Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Co z rowerami w nocy?
Autor Wiadomość
Anonimowy
# Napisano: 3 Lip 2006 13:23
Odpowiedz 


Chcialybysmy - 2 dziewczyny- jak najtaniej zwiedzic wyspe w 5 dni w pierwszej połowie sierpnia, zakladamy spanie w namiocie, na tanich polach lub campingu, mam pytanko jak przechowujecie rowery, gdy czas polozyc sie spac? czy warto inwestowac w namiot ktory pomiesci 2 osoby i rowery, czy bezpiecznie zostawic na zewnatrz przy namiocie?

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 3 Lip 2006 14:58
Odpowiedz 


Co prawda nocowałem w domku, ale na dzień spokojnie można rowery zostawić np. na tarasie. Na noc jednak chowaliśmy je do środka, bynajmniej nie z obawy przed ewentualnym złodziejem, a... wilgocią. Otoż urok wyspy jest m.in. taki, że jest wysoka wilgotność powietrza, co nie służy rowerom. Z drugiej strony - widziałem sporo rowerów zostawianych na dworze na noc.
A pod namiotem nie ma chyba wielkiej różnicy "w temacie wilgoci"?
Myślę, że jeśli nie przeszkadza Wam perspektywa porannego wyczyszczenia rowerów (zwłaszcza napędu) z rosy, to spokojnie możecie zostawić je obok namiotu, ale na wszelki wypadek spięte. W taki sposób, aby były połączone ze sobą, a jednocześnie linka zabezpieczająca była w namiocie (np. doczepiona do menażki lub innego "polowego alarmu"). Gdyby jakiś łotrzyk skusił się na Wasze bicykle, to prawdopodobnie Was zbudzi. A przynajmniej narobi trochę hałasu.
W sumie nie wiem, czy na wyspie ktoś stosuje takie zabezpieczenia, ale...
Aha! Najpierw warto popytać, czy nie ma jakiejś przechowalni rowerów dla kempingowiczów.

Nefretete
Użytkownik
# Napisano: 4 Lip 2006 17:34
Odpowiedz 


Lepiej dla bezpieczeństwa rowery spiąć razem i nakryć folią, żeby je ochronić przed wilgocią.

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 4 Lip 2006 17:41
Odpowiedz 


Folia nie pomoże, wręcz przeciwnie nawet. Zrobisz po prostu coś w rodzaju cieplarni z rowerem w charakterze rusztowania. Efekt? Wszechobecna wilgoć w ilościach "nadprogramowych", bo przecież para wodna skropli się na worku i będzie kapać na rower...

Anonimowy
# Napisano: 4 Lip 2006 20:39
Odpowiedz 


dzieki ludzie za rady, nawet nie wiedzialam jaka zielona jestem zdecyduje sie chyba na alarm z menazka

MichalAniol
Użytkownik
# Napisano: 9 Lip 2006 09:50 | Edytowany przez: MichalAniol
Odpowiedz 


Witam,

Zamiast menażki mogłoby się przydać coś takiego:

http://www.allegro.pl/item113666978_alarm_probe_za bezpiecz_swoja_wlasnosc_.html
http://www.allegro.pl/item109886238_alarm_na_rower _pod_namiot_na_kamping_120decybeli.html

Dla jasności - informuję, że nie mam nic wspólnego ze Sprzedającymi.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej