Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Szwecja / Z Bornholmu do Szwecji na wycieczkę
Autor Wiadomość
Jola
Użytkownik
# Napisano: 6 Sier 2007 12:18
Odpowiedz 


Witam,
właśnie wybieram sie na wczasy na Bornholm, na dwa tygodnie.

W tym czasie chcielibyśmy pojechać też do Szwecji i trochę ją pozwiedzać (nawet może 2-3 dni) - mamy i rowery i samochód.

Czy ktoś z Was zrobił sobie taką wycieczkę?

Z tego co wyczytałam w przewodniku jakieś promy płyną do Szwecji.

Gdyby ktoś mógł mi udzielić jakiś info o takiej wycieczce byłabym wdzięczna (ile kosztuje bilet do Szwecji, co warto zobaczyć) itp.

pozdrawiam
Jola

maga
# Napisano: 6 Sier 2007 14:29
Odpowiedz 


Ze szczerymi wyrazami zazdrości pozdrawiam i polecam stronkę www.bornholmstrafikken.dk,jest też w wersji anglojęzycznej.

Jola
Użytkownik
# Napisano: 6 Sier 2007 16:09
Odpowiedz 


Dzięki, a do Simrishamn w Szwecji może wiesz jak tam się płynie (...chyba z Allinge).

pzdr
Jola

Grzech Ciężki
# Napisano: 8 Sier 2007 11:23
Odpowiedz 


Witaj ! Z Ronne 1godz.15min. i już jesteś w Ystad. A tam już cała Skania przed Tobą. Polecam przedewszystkim Ales Stenar- tzw. kamienną łódź w m. Kaseberga- absolutny hit, jeden z najstarszych zamków w Szwecji- Glimmingehus, ryty naskalne w okolicach Simrishamn -analogia do bornholmskich w Alinge, grobowiec megalityczny w Kivik- robi wrażenie, oraz okolice Trelleborga -Holvikken ze zrekonstruowaną warownią Wikingów.

Zobacz też http://www.forumturystyki.pl/trasy.php?id=51- trasa 10 dotyczy właśnie południowej Skanii.

pozdrawiam Grzech

Jola
Użytkownik
# Napisano: 10 Sier 2007 19:14
Odpowiedz 


Witam,
bardzo dziękuję za info - z pewnością ja i moja rodzinka skorzystamy

Pozdrawiam,
Jola

Grzech Ciężki
# Napisano: 11 Sier 2007 13:10
Odpowiedz 


Witaj Jolu !
Cieszę się bardzo, że chcecie odwiedzić Skanię. Tam jest super- cała Skandynawia w pigułce, wszak Skania przez długie wieki była duńska. Zwróćcie uwagę na kościół dojeżdżając do Kasebergi, zabudowany wprawdzie, ale pierwotna postać to wypisz wymaluj kościół rotundowy taki jak na Bornholmie, z wolno stojącą dzwonnicą. Świadczy to o ścisłych związkach tego regionu w minionych wiekach.Taka wyprawa to bardzo fajna alternatywa dla tych, którzy przebywają dłużej na Bornholmie.
Mam nadzieję, ze po powrocie podzielisz się z nami wrażeniami - może jakieś fotki ?

dużo wrażeń, pozdrawiam Grzech

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 11 Sier 2007 13:19 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


Grzech Ciężki

Jeśli to nie problem to napisz do nas maila - dane w "Kontakt", w stopce. Chodzi o nawiązanie kontakt mailowego.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

MonaB
# Napisano: 5 Lip 2011 09:05
Odpowiedz 


Napisał(a): Grzech Ciężki
Witaj ! Z Ronne 1godz.15min. i już jesteś w Ystad. A tam już cała Skania przed Tobą. Polecam przedewszystkim Ales Stenar- tzw. kamienną łódź w m. Kaseberga- absolutny hit, jeden z najstarszych zamków w Szwecji- Glimmingehus, ryty naskalne w okolicach Simrishamn -analogia do bornholmskich w Alinge, grobowiec megalityczny w Kivik- robi wrażenie, oraz okolice Trelleborga -Holvikken ze zrekonstruowaną warownią Wikingów


Wybieramy się na 1-dniową wycieczkę do Skanii. Bierzemy rowery żeby przez te parę godzin jak najwięcej zobaczyć, głównie to co polecasz. Mam rezerwację na 19.08. mam nadzieję, że pogoda dopisze . Pozdrawiam.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej