Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / PRACA po sezonie
Autor Wiadomość
Anonimowy
# Napisano: 9 Sier 2005 11:14
Odpowiedz 


Szukam stałej lub dorywczej pracy na Bornholmie. Interesuje mnie praca po sezonie, dowolna branża i dowolna forma zatrudnienia, mam zamiar tam trochę pomieszkać . Znam dobrze język angielski – powinno chyba wystarczyć tam prawie wszyscy mówią również w tym języku.

Jeżeli znajdzie się ktoś co coś będzie wiedział to bardzo proszę o jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam - Piotrek

Anonimowy
# Napisano: 10 Sier 2005 15:26
Odpowiedz 


Nie chcę Cię zniechęcać ale na Bornholmie jest największe bezrobocie jeżeli chodzi o Danię.

Anonimowy
# Napisano: 10 Sier 2005 17:20
Odpowiedz 


Wiem, rozpoznałem już ten temat mimo wszystko chcę spróbować. Nie spróbuję to się nie dowiem

Anonimowy
# Napisano: 11 Sier 2005 00:10
Odpowiedz 


poprzeglądaj sobie ogłoszenia na stronie https://bornholm.dk/bornholm/site.asp?p=121 , mam nadzieję że coś znajdziesz, powodzenia w szukaniu pracy!!!

-MARCIN

Anna
Użytkownik
# Napisano: 11 Sier 2005 10:27
Odpowiedz 


... i weź pod uwagę, że nawet do sprzątania wymagają znajomości duńskiego w mowie i piśmie. Oczywiście zezwolenie na pracę to podstawa.
Na wyspie studiuje paru polskich studentów z doskonałą znajomością angielskiego, bo taki jest językiem wykładowym i niestety, bez znajomości duńskiego nie mogą znaleźć pracy... To nie jest kwestia dogadania się, tu chodzi o solidarność. Praca jest raczej dla swoich... ale oczywiście możesz próbować. Powodzenia.
Anna

Anonimowy
# Napisano: 11 Sier 2005 11:49
Odpowiedz 


Dzięki za link i wsparcie

Pozdrawiam - Piotrek

Robert
Użytkownik
# Napisano: 11 Sier 2005 12:04
Odpowiedz 


Witam!
Nie chce Cie zniechecac ale... musze zgodzic sie w 100% z Anna, jest niestety dokladnie jak napisala. Jestem bylym studentem wspomnianej uczelni i pomimo pozwolen na prace nie bylo czyms prostym dostanie jakiejkolwiek roboty na wyspie.(nie tylko chodzi o Polakow ale osoby wszelkich narodowosci). Bornholmczycy to bardzo zamknieta spolecznosc i nie bardzo patrza na osoby z zewnatrz, szczegolnie wlansnie jesli chodzi o zatrudnianie pracownikow. Jesli nie jestes specjalista w jakies dziedzinie, badz nie masz znajomosci wsrod potencjalnych pracodawcow to szczerze watpie ... jednak powodzenia

Pozdrawiam
Robert

Anonimowy
# Napisano: 11 Sier 2005 16:09
Odpowiedz 


Jaka to szkola,o ktorej mowa?

Dominik

Robert
Użytkownik
# Napisano: 11 Sier 2005 16:46
Odpowiedz 


Witam!

Uczelnia ta to: Baltic Sea International Academy (dawna nazwa Business and Technical College of Bornholm)
Strona uczelni to www.btcb.dk (po angielsku - tak jak jezyk wykladowy)
Kierunki to :
- Multimedia Design, Service Management oraz IT & Electronic Technology,
Uczelnia dla Europejczykow finansowana z Unii Europejskiej.

Uczelnia szczegolnie o tyle ciekawa, ze oprocz normalnego toku nauczania kazdy moze poznawac inne kultury i zachowania ludzi innych ras czy wyznan. Studenci sa doslownie z calego swiata.

Pozdrawiam
Robert

Anonimowy
# Napisano: 11 Sier 2005 20:40
Odpowiedz 


Jedna rada: nie szukaj za granica pracy u polaka!!!!



wagner
# Napisano: 13 Sier 2005 12:26
Odpowiedz 


Jesli nie jestes specjalista w jakies dziedzinie, badz nie masz znajomosci wsrod potencjalnych pracodawcow to szczerze watpie

Zgadzam się z cytowaną wypowiedzią Roberta.Ale jeżeli jesteś specjalistą branży IT lub masz wykształcenie medyczne to szanse na znalezienie pracy z pewnością rosną. Język musisz niestety poznać (przynajmniej w stopniu średnim ) jak myślisz o pracy na wyspie poważnie i masz zamiar się tam „ustawić”.

wagner

Robert
Użytkownik
# Napisano: 13 Sier 2005 16:14
Odpowiedz 


Witam!
Zgadzam sie z przedmowca, no chyba bardziej prawdopodobnie jesli chodzi o medyczne. (jest juz kilku lekarzy z PL).
Z branza IT nie jest u nich tak zle. I na potrzeby wyspy chyba tak duzo z zewnatrz ich nie potrzeba. (chociaz porzadnych specjalistow wszedzie chca)
Kiedys byl projekt aby wlasnie Bornholm stal sie skupiskiem firm IT, dlatego rozpoczela istniec Bussines and Technical College of Bornholm (obecna nazwa Baltic Sea International Academy) - jednak jak szybko ten projekt powstal tak samo od niego odeszli.
Uczelnia oczywiscie nadal istnieje.
No jesli chodzi o jezyk to ten poziom musi byc naprawde niezly.

Pozdrawiam
Robert

Anonimowy
# Napisano: 17 Wrz 2020 21:32
Odpowiedz 


Witam, pracowałem w tym roku przez lipiec i sierpień niedaleko Svaneke. Szukam też pracy na przyszły rok 2021. Jak ktoś coś będzie wiedział to dajcie znać.

Pozdrawiam.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej