Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Mapa rowerowa Bornholm- czy ktoś zainteresowany?
Autor Wiadomość
Olosz
Użytkownik
# Napisano: 7 Kwi 2013 20:21 | Edytowany przez: Olosz
Odpowiedz 


Witam,
Przez kilka dni ze znajomym tworzyliśmy mapę rowerową wyspy Bornholm.
Mapa jest oparta o przewodniki (dokładnie dwa) i koordynaty Google Maps, na podstawie tych danych planujemy wyprawę- dlatego dane znajdujące się na tej mapie nie są poparte praktycznym pobytem na wyspie.
Zamieściliśmy na niej trzy główne trasy:
Nexo-Ronne
Ronne-Alligne Sandvig
Alligne Sandvig - Nexo
Na mapie nie zamieszczaliśmy pozostałych tras, ponieważ są one dobrze oznaczone.
Stworzyliśmy też punkty gastronomiczne, zamieściliśmy kempingi oraz pola namiotowe, kilkanaście ciekawych miejsce ( z tymi topowymi)- nasz wybór był subiektywny. Chętnie podzielimy się całością, ponieważ mapa nie ma charakteru komercyjnego i jest twórczością zapaleńców to muszę napisać, że nie biorę odpowiedzialności za dokładność danych oraz za ich aktualność- proszę o tym pamiętać.
Mapa, trasy, punkty są opracowane dla nawigacji TwoNav, jednak każdy troszku obyty z nawigacją offroad poradzi sobie z importem danych do swojego urządzenia. Jeżeli są osoby zainteresowane to proszę pisać.

Dla wizualizacji mapy zamieszczam link do czterech skrinów:
https://plus.google.com/photos/109153371862587393320/albums/5864174185626352017

Całość składa się z mapy z rozszerzeniem RMAP (mapa rastrowa), mapy reliefu (CDEM), punktów (rozszerzenie WPT), śladów (TRK).
Mapy posiadają skalibrowane punkty odniesienia w celu prawidłowego pozycjonowania przez GPS.
Waga po spakowaniu to około 11MB.

Radek_Gd
Użytkownik
# Napisano: 8 Kwi 2013 23:30
Odpowiedz 


Cześć Olosz,

Właśnie tworze coś podobnego, prostszego bo tylko na mapa Google najnowsze pkt i na ich podstawie będę planował trasę na majowe 2013. Z chęcią skorzystam z Waszej pracy Można pobrać mapę czy podac maila?
Pozdrawiam

Olosz
Użytkownik
# Napisano: 9 Kwi 2013 07:52 | Edytowany przez: Olosz
Odpowiedz 


Zamieściłem punkty i trasy rowerowe na Google Maps. Wykonałem konwersję punktów i tras do standardu Google (kmz i gpx).
Proszę podaj mi adres e-mail, wyślę Ci mapę.
Poniżej link do mapy Google z punktami i siedmioma trasami.
Link: https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=211131353172781865765.0004d9e6fe196 3d070b69

Radek_Gd
Użytkownik
# Napisano: 10 Kwi 2013 00:13
Odpowiedz 


Świetnie to wygląda!
Pisz proszę na radek.piotrowski@facebook.com

Olosz
Użytkownik
# Napisano: 11 Kwi 2013 20:37
Odpowiedz 


Mapa wysłana.
Pozdrawiam.

Radek_Gd
Użytkownik
# Napisano: 12 Kwi 2013 10:51
Odpowiedz 


Dziękuje.

tymooteusz
# Napisano: 13 Kwi 2013 15:52
Odpowiedz 


Gdyby komuś nawigacja odmówiła posłuszeństwa, podsyłam link z mapą dróg rowerowych w formacie pdf.

http://biking.web123.dk/media/Cykelkort_Bornholm.pdf

Olosz
Użytkownik
# Napisano: 15 Kwi 2013 00:23
Odpowiedz 


Super, wielkie dzięki.

Wojtek
# Napisano: 15 Kwi 2013 12:58
Odpowiedz 


Godna pochwały praca... ale po co wyważać otwarte drzwi? Tu jest doskonała mapa Bornholmu... niezrównana podczas wypraw rowerowych

http://galileos.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=15_38&products_id=160

POLECAM!!!

Olosz
Użytkownik
# Napisano: 16 Kwi 2013 21:06
Odpowiedz 


Zrezygnowałem z papierowych map na rzecz nawigacji elektronicznej. Brakowało mi takiej mapy na moje urządzenie i to był podstawowy powód jej stworzenia.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej