Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / 2 tygodnie ja+Żona+Pies samochodem...
Autor Wiadomość
Marek_O
Użytkownik
# Napisano: 20 Maj 2009 15:05
Odpowiedz 


Witam Was serdecznie

Mam do Was pytanie / prośbę o pomoc...

Zamierzam w sierpniu spędzić 2 tygodnie na Bornholmie. Marzenie to utkwiło mi w głowie, gdy 4 lata temu popłynąłem na jednodniową wycieczkę do Nexo promem pasażerskim z Darłówka - zakochałem się w tej wyspie.

Tym razem chciałbym pojechać na Bornholm na 2 tygodniowe wczasy, zwiedzić całą wyspę dokładnie, odpocząć...

W związku z tym mam do Was kilka pytań, wielu z Was było na Bornholmie, możecie mi pomóc...?

- chciałbym pojechać na Bornholm własnym samochodem (od 9 lat, po wypadku samochodowym, jeżdżę na wózku, a chciałbym przez te 2 tygodnie pojechać wszędzie, zobaczyć jak najwięcej, wszystko zwiedzić ) - czy prom samochodowy z Polski na Bornholm pływa tylko ze Świnoujścia? Mieszkam w W-wie, więc trasa W-wa - Świnoujście to kawał drogi, ale z tego co się orientowałem, chyba nie mam wyjścia jeżeli chcę płynąć razem z samochodem?

- czy moglibyście mi polecić na Bornholmie jakieś miejsce na bazę wypadową , może znacie jakieś fajne domki, pokoje, cokolwiek godnego uwagi w rozsądnej cenie? Może ktoś z Was mieszkał, wypoczywał na Bornholmie w miejscu godnym polecenia?

- na Bornholm jedzie z nami również nas owczarek niemiecki Bary (nie możemy mieć dzieci, więc to nas Syneczek - jest członkiem naszej rodziny, jeździ z nami wszędzie ) - z tego co się dowiedziałem musi mieć jedynie paszport (chipa w sobie) oraz aktualne szczepienie na wściekliznę - czy powinienem wiedzieć coś jeszcze aby nie mieć żadnych problemów z zabraniem go ze sobą?

Z góry Wam dziękuję za wszelkie podpowiedzi Od 2 tygodni poszukuję w internecie miejsca na tą wyprawę, ale ciężko zdecydować sie na coś tylko na podstawie opisu i zdjęć... a do tego jak zawsze chodzi o pieniądze...

Pozdrawiam serdecznie
Marek O.

agnabar
Użytkownik
# Napisano: 7 Cze 2009 20:38
Odpowiedz 


Marek_O
Witam. Właśnie wróciłam z 3 wyprawy na Bornholm. Chętnie slużę swoją wiedzą.

ewelinka8885
Użytkownik
# Napisano: 9 Cze 2009 23:35
Odpowiedz 


agnabar- witam, czy mógłbyś w międzyczasie posłuzyc radą i mnie? chodzi mi dokładnie o taki aspekt: bede w sierpniu na jednodniowej wycieczce w nexo, nie chce brac zadnego autokaru, chcialabym wypozyczyc rowerki i pojechac gdzies sobie na te pare godzin (zwiedzanie calej wyspy moze za rok przy wiekszym zastrzyku gotowki ) czytalam ze nexo nie jest az takim ciekawym miasteczkiem, wiec po powierzchownym obejrzeniu nexo chcialabym jakos spedzic reszte czasu i udac sie gdzies poza miasto ( oczywiscie tak zeby zmiescic sie w ramach czasowych) i moje pytanie jest takie: czy mozesz mi polecić,w ktorą strone moglibyśmy sie udac na te 3,4 godzinki poza miasto?(dodam ze bardziej jestesmy nastawieni na widoczki niz koscioly, zabytki itp..) bo obawiam sie ze po wzieciu do reki mapki bornholmu te nazwy miasteczek i tak niewiele mi powiedzą z góry dzieki za rade, pozdrawiam

Magda29
# Napisano: 10 Cze 2009 09:02
Odpowiedz 


Polecam obrać kierunek na Sveneke i dalej jak starczy czasu na Gudhjem...

ewelinka8885
Użytkownik
# Napisano: 21 Cze 2009 14:33
Odpowiedz 


Dzieki, juz wybralam. Bedzie to wlasnie Svaneke, na Gudhjem pewnie juz nie starczy czasu bo z kondycjÄ… nie jest dobrze wiec nie bede sie zbytnio przemeczac )

krystex
# Napisano: 23 Cze 2009 22:15
Odpowiedz 


agnabar,
mam dokładnie taki sam problem jak Marek_O . Chciałbym spędzić tydzień czasu na Bornholmie z rodziną ( 2+2 ) ale zupełnie nie mam pojęcia do jakiego miasta się udać . Może polecisz mi coś?
wielkie dzięki za pomoc

Anonimowy
# Napisano: 24 Cze 2009 00:00
Odpowiedz 


krystex

najlepiej do mielna

Ika
# Napisano: 24 Cze 2009 18:52
Odpowiedz 


Ceny umiarkowane. Własna plaża, spokój, cisza...

pani psa
# Napisano: 25 Cze 2009 18:05
Odpowiedz 


O ile wiem to na prom nie wpuszczali z psami 2-3 lata temu z Kołobrzegu na Borholm . Mam 2 psy -jamnisia Cedrysia i wilunię Emmunię i nie miałam ani z kim ani gdzie ich zostawić - nie ma hotelu dla psów w takim kurorcie. Mogłam tylko z brzegu podziwiać odpływające statki Może coś się zmieniło pozytywnie dla włascicili czworonogów może jakieś odruch człowieczeństwa i zrozumienia?? Jeśli ktoś posiada informację czy można płynąć z psami to też jestem bardzo zinteresowana tym. Ale 2 lata temu na pewno nie można było "przemycić" psa na tym promie.
Pozdrawiam

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 25 Cze 2009 18:36
Odpowiedz 


Można przewozić psy z Kołobrzegu na Bornholm - koszt 30 zł/1 strona. W formularzu rezerwacyjnym należy dopisać informację o tym, że zamierza się czworonoga przewieźć.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

agnabar
Użytkownik
# Napisano: 16 Lip 2009 11:24
Odpowiedz 


To zależy co chcecie robić, jaki wypoczynek was interesuje.My akurat podrózowaliśmy samochodem, zwiedzaliśmy duzo i dużo chodziliśmy. Na południu byłam w Dueodde Ferieby - fajne domki w lesie tuż nad morzem. Szeroka ładna plaża, ale daleko wszedzie jeśli chodzi o zwiedzanie. Poźniej byłam w domku prywatnym koło Saltuny - widok na morze, blisko drogi (ale cisza i spokój), plazy jako takiej nie było bo już wybrzeże skaliste, ale w środku wyspy i mniej kilometrów na dojazdy. Teraz mieliśmy domek w Sandwigu. Piękny widok na morze i skały, całe pólnocne wybrzeże (moim zdaniem najpiękniejsze bo skaliste) przeszliśmy na piechotę czasem podjęźdżając tylko kawałek autobusem. Wszystkie trzy lokalizacje godne polecenia.

Anonimowy
# Napisano: 16 Lip 2009 14:35
Odpowiedz 


agnabar
Witam
wybieram się na Bornholm na 2tygodnie nocleg mam opłacony jakie są koszty utrzymania? (głonie chodzi o jedzenie)
gotowac chcemy sami (zona+syn lat 7) trochę gotowych posiłków zabierzemy z kraju

Anonimowy
# Napisano: 29 Lip 2009 12:14
Odpowiedz 


witam cie Marku ,ja z moim narzeczonym chcieliśmy również jechać na Bornholm, będziemy tam pierwszy raz, moj znajomy mi polecil to miejsce,wiem o super kempingu,o sklepikach niedrogich i jak dojechac ,nie mamy samochodu a wiadomo ze łatwiej byloby gdyby ktos jechal lub znacie kogoś kto miałby dwa miejsca w samochodzie to bedziemy wdzieczni rozniez to sie rozloy na koszty.

chcemy jechać tak na 7-10 dni w drugiej polowie sierpnia, jesli ktos by jechal i mial dwa miejsca to bylibysmy wdzieczni, oczywiscie damy na paliwo itd.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  PodkreÅ›lenie  Wstaw zdjÄ™cie  Wstaw link  Film z YouTube  ZmieÅ„ kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» HasÅ‚o: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej