Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Bornholm, wyjazd z Gdańska
Autor Wiadomość
Justyna
Użytkownik
# Napisano: 16 Maj 2006 19:45
Odpowiedz 


Czy ktoś z Państwa korzystał może z usług biura Topik? Firma ta ma mnóstwo ofert dotyczacych Bornholmu ale nie wiem czy warto im zaufać? Czy z Gdańska w sezonie letnim (sierpień) mozna się dostać na Bornholm ? Widziałam że wodoloty z Kołobrzegu odpływają ok.7.00 zatem trzeba by raczej być tam dzień wczesniej na nocleg.

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 17 Maj 2006 12:45
Odpowiedz 


Nie korzystałem z usług tej firmy, ale nie polecam. Powód jest prosty: zajrzałęm na ich stronę i przejrzałem kilka ofert. Do żadnej z nich nie było zdjęć. O tyle dziwne, że bez trudu można znaleźć wiele propozycji (oczywiście ze zdjęciami) w Internecie, w cenach podobnych albo niższych.

Justyna
Użytkownik
# Napisano: 17 Maj 2006 21:58
Odpowiedz 


Chyba ma Pan rację, wczoraj napisałam do nich maila z pytaniem o te oferty ale oczywiście nie odpisali... Nie warto zatem zawracać sobie głowy. Szkoda, bo ceny były niskie a w necie dla 2 osób ciężko jest znależć na przełomie lipca/sierpnia coś w miarę taniego, tj. max do 3000zł za 2 tygodnie od 2 osób. Może ktoś moze coś polecić , chodzi o pokój lub domek z łazienką.

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 17 Maj 2006 23:01
Odpowiedz 


3000 zł za 2 os/2 tygodnie?! Polecam Ritz albo inny Hilton... Poważnie zaś mówiąc, to w 2004 wynajęliśmy właśnie na 2 tygodnie domek w Sandvig za 678 Euro (domek+opłata za sprzątanie) - fak, że było to od 6 do 20 sierpnia, dodatkowo możliwość wypożyczenia pościeli, bodaj za 90 DKK. Domek niewielki, ale ładny, dobrze wyposażony itp. no i doskonała lokalizacja, parędziesiąt metrów od morza. Jeśli chce Pani więcej szczegółów, prosze dać znać. Wynajmowaliśmy go i opłacaliśmy oczywiście przez Internet. W miarę możliwości warto wyjechać nieco później, bo różnice cen bywają znaczne.

Anonimowy
# Napisano: 18 Maj 2006 17:17
Odpowiedz 


Dzięki za info, mój problem polega na tym, że w innym terminie nie dostanę urlopu, musze jechać w sezonie kiedy jest najdrożej. Poza tym mało jest domków dla dwóch osób a niestety nasi znajomi nie dają sie namówić na Bornholm. Uważają że Grecja, Cypr itp. są znacznie ciekawsze. Tym sposobem cały koszt domku spada na jedną rodzinę i nie wychodzi to juz tak tanio, np ten domek który Pan poleca w sezonie wyjdzie 978 Euro czyli ponad 3200zł. No ale jesli nie da sie taniej to trzeba będzie sie zdecydować.

Justyna
Użytkownik
# Napisano: 18 Maj 2006 17:18 | Edytowany przez: Justyna
Odpowiedz 


Panie Piotrze, te podziękowania są ode mnie. Zapomniałam sie zalogować...

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 18 Maj 2006 18:29
Odpowiedz 


No to faktycznie trochę kiepsko, bo lipiec jest niestety najdroższy, ale proszę poszukać na podanej stronie. Są tam różne propozycje, nawet kilka w identycznych domkach na tym samym terenie (dawniej był to jeden ośrodek, teraz chyba niemal każdy domek ma innego właściciela). Myslę, że do wspomnianej kwoty znajdziecie coś fajnego.

annpap
# Napisano: 19 Maj 2006 20:04
Odpowiedz 


domek leśny ok.50 m2 dla 5 osób na 7 dni - 3.200 DKK (przelicznik dzisiejszy 0.5299 zł) plus 300 DKK za sprzątnie.Domek ma 2 sypalnie salon+kuchnia całkowicie wyposażona i Łazienka z WC i prysznicem.Ma też taras i stoi 200 m od plaży.Przy wykupieniu pobytu dosajesz 30% zniżki na prom (samocód+5 osób) w dwe strony.Jedziemy w 5 osób i na osbę wychodzi po 500 zł (domek+prom). za tydzień.Wem bo dzisiaj już zapłaciłam za całość.

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 19 Maj 2006 23:39
Odpowiedz 


3200 DKK za tydzień to jednak dwukrotnie drożej od tego, co jest skłonna przeznaczyć na wypoczynek Justyna. Strona Polferries nie zamieszcza zdjęć oferowanych domków, co dla mnie jest dziwne.

Anonimowy
# Napisano: 20 Maj 2006 16:58
Odpowiedz 


Sprawdźcie też tutaj, podaje link do cennika: no-link

Justyna
Użytkownik
# Napisano: 21 Maj 2006 13:01
Odpowiedz 


Jak sie jedzie w 5 osób to ten koszt zawsze spada i wtedy cena 3200 DKK za domek jest rzeczywiście ok, ale za 2 osoby to juz sporo, zwłaszcza że chcielibysmy tam zostać 2 tygodnie.... Pozdrawiam

Anonimowy
# Napisano: 21 Maj 2006 22:29
Odpowiedz 


Cześć, też jedziemy w dwójkę i też właśnie szukam dobrego noclegu, mogę się podzielić informacją bo dzisiaj natknęłam się na firmę, a raczej stronę internetową firmy, która jakby zebrała całość do jednego worka. Można pobrać sobie katalog od nich bezpośrednio w PDF, na stronie 69 jest oferta hotelu w Nexo, podam nawet dokładny numer oferty dla dwóch osób: 9030-4, wygląda ciekawie bo jest to pokoik w hotelu, dobra lokalizacja, z ostatecznym sprzątaniem, pościelom i co najważniejsze ze śniadaniem!! Cena za tydzień w najwyższym sezonie lipcowo-sierpniowym to koszt 476 euro za tydzień na dwie osoby!!!

Moim zdaniem jest to dobra oferta biorąc pod uwagę wymienione argumenty, mam nadzieję że pomogłam. Życzę powodzenia - Sylwia..

Anonimowy
# Napisano: 22 Maj 2006 18:42
Odpowiedz 


Dzieki za info. Sęk w tym, że cena jest jednak wyższa niz to, co sobie zaplanowaliśmy i będe w związku z tym szukać dalej. Śniadania też nie ma (podano breakfast excl.), ale to akurat nie jest najważniejsze, bo jeśc wolimy we wlasnym zakresie. Może mam zbyt dużo wymagań za tak niską cenę, w takim przypadku trzeba będzie zweryfikowac plany...

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 22 Maj 2006 20:32
Odpowiedz 


Kiedyś była tania kawalerka w Nexo (bodaj 2000 DKK), co jakiś czas są nowe oferty. Ale podane to chyba najtańsze dla dwóch osób.

justiss
# Napisano: 23 Maj 2006 17:19
Odpowiedz 


Dzięki serdeczne za wszystkie rady, przy pomocy dobrego człowieka znalazłam wreszcie noclegi i w tym temacie mój problem przestał istnieć. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Anonimowy
# Napisano: 21 Cze 2006 00:45
Odpowiedz 


Witam, bardzo ciekawią mnie te wypowiedzi, bo wynika z tego, że ludzie nie znają firmy i jednocześnie jej nie polacają. Tylko z tego powodu, że jest brak zdjęć.
Już fakt, że Travel4U nie jest biurem podrózy, a jedynie agentem, to zostało pominięte. Na mój gust, agent nie organizuje wycieczek tylko je sprzedaje. Nie ma prawa zmieniać cen, ani modyfikować materiałów dostarczonych przez organizatorów.
Na 100% tego nie wiem, ale tak mi ktoś kiedyś wspominał.
Ja do nich wczoraj testowo zadzwoniłem i chyba u nich zakupie wycieczkę. Tak trrafił, ze się nawet i zdjecia znalazły, czyli nawet Piotr mógłby powiedzieć, że bardzo poleca
Dzwoniłem jeszcze do kilku innych biur podróży, zobaczymy jakie oferty mi podeślą. Wkrótce dam znać jak mnie potraktowali i czy Piotr miał racje z tym brakiem zaufania czy nie.
Pozdrawiam i tym co się wybierają na wakacje życze udanego wypoczynku,
Marek

TomK
Użytkownik
# Napisano: 21 Cze 2006 12:07
Odpowiedz 


Zgadzam się z Markiem. Ta firma jest agentem (jak większość biur podróży) to znaczy sprzedaje wycieczki organizowane przez inne firmy - turoperatorów. Ale czy to wada? Właśnie dzięki temu wiem, że wyjazdu nie organizuje jakaś wirtualna firma. Ona go tylko dla mnie rezerwuje, a organizuje już jakieś duże biuro podróży. Zresztą travel4u nie jest takie wirtualne. Ostatnio otworzyli biuro w Warszawie (zobaczcie sobie na ich stronie) gdzie można przyjść. Ja tam dzwoniłem. Odebrała jakaś chyba Magda. Całkiem miła i chyba się zna. Tak naprawdę to trafiłem na ich stronę i chyba kupię u nich wakacje, bo mają naprawdę fajną wyszukiwarkę ofert. Nigdzie indziej takiej nie widziałem. Kiedy się wpisuje kolejne kryteria wyboru, np. państwo, termin, itd, to na dole cały czas wyświetla się liczba ofert spełniających podane kryteria. Na innych stronach podajesz wszystkie swoje potrzeby a potem się wyświetla: znaleziono 0 ofert spełniających Twoje kryteria. Musisz się wycofać, zmienić wymagania, znowu sprawdzać itd, i cały czas czekasz na kolejne przeładowania stron. Jak już zarezerwuję, pojadę i wrócę, to napiszę jak było

Pozdrawiam Kwiatek

jose
Użytkownik
# Napisano: 21 Cze 2006 13:50
Odpowiedz 


Witajcie,

Pozwólcie, że włączę się do dyskusji

Moim skromniutkim zdaniem biura podróży, agencje itd. są dobre jeśli wyjeżdża się np. do Grecji, czy też Egiptu. Takie instytucje zawsze pobierają prowizje czy to w formie bezpośredniej czy pośredniej...

Planując sobie wyjazd na Bornholm z biurem podróży to tak jakby ktoś z południowej Polski jechał do Sopotu z też z biurem podróży

Zdecydowanie taniej wyjdzie jak nocleg załatwicie sobie samodzielnie, czy to wynajmiecie domek, skorzystacie z kempingu lub innej formy noclegowej. Skorzystajcie po prostu z przedstawicielstwa firm bornholmskich. A i jak samemu się wszystko załatwi to nie tyle zostanie trochę grosza w kieszeni co i wakacje takie lepiej "smakują".

pozdrawiam gorąco

jose

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 21 Cze 2006 15:06
Odpowiedz 


Na pewno nie polecałbym usług biura/agenta, którego nie znam, bez względu na wygląd jego strony internetowej. Natomiast brak zdjęć na stronie firmy sprzedającej wycieczki jest wg mnie poważnym problemem i takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.
Przed pierwszym wyjazdem na Bornhom także korzystałem z usług pośrednika, ale wtedy była to jedyna sensowna metoda. Dzisiaj uważam, że mając dostęp do Internetu, o wiele wygodniej i szybciej można zarezerwować sobie domek we własnym zakresie. Zwłaszcza w przypadku Bornholmu jest to bezproblemowe. Przecież ów agent turystyczny niczego więcej nie załatwi, oferta będzie identyczna. Cenowo (oczywiście jeśli mówimy o tym samym obiekcie i terminie) będzie tak samo, ewentualnie nieco (ale minimalnie) taniej.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej