Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Bornholm z własną przyczepą kempingową
Autor Wiadomość
Petek
# Napisano: 14 Maj 2012 19:39
Odpowiedz 


Chodzi mi po głowie wyjazd na Bornholm z własną przyczepą kempingową. Chciałem zadać kilka pytań z tym związanych:

1. Czy na prom z Sassnitz konieczna jest rezerwacja? Czy można podjechać "z marszu" i się załapać na prom?
2. Czy infrastruktura kempingów jest dostosowana do prywatnych przyczep?

Pozdrawiam,
Petek

Łukasz
# Napisano: 14 Maj 2012 20:08
Odpowiedz 


petek, rezerwacja konieczna, proponuję wcześniej telefonicznie, zniżkę dostaniesz. Który camping masz na myśli? większość ma stanowiska do przyczep. Jak masz inne pytania, pytaj, jestem na wyspie.

Petek
# Napisano: 14 Maj 2012 22:02
Odpowiedz 


Myślę o tym kempingu w Gudhjem. Na stronie widziałem, że można z własną przyczepą. Czemu polecasz rezerwację? Prom ze Świnoujścia strasznie długo płynie.

Czy na promie Sassnitz - Roene można przebywać we własnej przyczepie kempigowej w trakcie rejsu?

Łukasz
# Napisano: 15 Maj 2012 18:50
Odpowiedz 


Petek, ze Świnoujścia masz prom do Ystad i dopiero z Ystad do Ronne - majątek wydasz. Najtaniej z Sasnitz do Ronne. Masz na tym kempingu podłączenie do prądu, miejsce na kampera, oraz odpływ kanalizacji... ale z tego co wiem, dostajesz tam licznik i płacisz dodatkowo za prąd. Wiem, że w Ronne, Hasle, Svaneke tego nie ma. Możliwe, że zasady się zmieniły. Nie, nie ma opcji przebywania w przyczepie w trakcie płynięcia. Prom z Sasnitz do Ronne jest z 1978 roku, ale naprawdę ładny, widoki też fajne, warto wyjść. Rezerwację polecam, bo w sezonie możesz mieć problem w miejscem na przyczepę, tam jest nie za duży camping. Rezerwacja i wcześniejsze kupienie biletu na prom - obowiązkowo, masz minimalne szanse, że znajdzie się miejsce na tak dlugi zestaw, weź po uwagę, że karavan ma ponad 1.85 wysokości, więc musisz być na dolnym bocznym pokładzie. Jak coś - pytaj.

Petek
# Napisano: 17 Maj 2012 17:39
Odpowiedz 


A jak wygląda obłożenie na kempingach w lipcu? Do tej pory nie rezerwowałem kempingów na żadnym z zagranicznych wyjazdów. Wychodziłęm z założenia, że jak na jednym nie będzie miejsca to się na innym znajdzie. Da się tak na Bornholmie?

A tak w ogóle to jaki kemping polecasz dla rodzin z małymi dziećmi? Zależy mi na dobrych warunkach sanitarnych, a najlepiej jakby były jeszcze jakieś baseny z atrakcjami. Ten w Gudhjem właśnie z tego względu wygląda obiecująco. Jest jakiś równie fajny, a gdzie np. jest piaszczysta plaża z płytką wodą?

Łukasz
# Napisano: 17 Maj 2012 20:17
Odpowiedz 


Masz do wyboru więc 3 campingi. Gudhjem, 2x Ronne, Dueodde. Prócz tych w Ronne pozostałe mają baseny (w tamtym roku miały). Warunki sanitarne masz w zasadzie wszędzie bardzo dobre, bo tu jest taka organicacja ACAMP, która kontroluje campingi i przydziela gwiazdki. Na campingu w Dueodde masz piaszczystą piękną plażę i ... zero do zwiedzania, kompletnie nic. Gudhjem i okolice (Allinge i pobliske) jest przepiękne, masz co zwiedzać, ale plaża lipna. W Ronne masz plażę 100 metrów od campingu, piaszczysta, płytka, camping ma specjalne stanowiska do przyczep, masz także oddzielne łazienki dla małych dzieci, dostajesz jak wszędzie kartę i z niej korzystasz wchodząc do łazienki - płacisz tylko za ciepłą wodę, reszta free. Poza tym masz tu co zwiedzać, bo miasto też piękne z cudowną promenadą nad morzem. Ceny w lipcu to między 40 a 50 koron od przyczepy plus między 65 a 72 korony od osoby plus 110 koron camping pass na rok. Jak masz pytania, pisz.

Petek
# Napisano: 18 Maj 2012 15:08
Odpowiedz 


Co to znaczy, że płacę za ciepłą wodę? Na jakiej zasadzie naliczane są te opłaty?

Właśnie zobaczyłem, że Bornholm jest w Street View. "Byłem" już na kempingu w Dueodde. Fajne położenie w lesie. Szkoda, że nie można "wjechać" na teren kempingu.

Łukasz
# Napisano: 18 Maj 2012 20:02
Odpowiedz 


Petek, dostajesz kartę z chipem, wielkości karty płatniczej, musisz ją sobie doładować, żeby mieć ciepłą wodę pod prysznicem, w większości kampingów jest do tego maszynka na monety i papierki, także w euro, ale kurs mało korzystny, w kilku campingach robi to recepcjonista/właściciel. Naliczanie od 45 sekund do minuty ciepłej wody za jedną koronę. Jeśli masz w przyczepie bojler na ciepłą wodę, to bierz prysznic w przyczepie, za free (ale niektóre kampingi dają Ci licznik pod prąd i płacisz za prąd w dniu wyjazdu). Szczerze to proponuję Ci kamping albo w Gudhjem, albo Nordskov w Ronne, oczywiście w Dueodde jest zajebisty, ale tam nic nie zwiedzisz, a w pozostałych rowerkiem wszystko. Generalnie to proponuję Ci rozdzielić czas na kamping w Gudhjem i na Ronne, dużo osób tak robi i chwali sobie ten krok. BTW, dziś 22 stopnie w Ronne, jutro ma być jeszcze więcej, teraz dokładnie 15

Petek
# Napisano: 18 Maj 2012 20:21
Odpowiedz 


Łukasz, czy praktyka z ciepłą wodą jest na wszystkich kempingach na Bornholmie?

Łukasz
# Napisano: 18 Maj 2012 20:41
Odpowiedz 


Raczej tak, sam łącznie byłem gdzieś na 10 kampingach, na każdym było to praktykowane, ale tylko prysznic, ciepła woda w kranie do mycia rąk, czy golenia jest. Pamiętaj też o camping pass`ie - 110 koron.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej