Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / po powrocie
Autor Wiadomość
Anonimowy
# Napisano: 5 Lip 2006 18:05
Odpowiedz 


Wczoraj wróciłem z jednodniowej wycieczki kołobrzeskim statkiem m/s Jantar. Wyprawa znakomita! Na statku przyjmowane są zapisy na objazdową 4-godzinną wycieczkę (65zł), z której trzeba skorzystać. Kompetentna przewodnioczka (Agnieszko - dzięki!) mówi wiele o wyspie i jej kulturowej specyfice (np. dzieci po osiągnięciu pełnoletności opuszczają domy rodziców, a ci, do końca życia, nie interesują się już zbytnio ani dziećmi, ani wnukami!); wiele fajnych informacji o rytmie życia na wyspie. To, że Bormholczycy są bardzo tolerancyjni, usłużni i życzliwi, widać od razu: z naszej - świetnie przygotowanej - wycieczki 4 osoby wybrały się na dodatkową godzinkę do Naturbornholm i po zwiedzeniu, zosłały odwiezione do Nexo przez umyślną pilotkę. Rozczarował nieco szwedzki stół w wędzarni Gudhjem Rogeri - głównie śledzie w różnych, ale raczej znanych, smakach; zatem zamiast 87 DKK można zamówić wybraną samemu rybkę wędzoną, np. kawałek węgorza 27DKK. Słońce nad Bornholmem - czyli popisowy wędzony śledzik z rzodkiewką, szczypiorkiem i żółtkiem (jak oni to jedzą?) - chyba 38DKK. Świetna sałatka kartoflana - trzeba spróbować. Obok wędzarni natomiast - huta szkła, trzeba zobaczyć, jak na poczekaniu robią różne cacka. Ogółem, wycieczka była znakomicie przygotowana, autobus klimatyzowany. Dla mnie była to tylko rozgrzewka przed urlopem, ale mając więcej czasu warto wybrać się na kilka dni - choćby z uwagi na mnóstwo malowniczych mikroporcików i Christianso - na które trzeba przeznaczyć osobny dzień. Ceny - jak wszędzie za granicą - wyższe niż u nas; szczególnie droższe suveniry, z trudnością znalazłem tanie drobiazgi dla synów, a wszystkich kieszonkowych wziąłem tylko 150DKK. Ale starczyło - uwaga w Nexo jest bankomat obsługującym MasterCard. Na Bałtyku - niestety - nie huśtało

Anonimowy
# Napisano: 8 Lip 2006 17:31
Odpowiedz 


Dziekuje bardzo za slowa uznaniaJest mi bardzo milo przeczytac ze to co robie sie turystom podobazapraszamy ponownie, moze tym razem na dluzej

Pozdrawiam goraco z Majorki Polnocy
Agnieszka

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej