Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Prezent z Bornholmu
Autor Wiadomość
Anonimowy
# Napisano: 14 Sier 2010 19:58
Odpowiedz 


Wybieram się jutro na Bornholm na kilka dni. Jaki prezent warto stamtąd przywieźć(rodzicom)?Jakiś alkohol?Jak cenowo to wygląda?

Anonimowy
# Napisano: 15 Sier 2010 00:36
Odpowiedz 


Generalnie alkohol duński nie jest smaczny. Chyba, że ktoś lubi wódkę kminkową. Osobiście używam tego jako "wyganiacza". Na Bornholmie można kupić wiele drobiazgów do postawienia, które kojarzą się z wyspą. Trzeba to jednak samemu obejrzeć i wybrać. Cenowo nie jest żle.

kaskowiec
Użytkownik
# Napisano: 15 Sier 2010 01:38
Odpowiedz 


dobrym pomysłem na prezent jest musztarda, bądź cydr jabłkowy lub gruszkowy

TomDK
Użytkownik
# Napisano: 15 Sier 2010 11:20
Odpowiedz 


Z Bornholmu koniecznie trzeba przywieźć trola!

Anonimowy
# Napisano: 15 Sier 2010 13:22
Odpowiedz 


A ja kupiłem miód Bornholmski i plakietkę na rower.

Yuki
Użytkownik
# Napisano: 16 Sier 2010 15:50
Odpowiedz 


A ja sobie przywiozłam piękny, stary, ceramiczny żyrandol tzw."ceramika bornholmska". Namęczyłam się jak go nosiłam, ale teraz za to pięknie wisi sobie w domu.

Anonimowy
# Napisano: 12 Wrz 2010 09:39
Odpowiedz 


Winko z winnicy pod Aakirkeby Lejrplads

Lille Gadegard/Vingard Lille gadegard (Winnica)
Jesper Poulsen
Sondre Landevej 63 Pedersker
Aakirkeby

Szkło ze Svaneke

A w Aakireby w niektóre dni otwiera się ryneczek z różnościami i można dostać starą ceramikę z bornholmskiej glinki.

Ksia

Anonimowy
# Napisano: 25 Maj 2011 14:03
Odpowiedz 


Z Bornholmu warto przywieźć miód pitny, który jest bardzo dobry, wino Bornholm, ceramikę, szkło, musztardy smakowe lub olej rzepakowy, który jest rewelacyjny oraz oczywiście trolla. W Nexo np. jest sklep z pamiątkami w którym można płacić złotówkami,ale można pamiątki kupić również w w każdej innej miejscowości, tylko nie za złotówki.

Łukasz
# Napisano: 25 Maj 2011 19:02
Odpowiedz 


A dokładniej, w NEXO koło portu idąc w lewą stronę, a najlepsze jest to "rozmawiamy po polsku" a nikt słowa faktycznie nie zna

Anonimowy
# Napisano: 25 Maj 2011 22:07
Odpowiedz 


Łukasz z tego co wiem zmienili się właściciele sklepu,a poprzedni (mówiący po polsku) się przenieśli na rynek lub w jakąś uliczkę koło rynku. Ten sklep w samym porcie(idąc w lewo) ma zresztą fatalny przelicznik złotówek do koron. Zresztą polecam sprawdzić samemu obydwa sklepy,bo są w miarę blisko siebie. Jak ktoś chce może zresztą popytać przewodników,którzy zabierają ludzi na wycieczki z Jantara,bo oni też wiedzą chyba gdzie lepiej i taniej kupować, wiem,że żywność opłaca się najbardziej kupować w netto,ale pamiątek tam nie ma.

Anonim
# Napisano: 25 Maj 2011 22:11
Odpowiedz 


Potwierdzam,że w tym sklepie w porcie nie mówią po polsku,po angielsku zresztą też chyba nie.

mick78
Użytkownik
# Napisano: 5 Cze 2011 22:29
Odpowiedz 


Ja przywiozłem karmelki ze Svaneke, 1 piwko ze Svaneke, trolka, kubek z mapką, T-Shirt z napisem I love Gudhjem

Anonimowy
# Napisano: 3 Lip 2011 11:27
Odpowiedz 


Koniecznie spróbujcie karmelków są REWELACYJNE! Mi smakowała też remulada

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej