Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Sam z rowerem
Autor Wiadomość
Andrzej Ostrow
Użytkownik
# Napisano: 11 Mar 2012 14:10
Odpowiedz 


witam,

wybieram sie w tym roku na przelomie lipca/sierpnia na okolo 10 dni. Sam z rowerem i namiotem. No i mam dylematy czy tanie pola namiotowe czy campingi. Planuje ze 3 miejsca postojowe na terenie wyspy. Moze cos podpowiesz ? Wspominałes tez o mozliwosci przesłania zdjec . Chetnie je obejrze. Preslij je prosze na adres andy1410#wp.pl

Pozdrawiam i z gory dziekuje

Łukasz
# Napisano: 14 Mar 2012 17:03
Odpowiedz 


Andrzej, ile kasy chcesz wydać?

Andrzej Ostrow
Użytkownik
# Napisano: 17 Mar 2012 14:05
Odpowiedz 


wiadomo , ze chciałbym wydac jak najmniej lecz niepokoja mnie wlasnie te tanie pola . obawa o brak podstawowych warunkow kuchennych. .sanitarnych.... .obawa o bezpieczenstwo pozostawionego namiotu i sakw na czas zwiedzania czyli tak naprawde od rana do wieczora. Nie urywam jednak ze roznica jest znaczaca ,.mogłby mi ktos podac roznice w cenie pomiedzy tanim polem a campingiem z uwzglednieniem skorzystania z lazienki ?.....Czy na ktoryms z tych tanich jest mozliwosc skorzystania z kuchni ?

zakochana w Bornholmie
# Napisano: 19 Mar 2012 10:46
Odpowiedz 


Polecam camping, nie wiem czy cena 60dkk Tobie odpowiada. Jest tam kuchnia dobrze wyposażona (naczynia, garnki, lodówka, kuchenka i chyba mikrofalówka), łazienka i wc super. Miejsce jest bezpieczne, właścicielka jest cały czas na miejscu praktycznie. Okolica piękna, zresztą jak cała Wyspa.

Łukasz
# Napisano: 20 Mar 2012 12:23
Odpowiedz 


W tamtym roku przez 10 dni wydałem 70 koron dzienne na noclegi (z prysznicem), nocowałem na campingach, nie wiele drożej a i bezpieczniej i lepiej, na tanim polu za noc 20, za prysznic 20, często sanitariat 10, więc średnio się opłaca. Jedzenie kupowałem w Netto, nie jest złe, chodź proponuję też spróbować lokalnych potraw w barach itp. Na żadnym tanim polu nie masz kuchni, musisz mieć swoją kuchenkę gazową, czy coś podobnego, na campingach masz to za free - odpada Ci bagaż i koszta zakupu urządzenia i naczyń (mała dobra kuchenka gazowa plus 3 naboje to około 100 zł, menażka około 30. Nocowałem 3 noclegi w Nexo, 3 w Gudhjem, 1 w Allinge i 3 w Ronne. Ceny wszędzie podobne. Co do roweru, weź klucze, zapasowe dętki i łatki, tam jest to naprawdę drogie, proponuję też rower typowo turystyczny, ja wybrałem się na szerokich oponach - męczarnia okrutna na asfalcie. Jak masz inne pytania - pisz.

sterniczka84
# Napisano: 5 Maj 2012 21:08
Odpowiedz 


Hej Łukaszu, nie wiem skąd masz informacje nt. cen sanitariatów. Na żadnym tanim polu nie spotkałam się z tym, żeby kazali płacić za WC. Prysznice owszem - dodatkowo płatne, ale przyznaję, że podróżując w sezonie letnim (lipiec) na rowerze po Bornholmie akurat ciepły prysznic był ostatnią rzeczą, na którą miałam ochotę

Andrzeju, co do kwestii kuchni to faktycznie z tym jest gorzej. Na polu nr 1 jest dostępny czajnik elektryczny. Na polu nr 3 jest udostępniania kuchenka gazowa + czajnik, ale resztę sprzętu musisz sam wozić.
Co do bezpieczeństwa to prawie wszystkie pola (oprócz tych z nr 3 i 5) są położone tuż przy gospodarstwach. Nigdy nie mieliśmy kłopotu, aby zostawić sprzęt na cały dzień i pojechać pozwiedzać wyspę, co na pewno bez bagażu jest zdecydowanie łatwiejsze niż wożąc wszystko ze sobą

Tanie pola namiotowe mają jeszcze tę specyfikę, że nocują na nich praktycznie sami rowerzyści. Jeśli dopuszczasz zatem myśl o powiększeniu swojej wycieczkowej ekipy o nowo poznane osoby, może być to ciekawa alternatywa. Andrzeju, może warto rozważyć połączenie noclegów na tanich polach z tymi na kempingach? Z czystym sumieniem polecamy tanie pole przy Gudhjem (nr 4) oraz w okolicach Allinge (nr 1). Taka opcja jest jednak możliwa jedynie, jeśli planujesz wozić ze sobą trochę więcej sprzętu (kuchenka + menażki), gdyż tak jak pisałam wcześniej, na tanich polach raczej tego nie uświadczysz.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej