Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Rejs katamaranem Jantar
<< . 1 . 2 .
Autor Wiadomość
gość
# Napisano: 27 Lip 2011 21:01


Justine sama płynęłaś czy z kimś ?

Justine
Użytkownik
# Napisano: 27 Lip 2011 23:23


MonaB, ależ proszę. Zawsze się robi przyjemniej kiedy przeczyta się pozytywną opinię wśród tylu negatywów (gdzie ludzie się czepiają nawet koloru ścian).

Niestety za mało czasu spędziłam na Bornholmie, ponieważ jedyne dwa dni. Bornholm ma całe mnóstwo ciekawych miejsc, wiele z nich jest w przewodnikach, a jeszcze inne trzeba odkryć samemu. Nie wiem co Cię konkretnie interesuje.

W okolicach zamku Hammershus jest furtka, która podobno prowadzi do samego morza (podobno, bo o niej zapomniałam), po zejściu można podziwiać skały.

W lasach Almindingen znajduje się wieża widokowa Kongemindet, z której rozpościera się panorama na dużą część wyspy. Ma 22 m wysokości. Na północny wschód od wieży są umiejscowione pozostałości dwóch średniowiecznych grodzisk: Gamleborg i Lilleborg. Z Lilleborg na północ można trafić do Rokkesten-ruszającego się kamienia przytarganego przez lodowiec.

Nieopodal Arnager znajduje się dolmen oznaczony na mapach jako Lundesten.

Warto zobaczyć Helligdomsklipperne-święte skały. Z Gudhjem jest możliwość rejsów do grot łódką.

Gdzieś w okolicach Bolshavn znajduje się miejsce związane z misiami (tymi pluszowymi), ale to już dokładnie nie pamiętam, trzeba by było dopytać na miejscu

Nie wiem czy pomogłam choć trochę. Na mnie najlepsze wrażenie zrobiło Svaneke, Gudhjem i zamek Hammershus. Okolice Allinge-Sandvig są bardzo ciekawe, a Hammeren warto przekroczyć pieszo (jest szlak) jeśli ma się trochę czasu.

I ja serdecznie pozdrawiam.

Justine
Użytkownik
# Napisano: 27 Lip 2011 23:25


Napisał(a): gość
Justine sama płynęłaś czy z kimś ?

A jakie to ma znaczenie? Wpływa to na jakość podróży?) Płynęłam sama.

MonaB
Użytkownik
# Napisano: 28 Lip 2011 08:16


Justine sprawdzę tą furtkę.
Resztę miejsc, które wymieniłaś widziałam w zeszłym roku.
W tym roku nastawiamy się na północ, Hammeren właśnie pieszo, powtórzymy Hammershus, bo też zrobił na nas ogromne wrażenie.
W tym roku "zaliczymy" to czego nie udało się odkryć w zeszłym.
Nie wszystkie kamienie runiczne udało nam się zobaczyć. Liczymy na to, że spotkamy raz jeszcze jogina medytującego na Madsebakke o zachodzie słońca. Joga w takim miejscu - bezcenne. Powitanie słońca o świcie -bezcenne. Chyba się skuszę. Jogin opowiadał nam wiele ciekawych historii związanych z tym miejscem.

Zostało nam kilka muzeów na liście: Bornholms Kunstmuseum , Oluf Høst museet, Park motyli, Muzeum Bornholmu.
Stacjonowaliśmy blisko Świętych Skał, w tym roku będzie podobnie.
O! o! wybierzemy się łódką z Gudhjem do grot.
Wieża widokowa , o której pisałaś jest dostępna rozumiem i można podziwiać widoki?
Będzie sporo pedałowania i śledziowania, planujemy przynajmniej 3 razy wybrać się do Gudhjem Røgeri.

W zeszłym roku będąc na Christianso spotkaliśmy dzieciaki uczące się na skałach . Byliśmy po 15 sierpnia więc był to już rok szkolny, który zaczyna się, o ile dobrze pamiętam w drugi poniedziałek tegoż miesiąca. Jestem bezkrytyczna, bo zakochana w Bornholmie a miłość jak wiadomo ślepa jest.

Poza tym Bałtyk z perspektywy Bornholmu wygląda jakoś inaczej.

Czeka nas wypad z Ronne do Ystad, z rowerami z czego też się bardzo cieszę.

Pozdrawiam Justine!

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 28 Lip 2011 08:57 | Edytowany przez: AdminForum


Napisał(a): MonaB
sprawdzę tą furtkę.

Furtka prowadzi boczną ścieżką nad brzeg morza, gdzie z zupełnie innej perspektywy ogląda się formacje skalne - "Lwie Głowy". Później w górę na Hammershus wchodzi się "bocznym wejściem" dość stromymi drewnianymi schodkami.

Warto popłynąć stateczkiem wycieczkowym z portu Hammerhavn, rejs u stóp zamku Hammershus. Wpływa się do wąskiej groty, przewodnik opowiada ciekawostki o ptakach gniazdujących na skałach.

W okolicy Dueodde znajdują się łoża pod działa okrętowe z czasów II wojny światowej. Informacja o tym miejscu jest w przewodnikach, ale pewnie mało który turysta się tam zapędza

Jedną z najciekawszych atrakcji ostatnich sezonów jest pokaz drapieżnych ptaków, tutaj zdjęcia.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

MonaB
Użytkownik
# Napisano: 28 Lip 2011 09:31


Dzięki Adminie!!!!! Miłego dnia

Justine
Użytkownik
# Napisano: 28 Lip 2011 11:58


MonaB widzę, że jesteś "starą wyjadaczką" śledzia Bornholmskiego i to ja mogłabym się dowiedzieć więcej od Ciebie niż Ty ode mnie Ja dopiero co "liznęłam" wyspy, a i tak dużo udało mi się zobaczyć za te dwa dni, choć ciągle mam wrażenie, że mało i chcę więcej. I tak jak pisałam z pewnością tam wrócę. Skoro byłaś we wszystkich miejscach to o co dokładnie chodzi z tymi misiami w okolicach Bolshavn? Będę wdzięczna za odpowiedź na przyszłość.

Pozdrawiam i miłego dnia.

MonaB
Użytkownik
# Napisano: 28 Lip 2011 12:26


Napisał(a): Justine
o co dokładnie chodzi z tymi misiami w okolicach Bolshavn?

aj tego nie wiem, bo z misiami się nie spotkałam , nadrobię w tym roku. Może Admin coś wie nt. misiaków.

Będąc w zeszłym roku na Bornholmie, już pierwszego dnia postanowiliśmy z moim TŻ, że wracamy za rok. No i wracamy.
Chętnie bym się wybrała jeszcze na początku października.

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 28 Lip 2011 12:43 | Edytowany przez: AdminForum


Napisał(a): MonaB
Może Admin coś wie nt. misiaków

"Misiowy Domek" to sklepik z pluszakami i nie tylko...

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

MonaB
Użytkownik
# Napisano: 28 Lip 2011 12:46


Mhm. Wdepnę do misiów w tym roku.

<< . 1 . 2 .
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej