Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Z malym dzieckiem...
Autor Wiadomość
PAT
# Napisano: 10 Sier 2006 08:50
Odpowiedz 


Witam

Mimo ze Bornholm nie jest mi obcy, tym razem i ja chcialem o cos zapytac
Otoz rozwazamy pierwszy wyjazd z malym dzieckiem (1 rok)- na razie jest to planowania, ale juz na poczatku pojawila sie watpliwosc- czy ktos z was byl z takim maluchem na Bornholmie, a moze ktos po prostu zna przepisy, i jest w stanie poinformowac: w jaki sposob taki maly podroznik jest "kontrolowany" przy przekraczaniu granicy? Wiem ze kontroli nie ma, jednak jakis dokument jest chyba potrzebny... Slyszalem cos o czasowych paszportach, ale nie wiem czy to tyczy sie tez tak malych dzieci? Jezeli ktos z was juz to przerabial, to prosze i info.

z gory dziekuje

PAT

madzia
# Napisano: 10 Sier 2006 08:57
Odpowiedz 


w czewcu przekraczalismy kilka granic z naszym 13-miesiecznym maluchem, trezba wyrobic dziecku paszport, ewentualnie nowy jednemu z rodzicow z wpisanym dzieckiem i zdjeciem obojga, jednak ta pierwsza opcja wydaje sie korzystniejsza. Zrobilismy malemu zdjecie cyfrowką i obrobilismy wg wymagan paszportowych. Teraz ma wlasny dokument - jedyna nieprzyjemnosc, to czas oczekiwania ok. 30dni.

PAT
# Napisano: 10 Sier 2006 09:26
Odpowiedz 


czyli jednak...
A ile kosztuje taka "przyjemnosc", i jak dlugo wazny jest taki "dzieciecy paszport"? Bo rozumiem ze to nie jest paszport na stale...

madzia
# Napisano: 10 Sier 2006 09:49
Odpowiedz 


"przyjemnosc" kosztuje 35zł, potrezbne sa 2 zdjecia dziecka, odpis skrocony aktu urodzenia, no i obecnosc obojga rodzicow-trezba zlozyc podpisy przy urzedniku, paszport wydawany jest na 10 lat z zaznaczeniem, ze w przypadku istotnej zmiany wygladu trezba go zmienic ( w tym wieku czlowiek raczej szybko sie zmienia ) Jezeli ktores z was ma dowod starego typu z wpisanym dzieckiem, przy wjedzie do krajow Unii a takze na Bornholm nie ma problemow - mozna ominac koniecznosc wyrabiania paszportu. My niestety mamy juz "plastiki"

PAT
# Napisano: 10 Sier 2006 10:29
Odpowiedz 


Napisał(a): madzia
Jezeli ktores z was ma dowod starego typu z wpisanym dzieckiem, przy wjedzie do krajow Unii a takze na Bornholm nie ma problemow - mozna ominac koniecznosc wyrabiania paszportu.


o... a to jest tez sprawdzone osobiscie? Bo kilka tygodni temu znajomego wlasnie zawrocili z Kolobrzegu, twierdzac ze taki wpis nie upowaznia do przekroczenia granicy z dzieckiem...

madzia
# Napisano: 10 Sier 2006 10:39
Odpowiedz 


osobiscie nie testowalismy, mielismy do przekroczenia kilka granic, wolelismy nie ryzykowac. Znajomi przekraczali tak granice, z ich opowiadan wiem, ze udaje sie to, jesli przy przekraczaniu granicy sa oboje z rodzicow - wtedy odpada sluzbom granicznym domniemanie wywozu dziecka z kraju bez zgody drugiego z rodzicow. Osobiscie wyrobilabym ten paszport i spokoj, taka niepewnosc psuje oczekiwanie na urlop!! Zalatwiajcie i hajda na Bornholm - my bylismy kilka dni na przelomie jipca i sierpnia pod namiotem ze starszym dzieckiem, bylo cudownie - zaczynaja kwitnac wrzosy na Hammerenie....

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej