Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Wędkowanie na Bornholmie
Autor Wiadomość
Anonimowy
# Napisano: 19 Sty 2013 11:45
Odpowiedz 


Witam proszę o poradę

Chciałbym wybrać się na Bornholm na trocie z brzegu, koniec marca , niestety nie mam pojęcia jak to ugryźć. Napiszcie jakie to koszta z rejsem , (prom Sassnitz) pobytem , licencją na wędkowanie. Gdzie łowić żeby sobie troci połowić!! czy istnieje alternatywa tj ;dorsze z kutra

Lukasz
# Napisano: 22 Sty 2013 15:28
Odpowiedz 


Dobra, to tak jak koniec marca, to bujasz się autem do Sasnitz, tam prom do Ronne i na miejscu się bawisz. Generalnie trocie biorą lepiej na wschodniej części wyspy, na północy Nexo na kamienistych brzegach są fajne miejscówki i można wyciągnąć coś większego. Pozwolenie możesz kupić i proponuję w Polsce, popytaj w kołach wędkarskich, albo w necie poszukaj - są strony z informacjami. Problem będziesz miał z noclegami - żaden kemping nie bedzie jeszcze czynny, chyba, że Kamperem pojedziesz, ale to też musisz go parkować na noc na kempingach, ewentualnie tanie pola namiotowe - są całoroczne, info masz tu na stronie kosztują 20 DKK za osobę. Kolejna opcja to wynajęcie całorocznego domku. Jak chcesz pod koniec marca i większą grupą, to wynajmij od kogos kampera na kilka dni, wyniesie Cię to taniej, niż hostele na bornholmie. Dorsze z kutra to w Polsce sobie załatwisz, Ustka, Darłowo, Jastrzębia, Kołobrzeg... okolo 150 zł za wypłynięcie. Miejscówki na troć dobre - z tego co mówili mi znajomi to północ Nexo, północ sama wyspy za latarnią morską, Okolice Tejn, generalnie cała wchodnia kamienista część. Możesz przy okazji na stawy/jeziora prywatne się wybrać. 30 DKK za 4h lub na niektórych za dzień. A szczerze to proponuję jechać sobie koło 15 kwietnia, zawsze cieplej, ale też na minusie może być Zadaj więcej pytań, będzie łatwiej odpowiedzieć

Anonimowy
# Napisano: 6 Lut 2013 13:59
Odpowiedz 


Witam,

Prom ( z Sasnitz) - samochód osobowy - ok. 970 zł
Domek 5 osobowy - ok. 1 600 zł
Licencja 14 dni - ok. 80 zł
Oczywiście dochodzą jeszcze koszty paliwa
Z kolegami wyjeżdzamy w tym roku 6 kwietnia

Pozdrawiam
Paweł

Anonimowy
# Napisano: 22 Mar 2013 11:07
Odpowiedz 


Witam

W tym roku mój tata ma urodziny i chciałabym w prezencie zorganizować panom taki męski wyjazd. ale ich jest koło 8 i nie wiem czy taka ilość osób znajdzie jakieś przyzwoite noclegi. Czy moglibyście mi powiedzieć gdzie się załatwia licencję? I domki - jakaś godna polecenia miejscówka?

Pozdrawiam
Iza

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 23 Mar 2013 12:42
Odpowiedz 


Napisał(a): Anonimowy
Czy moglibyście mi powiedzieć gdzie się załatwia licencję?

Można np. na poczcie.

Napisał(a): Anonimowy
domki - jakaś godna polecenia miejscówka?

Najwygodniej zapoznać się wstępnie z ofertą noclegową, zadać pytanie uwzględniając termin pobytu, ilość osób...

www.visitbornholm.pl - część południowa. W najbliższym czasie pojawią się nowe obiekty w ofercie.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Łukasz
# Napisano: 26 Mar 2013 23:54
Odpowiedz 


Znów Admin usunął mój wpis - dziękuję

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 28 Mar 2013 09:44
Odpowiedz 


Został usunięty ponieważ naruszał regulamin forum. Dodatkowe wyjaśnienia na pw.

PS
Udzielasz się na forum, pisząc jako niezarejestrowany użytkownik. Rozważ rejestrację, będziesz mógł zliczać swoje posty, edytować, wyszukiwać. Nie będziesz musiał też pisać pod innymi nickami

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Łukasz
# Napisano: 28 Mar 2013 18:10
Odpowiedz 


piszę pod jednym nickiem ilość postów o tym świadczy, a z tego co mi się zdaje, to kiedyś się rejestrowałem, muszę to sprawdzić Dzięki wielkie

Anonimowy
# Napisano: 29 Lip 2013 00:49
Odpowiedz 


Witam, za prawie 2 tygodnie wybieram się z synem na tydzień na ryby na Bornholm. Chcemy zacząć w wodach słodkowodnych (jeziora, rzeki), głównie na spinning (szczupaki, sandacze, pstrągi). Później ewentualnie w morzu jak wystarczy czasu. Czy ma ktoś mapkę internetową z zaznaczonymi łowiskami? Interesują nas również ceny za wędkowanie oraz przepisy połowów (wymiary ochronne, limity złowionych ryb itp.).

Bardzo będziemy wdzięczni za te informacje.

Paweł

Anonimowy
# Napisano: 2 Sier 2013 14:56
Odpowiedz 


Witam ponownie, nikt nie znalazł nic nt łowisk? Przypominam się ponieważ już niedużo czasu pozostało do wyjazdu...
Paweł

Łukasz
# Napisano: 2 Sier 2013 16:47
Odpowiedz 


Ja za dużo nie wiem, ale... napisz/zadzwoń do informacji turystycznej w Ronne, na pewno info otrzymasz.

Anonimowy
# Napisano: 2 Sier 2013 18:22
Odpowiedz 


ok, dzięki
Paweł

wicus
Użytkownik
# Napisano: 27 Lut 2014 19:31
Odpowiedz 


Witam.
Rowniez w tym roku wybieram sie na Bornholm.w poprzednich latach zwiedzalismy wyspe z synem na rowerach.W tym roku jade prawdopodobnie sam na caly lipiec .i mam pytanie, czy mozna lowic w przystaniach rybackich .np.z falochronu czy na glowkach .czy tylko na otwartych plazach .Wedkowalem juz na bornholmie .tylko nigdy nie zwrocilem uwagi czy ktos lowil w porcie. czy jest jakis zakaz.bo w kazdym kraju jest inaczej.
Dziekuje za jakakolwiek informacje.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej