Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Pies na Bornholmie
Autor Wiadomość
Anonimowy
# Napisano: 18 Mar 2012 07:55
Odpowiedz 


Planuję urlop na Bornholmie - aktywny wypoczynek na rowerach. Chciałabym jednak zabrać psa (nie mam go gdzie zostawić na czas urlopu, a do drzewa nie przywiążę ). Szukalam na forum jakichkolwiek informacji, ale nie znalazłam. Napiszcie proszę czy na ścieżakach rowerowych spotykaliście ludzi z psami? Jak się zapatrują na Duńczycy?

Pozdrawiam
Renata

zakochana w Bornholmie
# Napisano: 19 Mar 2012 11:00
Odpowiedz 


No i chwała Ci za to, że do drzewa nie przywiążesz... od lat walczę z tym barbarzyństwem, szczerze to nawet nie pojmuje jak mógł przyjść Ci taki "żart" do głowy, ale co tam. Może poszukaj jakiegoś hotelu dla psów, ja korzystam co roku z tego udogodnienia. Nie wiem czy w Polsce sprzątasz kupy po swoim psie (ja tak) , ale jeśli tego nie robisz, to na Wyspie będziesz musiała zacząć uprawiać ten proceder . Nie widziałam psów na ścieżkach rowerowych, myślę, że w sezonie szczególnie wysokim nie jest to bezpieczne, poza tym od 1.04 do 30.09 psy bezwzględnie muszą być prowadzone na smyczy.
Pamiętaj, że podróżując z pupilem po krajach UE musi on posiadać posiadać:
- elektroniczny chip lub tatuaż,
- ważne szczepienie przeciwko wściekliźnie,
- paszport zwierzęcia domowego.

Pozdrawiam
ZWB

Anonimowy
# Napisano: 10 Kwi 2012 16:11
Odpowiedz 


Witam ! Chcialabym przyjechac z psem na wystawe psow , niestety nigdzie nie moge znalezc informacji czy promy wpuszczaja na poklad zwierzaki i jakie sa warunki przyjecia ( oprocz oczywiscie biletu, aktualnego szczepienia itd ) . Jesli ktos ma doswiadczenia z przewozem zwierzakow to bede wdzieczna za pomoc . Chce rowniez zabrac rower , wiec jesli ktos moze podpowiedziec czy mozna poruszac sie na sciezkach rowerowych z psem ( na smyczy oczywiscie !) . Pozdrawiam - rowniez Renata

Anonimowy
# Napisano: 13 Kwi 2012 12:45
Odpowiedz 


ja tez wybieram sie na wystawe psow 1 lipca 2012. planujemy popłynac promem Kołobrzeg-Nexo. Zabieraja psy za cene 25 % biletu człowieka wiec aktualnie 32 zł.
Pytanie czym dostac sie ze średnim psem z Nexo do Ronne? Czy jest jakis bus albo pociag co zabiera ludzi z psami? czy pozostaje tylko taksówka a jesli tak to jaki będzie jej koszt?

z góry dziekuje za odpowiedzi,

Justyna
www.tylkoty.com

Justyna Szopa
Użytkownik
# Napisano: 13 Kwi 2012 12:46
Odpowiedz 


ja tez wybieram sie na wystawe psow 1 lipca 2012. planujemy popłynac promem Kołobrzeg-Nexo. Zabieraja psy za cene 25 % biletu człowieka wiec aktualnie 32 zł.
Pytanie czym dostac sie ze średnim psem z Nexo do Ronne? Czy jest jakis bus albo pociag co zabiera ludzi z psami? czy pozostaje tylko taksówka a jesli tak to jaki będzie jej koszt?

z góry dziekuje za odpowiedzi,

Justyna
www.tylkoty.com

Anonimowy
# Napisano: 11 Lip 2012 11:36
Odpowiedz 


Czy Ktoś płynął może w tym roku z pieskiem z Sassnitz ? Nie mamy żadnego biletu na prom dla pieska - czy to OK i czy nas wpuszczą? Czy na promie jest jakieś miejsce do przebywania psów ?
Piszą, że trzeba się zgłosić do punktu weterynaryjnego przed wypłynięciem - czy ten punkt jest gdzieś w pobliżu miejsca skąd odpływają promy do Ronne ? Jak dużo czasu trzeba zarezerwować na wizytę w punkcie weterynaryjnym i czy jest to tylko formalność (piesek jest zachipowany, zaszczepiony i ma paszport) ???

bardzo dziękuję wszystkim, którzy coś wiedzą i zechcą podzielić się swoją wiedzą na ten temat,
Aga

Anonimowy
# Napisano: 11 Lip 2012 12:15
Odpowiedz 


Witam
Ago ciekawa uwaga, ja zamawiając bilety na prom przez ten portal właśnie, uzyskałem informację przez telefon iż piesek nie potrzebuje biletu, po prostu mam go zabrać na pokład, a o punkcie weterynaryjnym nic mi nie powiedzano, jeśli faktycznie jest coś takiego też byłbym wdzięczny za info

Anonimowy
# Napisano: 17 Lip 2012 14:48
Odpowiedz 


Hej,

czy nikt nie płynął z pieskiem z Sassnitz w tym roku ????

podzielcie się proszę Waszymi doświadczeniami z promu

pozdrawiam,
Aga

Anonimowy
# Napisano: 18 Lip 2012 13:02
Odpowiedz 


Napisał(a): Anonimowy
Hej,czy nikt nie płynął z pieskiem z Sassnitz w tym roku ????podzielcie się proszę Waszymi doświadczeniami z promu

Witam!
Wygląda na to że niktja jadę 28 lipca doświadczę osobiście, z natury jestem optymistą, jadę w końcu do cywilizowanej części Europy, zatem mam nadzieję że nie napotkam na tzw. sztuczne problemy a szczególnie mój shih-tzu
pozdrawiam Zen

Anonimowy
# Napisano: 7 Sier 2012 11:23
Odpowiedz 


Witam!
Własnie wrócilem, byłem tam tydzień powiem tak, pies rejs zniósł bardzo dobrze, nikt niczego nie sprawdza zabierasz go poprostu na pokład i tyle, na wyspie nie ma żadnych ograniczeń, pies może chodzic wszędzie warunek ma być na smyczy, a nieczystości po nim należ sprzątać, w Akirkeby i w Ronne spotkaliśmy nawet tzw. Hunde bar buda z dwoma miskami z wodą większa dla dużych i mniejsza dla małych psów, rzecz w Polsce niespotykana, jednym słowem pies tam, to ma klawe życie jak mawiał Olsen. Potwirdziły się tylko moje przypuszczenia

Anonimowy
# Napisano: 7 Sier 2012 13:46
Odpowiedz 


Dzięki, za świeżutkie informacje

już prawie straciłam nadzieję, że Ktoś się odezwie, a tu taka miła niespodzianka !

pozdrawiam,
Aga

Anonimowy
# Napisano: 29 Sier 2012 23:47
Odpowiedz 


Bylismy po raz pierwszy na Bornholmie z psem (ale bez psa juz wiele razy). To wyzelek weimarski 34 kg. Ani jednego problemu. Wszedzie razem. W domku, w hotelu, w sklepie, na plazy, w pizzerii Roenne, na ulicy. Tylko radosc przechodniow. Jedyne straty / szkody to trzy zjedzone niemieckie pilki na plazy i jeden bidon przejezdzajacego bez opamietania na wspolnej sciezce rowerzysty.
SVEN.JA.

Anonimowy
# Napisano: 29 Sier 2012 23:48
Odpowiedz 


Bylismy po raz pierwszy na Bornholmie z psem (ale bez psa juz wiele razy). To wyzelek weimarski 34 kg. Ani jednego problemu. Wszedzie razem. W domku, w hotelu, w sklepie, na plazy, w pizzerii Roenne, na ulicy. Tylko radosc przechodniow. Jedyne straty / szkody to trzy zjedzone niemieckie pilki na plazy i jeden bidon przejezdzajacego bez opamietania na wspolnej sciezce rowerzysty.
SVEN.JA.

Anonimowy
# Napisano: 29 Sier 2012 23:53
Odpowiedz 


Plynelismy z pieskiem z Sassnitz w tym roku. Promem Bornholmstraffikken (lub podobnie). Byl upal wiec spedzilismy wiekszosc czasu na jednym z pokladow zewnetrznych. Wszedzie prawie mozna byc z psem, poza wyznaczonymi strefami. Nie stwierdzilismy zadnych problemow. Nawet woda w miskach i piasek WC do dyspozycji.
SVEN.JA

Anonimowy
# Napisano: 30 Sier 2012 00:25
Odpowiedz 


PS.
Pies na promach z Sassnitz (Ferge, Bornholmtraffiken, Skandline) do Ronne nie placi za siebie nic. Trzeba go tylko pilnowac i miec na uwadze, by nie zjadl zadnego pasazera. Atmosfera promowa pasazerow i piesow (czyli psow) jest OK.
SVEN.JA

Anonimowy
# Napisano: 30 Sier 2012 00:26
Odpowiedz 


PS.
Pies na promach z Sassnitz (Ferge, Bornholmtraffiken, Skandline) do Ronne nie placi za siebie nic. Trzeba go tylko pilnowac i miec na uwadze, by nie zjadl zadnego pasazera. Atmosfera promowa pasazerow i piesow (czyli psow) jest OK.
SVEN.JA

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej