Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / bornholm z młotkiem
Autor Wiadomość
bugi
Użytkownik
# Napisano: 22 Sier 2006 18:30
Odpowiedz 


Witam

Wybieram się na Bornholm i przy okazji wyczytalem na stronce, ze jest kilka nieczynnych kamieniolomow. Czy znalazlby sie ktos pomocny, kto podalby ich lokalizacje i czy mozna tak sobie po odkrywkach pochodzic, postukac i zabrac?

pozdro
bugi

jeremi
# Napisano: 25 Sier 2006 19:31
Odpowiedz 


Kamieniołomy znajdziesz np. w Vang - dojście bardzo proste, wystarczy dostać się do portu i dalej musisz kierować się na południe. Inny kamieniołom znajdziesz przy ruinach zamku Hammershus (Moseløkken) - dojście też bardzo proste, od Hammershus należy udać się w kierunku Allinge-Sandvig szosą główną i praktycznie parę metrów i jest zjazd w prawo na parking, tam możesz zostawić samochód i udać się do kamieniołomu, droga jest oznaczona. Zdjęcia tego kamieniołomu znajdziesz w galerii.

Co do dłubania w granitach to powiem, że nie mam pojęcia. Z obserwacji wiem, że ludzie swobodnie spacerują i przyglądają się głazom, ścianom itp. Jeśli więc zamierzasz tylko pozbierać sobie próbki to nie ma problemu, jeśli chcesz przywieść sobie materiał na obłożenie elewacji domu to już będzie problem

Przy kamieniołomie Moseløkken jest muzeum i warsztat dla turystów gdzie można się przyjrzeć jak dawniej obrabiano granit.

j.

bugi
Użytkownik
# Napisano: 28 Sier 2006 08:09
Odpowiedz 


dziekuje bardzo

wlasnie o taka informacje mi chodzilo. Przywieziemy kilka ladnych okazow.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej