Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Dojazd do Sassnitz
Autor Wiadomość
Łukasz
# Napisano: 4 Kwi 2012 23:07
Odpowiedz 


Hej. Czy ktoś może mi opisać szersze informacje dotyczące dojazdu do terminala promowego w Sassnitz? Czy mosty na wyspę Rugię są płątne?

Anonimowy
# Napisano: 6 Kwi 2012 23:32
Odpowiedz 


Nie wiem skąd jedziesz ! Gdyby przez Świnoujście , to przyjmij kierunek na Stralsund. Fajna droga jest ta najbliższa wody, czyli Greisfald , Wolgast i dalej Reinberg. W tym miejscu STOP ! Jak chcesz wydać około dziesięciu EURO za prom / auto + 2 osoby / ,dzieki któremu skrócisz drogę o 70 - 80 kilometrów / nigdy tego nie liczyłem, więc stąd to przybliżenie / to skręcasz w prawo na Stahlbrode, bo tam jest taka mała promowa przeprawa. Po zjechaniu z promu na Rugii ,droga do Sasnitz jest tak dobrze oznakowana, ze na pewno sie nie pogubisz ! Opcje sa takie -z Garz trochę dalej, ale widokowo super na Binz, albo mniej atrakcyjnie na Bergen auf Rugen.
Jest tylko jeden most w Stralsundzie i do ubiegłego roku był bezpłatny. Pozdrawiam !

ania
# Napisano: 8 Kwi 2012 13:51
Odpowiedz 


Hej, mam pytanie, jak dojechać ze Świnoujścia do portu w Sassnitz? Muszę dostać sie tam pociągiem lub autobusem, gdyż po wyspie zamierzam jeździ na rowerze i nie mam możliwości dojazdu do Sassnitz autem, czy są jakieś połączenia na lini Świnoujście - Sassnitz, jakie są ceny?

Łukasz
# Napisano: 8 Kwi 2012 20:50
Odpowiedz 


Kolego Anonimowy, będę jechał z Olsztyna do Sassnitz. Prom mam około godziny 12.00, wiec muszę wyjechać nocą - 700 km jazdy. Jakbyś więc mógł podać mi drogę najlepszą ode mnie, byłbym bardzo wdzięczny.

Anonimowy
# Napisano: 8 Kwi 2012 20:52
Odpowiedz 


Łukasz - istnieje coś takiego jak Google Maps sam możesz sobie wytyczyć trasę dogodną dla siebie...

Łukasz
# Napisano: 9 Kwi 2012 23:19
Odpowiedz 


Patrzyłem Polska to bajka, chodzi mi o Reich, czy jechać tam główną drogą, czy jednak pchać się bocznymi?

mick78
Użytkownik
# Napisano: 24 Maj 2012 00:39
Odpowiedz 


Od Szczecina najlepiej "autobanami" 11tka potem 20tka na Stralsund. Nie ma co skracać, czasowo wyjdzie podobnie a równomierna jazda też trochę paliwa zaoszczędzi.

Łukasz
# Napisano: 24 Maj 2012 14:54
Odpowiedz 


Jechałem 2 godziny 25 minut i na miejscu ze Szczecina zgodnie z zasadami panującymi na drodze. Polecam wszystkim, bo naprawdę lekko się jedzie

PanKracy
Użytkownik
# Napisano: 27 Maj 2012 15:10
Odpowiedz 


witam, mam pytanie - czy lepiej (szybciej, bezpieczniej) jest jechac z Polski do Sassnitz od strony Koszalina, przez Swinoujscie - czy tez lepiej na Szczecin i ile sie autostradami?

Łukasz
# Napisano: 27 Maj 2012 19:40
Odpowiedz 


Na szczecin, jechałem od stacji benzynowej w Kołbaskowie do terminala w Sassnitz 2 godziny, 25 minut, droga idealna. Polecam. Na pewno masz lepszą drogę i bezpieczniej

Anonimowy
# Napisano: 26 Cze 2012 19:05
Odpowiedz 


Witam forumowiczów!
Wybieram się na Bornholm pod koniec lipca, mam już wykupione vochery na prom z Sassnitz jadę tam samochodem, moje pytanie, jak odbywa się cała procedura wjazdu na prom na tamtejszym terminalu, przyznam iż jest to moja pierwsza tego typu wyprawa

dziadziol
Użytkownik
# Napisano: 27 Cze 2012 09:39
Odpowiedz 


witaj kolego,
w zeszłym roku miałem ten sam problem i spokojnie dałem radę bez znajomości języka, oznaczenia graficzne są czytelne i intuicyjne, miła obsługa wszystkim kieruje, także bez stresu poradzisz sobie
pozdrawiam

Anonimowy
# Napisano: 27 Cze 2012 19:12
Odpowiedz 


Witam!
dziadzol dzięki,

lololmil
# Napisano: 27 Cze 2012 19:39
Odpowiedz 


ja będe szukał parkingu i tylko z rowerami na prom. Mysle że też znajde bez problemu ten za 12 euro na pare dni o którym mowa była na forum

Pelo
# Napisano: 10 Lip 2012 14:00
Odpowiedz 


Terminal łatwo znalezc - jadac do Sassnitz nie wjezdza sie do samego miasta - trzeba dobrze patrzec na oznaczenia i tablice - na jakies 5 km przez miastem sa oznaczenia na port - trzebad skrecic w prawo - a na terenie samego portu tez jest dosc dobrze oznaczone - parking za 12 euro jest niestety nieco oddalony od miejsca z ktorego jest odprawa promowa do Ronne - trzeba to wkalkulowac - odległosc od parkingu do bramek to jakies 4 km - trzeba sie po prostu cofnac z parkingu w strone z ktorej sie przyjechało Jezyk nie jest niezbedny - ja akurat cos tam bąkam po angielsku -ale mysle ze jakies podstawowe zwroty w jez angielskim w zupełnosci wystarcza - jedyne co jest konieczne to po prostu normalne zwracanie uwagi na oznaczenia i kierunkowskazy

Anonimowy
# Napisano: 10 Lip 2012 17:28
Odpowiedz 


Uściślę moje pytanie, z tym jak trafić myślę że nie bedę miał problemu, mnie interesuje czy np. przy wjeździe na prom samochodem są przeprowadzane jakieś kontrole itp. ile to trwa, na ile wcześniej trzeba być przed odpłynięciem promu, jadę z Gliwic to ok. 800 km będę wiózł ze sobą pieska, te informacje pomogą mi przy planowaniu czasu podróży, chodzi mi o to żeby podróż była możliwie krótka

Pelo
# Napisano: 11 Lip 2012 15:47
Odpowiedz 


prze wypłynieciem wg informacji na "wouczerze" powinienes byc 10 minut wczesniej. nie ma zadnej specjalnej kontroli za wyjatkiem oczywiscie standardowej kontroli biletów ktora idzie bardzo szybko. Prom wypływa bardzo punktualnie - to juz zalezy od Ciebie na ile wczesniej chcesz byc na terminalu. Ja przez bramki przechodziłem o 11:39 a o 11:40 zamykali za mną wjazd na prom

Anonimowy
# Napisano: 7 Sier 2012 11:08
Odpowiedz 


Witam!
Właśnie wróciłem z tygodniowego pobytu na Bornholmie, podzielę się moimi doświadczeniami, jechałem ze Śląska do Sassnitz przez Niemcy do Strasundu było świetnie, autostrada nonstop, problemy zaczęły sie na Rugii droga B96 kompletnie zakorkowana odcinek do portu to ok. 45 km w tempie ok. 25-30 km/h cały 2-godzinny zapas tam zgubiłem, w aucie totalna nerwówka wjechałem na prom dosłownie w ostatniej chwili jako ostatni wysiadając z samochodu zobaczyłem że prom zamyka swoje wrota, po wjechaniu windą na górny pokład prom już odpływał.
Zen

Anonimowy
# Napisano: 8 Sier 2012 09:25
Odpowiedz 


Cześć
W jaki dzień tygodnia były te korki na Rugii?
pzdr
H

Anonimowy
# Napisano: 8 Sier 2012 13:44
Odpowiedz 


Napisał(a): Anonimowy
W jaki dzień tygodnia były te korki na Rugii?

Witam!
Sobota przed południem prom miałem na 11:50
pozdr Zen

Anonimowy
# Napisano: 9 Sier 2012 12:39
Odpowiedz 


Witam, Korki tworzą się w sobotę rano - wyjazdowe z Rugii oraz wczesne przedpoludnie i popołudnie - wjazd na Rugie. Faktycznie są dość dlugie. W komunikacji na Rugię mamy ten sam problem co z Władysławowem i Helem: jedna droga a w sezonie dużo turystów a w soboty jest zmiana turnusów
W zeszłym roku gdy wracałem z Bornholmu najwczesniejszym promem jechałem w korku do Strasundu 1,5-2h. W tym roku wziąłem prom o 9:30, bedąc w Sassnitz okolo 13 miałem wyjazd bezproblemowy. W przeciwną stronę ciągnął sie jednak gigantyczny korek. Jadąc do Sassnitz - byłem na miejscu w okolicach 9:00-9:30 i wjazd też był prawie bezproblemowy (prom 11:50).
Faktycznie - korki należy brac pod uwagę planujać podróż.
Na Rugii planują/budują szersza drogę ale budowa utknęła z powodu protestów ekologów; stojąc w korku można zapoznać się ze stosownymi napisami na murach.

Anonimowy
# Napisano: 30 Wrz 2012 18:09
Odpowiedz 


Witam, ile trzeba zapłacić za mały samochód osobowy i 3 osoby wie ktoś? w tym dziecko 4 lata nie wiem czy to robi różnicę.

Łukasz
# Napisano: 17 Paź 2012 11:13
Odpowiedz 


zależy od terminu. od 450 do 900 zł.

Anonimowy
# Napisano: 18 Sier 2014 21:07
Odpowiedz 


Ile kosztuje bilet promowy z Sassnitz na Bornholm samochodem ciężarowym o ładowności 2800 kg + 3 osoby.
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź chociaw przybliżeniu.

Anonimowy
# Napisano: 18 Sier 2014 22:25
Odpowiedz 


kolego .musisz sam wpisac w wyszukiwarke bilet na prom z sasnitz - Ronne. i wpisac dane samochodu .podejrzewam ze beda liczyc jako cargo. + vat .bo to niejest samochod dostawczy .bo jako dostawczy +5 osob. w obie stronu to ok 1500 zl. zalezy tez w jaki dzien tygodnia..ten temat joz przerabialem..mam dwa samochody combo jeden jest zarejstrowany jako osobowy a drugi jako ciezarowy..i. kiedys siedopatrzyli i musialem doplacic za przejazd bo jechalem ciezarowym .a co do ilosci osob to na kazdy samochod samochod mozesz wziasc do 5 osob jesli jedziesz sam czy w piatke cena jest ta sama .podstawa wymiaru samochodu to 1.95 wysokosci liczona jest tez antena .a dlugosc do 6 m.za wieksze wymiary trzeba doplacac. ito nie sa male pieniadze..

Anonimowy
# Napisano: 18 Sier 2014 22:34
Odpowiedz 


przyszlo mi do glowy ze przeciez mozesz zadzwonoc do pan z ,,modos,, - www.bornholm-ok.pl do tych samych co nalezy ten portal .tylko musisz znac konkretny termin. odjazdu.to ci kolego wszystko wylicza .rowniez tam bedziesz mogl zakupic bilety promowe.Pozdrawiam

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej