Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / wczoraj wróciliśmy :)
Autor Wiadomość
Gosia
Użytkownik
# Napisano: 3 Lip 2006 16:09
Odpowiedz 


...jeszcze czujemy zapach jaśminu, który unosi się nad zachodnim wybrzeżem wyspy. Jesteśmy zauroczeni wyspą, ludźmi, infrastrukturą i organizacją wypoczynku rowerowego na Bornholmie.

Doprawdy - to Majorka w pigułce!. Polecam wszystkim, którzy chcą posmakować południowego klimatu na północy.

Byliśmy trzy dni, zrobiliśmy 115 km,penetrując dokładnie całe pn i wschodnie wybrzeże.

Napewno wrócimy! Życzę wszystkim udanego wypoczynku i wspaniałej pogody.

Anonimowy
# Napisano: 3 Lip 2006 20:52
Odpowiedz 


Napiszcie coś więcej. Gdzie spaliście, co jedliście, jaka pogoda, ceny, atmosfera. Napiszcie wszystko

Gosia
Użytkownik
# Napisano: 4 Lip 2006 12:09
Odpowiedz 


Hej, nasza wyprawa była dość sponataniczna, pojechaliśmy w ciemno, bez jakiejkolwiek rezerwacji. W sakwach - minimum ciuchów i próbki kosmetyków (nareszczie się przydały!), żele przeciwbólowe i stabilizator na kolano, z którym mam spore kłopoty, parę batonów, woda.
Dobrze przygotowałam wyłącznie -> mapy, trasy rowerowe z opisem miejsc, które po drodze koniecznie trzeba zobaczyć! Korzystałam ze tej właśnie strony int, forum (cudze doświadczenia są bardzo cenne) oraz przewodnika po Bornholmie. Nie nastawialiśmy się na wyczyn kolarski, lecz na poznanie wyspy. Nexo, Arsdele, Svaneke, Listed. Spaliśmy w Gudhjem w Schronisku młodzieżowym tuż przy słynnej wędzarni Gudhjem Rogeri (super czysto, kuchnia full wyposażona do dyspozycji, łazienka woda bez ogr.) - za dwie doby, za trzy osoby, wraz z pościelą zapłaciliśmy 900 DKK. W nogach mieliśmy już 30 km, więc wieczorem raczyliśmy się już rybymi specjałami i winkiem. Polecam "szwedzki stół" - ryby różne na ciepło i zimno, bornholmery, krewetki, sałatki w dowolnej ilości, za 87 DKK/os. W miasteczku jest super market SPAR, gdzie po przystępnych cenach (ale znacznie wyższych niż w Polsce) kupiliśmy produkty na dwa śniadanka. Drugi dzień to wyprawa na północ pod górkę do Hammershus, polecam trasę przez Ro, Olsker, jest łatwiejsza, przez lasy i łąki, zacieniona. Cypel Hammer, malowinicze klifowe wybrzeże, lazur morze! Potem łukiem przez Sandwig, Allinge, Tein, Helligdommen, na nocleg do Gudhejm. Tym razem wzdłóż wybrzeża, piękne widoki! Ponad 40 km w nogach (kołach), prysznic nas orzeźwił i wieczorkiem na miasto. Tym razem grill, pycha mięsko i dodatki + muzyka na żywo.
Trzeci dzień to powrót- inną niż poprzedno trasą: Osterlars, Almindingen, Boldis, Gryet. ZOstało jeszcze 1,5h czasu na leniuchowanie na plaży w Balce. Piasek do klepsydry . Stamtąd tylko 3km na pn do Nexo.
Ludzie: mili, uczynni, uśmiechnięci.
Rowery: zostawiasz bez obaw wszędzie, nikt się nimi nie interesuje. Tylko paszport mieliśmy przy sobie.
Pogoda: 22-25C, nad wybrzeżem przyjemny wiaterek, w lesie cień - cudnie na rower.
Campingi: super wyposażone, łazienki, grille, pościel, jeśli chcesz.
Ceny: żywienie w knajpkach nie jest tanie (ok 100 Dk/os), fast food połowę tego, produkty w sklepach (1,5-2X drożej niż u nas).

Super aktywny i miły przerywnik w pracy, zwłaszcza przed urlopem.
Pozdrawiam

Anonimowy
# Napisano: 4 Lip 2006 21:00
Odpowiedz 


No, to jest wypowiedz Dzieki Gosiu (cudze doświadczenia są bardzo cenne)
Z kazdym postem wiem więcej, do końca miesiąca zdążę sie przygotowac. pozdrawiam

basia
# Napisano: 9 Lip 2006 21:35
Odpowiedz 


również wróciłam /dziś/ i.... chętnie bym pakowała się powtórnie! polecam szczerze a może się wogóle nie rozpakowywać?

Qsmier
# Napisano: 14 Lip 2006 12:27
Odpowiedz 


basiu może teraz Ty się rozpiszesz :>

jenna
# Napisano: 14 Lip 2006 12:45
Odpowiedz 


mam pytanie - na ile oszacowałabyś mniej więcej koszt tego wypadu wraz z przejazdem?

Qsmier
# Napisano: 14 Lip 2006 12:48
Odpowiedz 


ja dzisiaj jade... podaj sumę w pln bardzo bym prosił

jenna
# Napisano: 14 Lip 2006 12:50
Odpowiedz 


i skąd płynęliście - jaką linią

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej