Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Jak wygląda sprawa z kleszczami na Bornholmie?
Autor Wiadomość
Tomek
# Napisano: 12 Cze 2008 15:34
Odpowiedz 


Słyszałem że podobno na Bornholmie jest mnóstwo kleszczy i trzeba na to paskudztwo bardzo uważać z wiadomych - zdrowotnych względów! Czy ktoś może dokładnie się orientuje jak to wygląda?

Anonimowy
# Napisano: 15 Cze 2008 07:53
Odpowiedz 


W okresie lipiec sierpień nie zaobserwowałem ani kleszczy ani komarów. Ale warto wziąć jakis prepatat nigdy nie zaszkodzi coś mieć. Pozdrawiam: up:

agnabar
Użytkownik
# Napisano: 15 Cze 2008 23:00
Odpowiedz 


Niestety są kleszcze i trzeba bardzo uważać. Właśnie wrocilam z wyspy i miałam takiego "gościa"

becia
Użytkownik
# Napisano: 16 Cze 2008 00:41
Odpowiedz 


równiez wrócilismy, ale mało hasaliśmy po lasach więc wrócilismy bez żadnych dodatkowych gości, na szczęście

Anonimowy
# Napisano: 16 Cze 2008 22:07
Odpowiedz 


Spotkałam tylko na jednym polu namiotowym, w lasku i trawie, za to mnóstwo.
Wystarczy przecież po wyjściu z trawy zerknąć na nogi i zdjąć kleszcza.
W ostateczności obejrzeć nóżki wieczorem, są wtedy mało "wkręcone" i łatwo je wyjąć.

liza
# Napisano: 2 Cze 2015 21:53
Odpowiedz 


mój syn wrócił z tygodniowego pobytu w maju cały pokąsany przez kleszcze. po trzech tygodniach okazało sie, że ma boreliozę

Anonimowy
# Napisano: 7 Cze 2015 14:09
Odpowiedz 


No właśnie jest to problem. Należy sprawdzać często swoje ciało, przeglądać się i porządnie wyszorować po powrocie z lasu lub z wycieczki.

w
# Napisano: 12 Cze 2015 08:24
Odpowiedz 


Bez paniki .Kleszcze sa rowniez w Polsce..Nie tylko na Bornholmie.A jak sie chce jechac na lono natury to trzeba wczesniej sie do tego przygotowac (szczepionka).A najprostrzy to przegladac swoje cialo.I po problemie.

shuvar
Użytkownik
# Napisano: 5 Sier 2015 12:35
Odpowiedz 


Tygodniowy pobyt 6-osobowej rodziny, na rowerach, z najmłodszą dwójką w przyczepce. Dodatkowo spacery po terenie, m.in. w NaturBornholms. Efekt: jeden kleszcz na udzie córy, po wyjęciu po 2 dniach nie było śladu, więc liczymy że boreliozy nie będzie.

Max
# Napisano: 20 Gru 2015 17:10
Odpowiedz 


Uwaga - Borelioza jest bardzo powazna choroba i nie ma na nia szczepionki ! Konieczne natychniastowe leczenie duza dawka roznych antybiotykow podawanych jednoczesnie przez nawet 3-4 miesiace. Leczenie uznane w Polsce nie jest zupelnie skuteczne (niewielkie dawki antybiotykow przez 2 do 4 tygodni). Mowie z wlasnego doswiadczenia - rumien po 2 miesiacach od ukaszenia, zdiagnozowana borelioza etc. Niewielu lekarzy w Polsce umie leczyc Borelioze niestety

w
# Napisano: 1 Sty 2016 11:50
Odpowiedz 


Max Niezupełnie się z Tobą zgadzam. Trzeba uważać, ale tez bez paniki.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej