Lut 2018 09:21
Odpowiedz 


A co z plażami dla opalających się nago ? Czy na Bornholmie takowe ? Proszę o podanie namiarów.

Mac
# Napisano: 26 Lut 2018 19:48
Odpowiedz 


Napisał(a): Krystian

A co z plażami dla opalających się nago ? Czy na Bornholmie takowe ? Proszę o podanie namiarów

Też jestem ciekaw, pewnie są ale trzeba poszukać lub pytać na miejscu.

Mac
# Napisano: 1 Mar 2018 21:52
Odpowiedz 


Nie spotkałem się z typowymi plażami dla nudystów. Widziałem natomiast ludzi, którzy bez skrępowania ale dyskretnie zażywali kąpieli słonecznej lub morskiej właśnie nago. W Dueodde jest wielka i piaszczysta plaża, tam można znaleźć swój azyl na wydmach i się opalać nago - jak lubicie

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej