Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / chce na bornholm
Autor Wiadomość
siulka7
Użytkownik
# Napisano: 4 Kwi 2007 02:26
Odpowiedz 


Witam wszystkich !!!
Co roku jeżdzimy z mężem i córką w inny zakątek i zwiedziliśmy juz wiele pięknych miejsc.Szukając w internecie pomysłu na następne wakacje trafiliśmy na tą właśnie stronke i od razu wiedzieliśmy że to właśnie na Bornholm właśnie pojedziemy w tym roku.jest jednak kilka pytań na które chcielibyśmy poznać odpowiedz zanim tam pojedziemy:
- Uwielbiamy jazde na rowerach,zwiedzanie itd. jednak pokilku dniach intensywnej "zwiedzanki" przeważnie robiliśmy sobie dzień ogólnej laby przeważnie na plaży i jak przysłowiowe mieszczuchy taplaliśmy sie w wodzie,opalaliśmy i leniuchowaliśmy regenerując siły.Nie zauważyliśmy wielu zdjęć z plaż typowych dla kurortów morskich ,gdzie rzesze ludzi spalonych słońcem kąpią się w morskich falach.Czy to pogoda na wyspie jest tak mało sprzyjająca na spędzaniu wolnego czasu w ten sposób ?? czy może tamtejsi wczasowicze należą do innej grupy ludzi ??. A może po prostu nikt nie umieścił takich zdjęć na stronie ?
- Wakacje spędzaliśmy już w namiotach i na kwaterach prywatnych.Zdążyliśmy juz się zorjętować o dużej liczbie kempingów i pól namiotowych na wyspie.Jak jest z innymi sposobami zakwaterowania i czy lepiej wcześniej zarezerwować jakieś miejsca czy mozna jechać "w ciemno" ??
- Jakie są orjętacyjne koszty pobytu na wyspie ?? Prosze o przykładowe ceny pobytu na polu namiotowym czy obiadu w knajpce
Zanim tam pojedziemy chcemy wiedzieć troche o tym cudownym miejscu ......... już sie pomału pakujemy he he .Wyjazd planujemy w drugiej połowie lipca.
Pozdrawiam

siulka7
Użytkownik
# Napisano: 4 Kwi 2007 02:53
Odpowiedz 


To jeszcze raz ja
Będąc 2 lata temu w Chorwacji (było cudownie) byliśmy troche rozczarowani wieczorami ,które spędzać musieliśmy często w ciszy i samotności - no prawie- .I nie chodzi mi tu wcale o tętniące zyciem nocnym puby czy dyskoteki gdzie pełno pijanych i rozwrzeszczanych turystów.Mieszkamy w duzym mieście - Wrocław- i tego typu rozrywki mamy u siebie. Jednak niemalże idealna cisza nocna panująca w prawie całej Chorwacji,no z małymi wyjątkami nie przypadła nam do wakacyjnego gustu. Jak jest na Bronholmie ?? Można wieczorkiem wypić kawke drinka a moze i potańczyć gdzieś ??

jeszcze raz pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuje na odpowiedzi

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 4 Kwi 2007 14:18
Odpowiedz 


Ponieważ ORIENTUJĘ się, że co nieco przejrzałaś niniejsze forum, pozwolę sobie odpowiedzieć na część Twoich pytań (bo niektóre kwestie wyjaśniono w innych miejscach). Zatem:

Napisał(a): siulka7
Nie zauważyliśmy wielu zdjęć z plaż typowych dla kurortów morskich ,gdzie rzesze ludzi spalonych słońcem kąpią się w morskich falach.Czy to pogoda na wyspie jest tak mało sprzyjająca na spędzaniu wolnego czasu w ten sposób ?? czy może tamtejsi wczasowicze należą do innej grupy ludzi ??. A może po prostu nikt nie umieścił takich zdjęć na stronie ?

Miejsc z "typowymi" plażami nie ma wiele, właściwie poza południowym wschodem wyspy trudno je znaleźć. Oprócz słynnych klifów i skał jest jednak trochę miejsc trawiastych nad samą wodą (np. w Allinge, w okolicach Tejn i in.). Jeśli zatem koniecznie musi to być plaża piaszczysta, to tylko pd-wsch część, jeśli ogólnie "plaża", to wybór jest większy. Inna sprawa, że zdjęć plażowych wielu na Forum nie ma, bo chyba jednak ludzie jeżdżą na Bornholm nie po to, by wylegiwać się na plażach. Tak mi się wydaje...

Napisał(a): siulka7
Zdążyliśmy juz się zorjętować o dużej liczbie kempingów i pól namiotowych na wyspie.Jak jest z innymi sposobami zakwaterowania i czy lepiej wcześniej zarezerwować jakieś miejsca czy mozna jechać "w ciemno" ??

Zdecydowanie lepiej jest wcześniej zarezerwować. Osobiście polecam domki kempingowe, ale jest też spro kwater prywatnych, pensjonatów i hoteli, są to jednak oferty zdecydowanie droższe od domków. Domki zazwyczaj wyposażone są we wszelkie niezbędne i przydatne sprzęty, i w ogóle są po skandynawsku funkcjonalne.

Napisał(a): siulka7
Jakie są orjętacyjne koszty pobytu na wyspie ?? Prosze o przykładowe ceny pobytu na polu namiotowym czy obiadu w knajpce

Na to pytanie znajdziesz wiele odpowiedzi na Forum, w dodatku pisanych przez różne osoby. Generalnie jednak lokale gastronomiczne do tanich nie należą. Myślę, że idąc na obiad do restauracji należy liczyć się z kosztem nawet paruset koron od osoby. No, może jakieś pizzerie i fastfoody będą tańsze, ale nie wiem, nie bywam w takich przybytkach nawet w Polsce.

Napisał(a): siulka7
Jak jest na Bronholmie ?? Można wieczorkiem wypić kawke drinka a moze i potańczyć gdzieś ??

W sezonie otwartych jest wiele kawiarni, knajpek itp., w których wieczorami tętni życie. Jednak jest cicho, ponieważ nie ma - przynajmniej ja nie zauważyłem - wieczornych imprez plenerowych. Muzyka i gwar rozlega się więc jedynie w środku lokalu i tuż obok. Co bardzo dobrze, bo np. ja wybieram się tam po to, by aktywnie spędzać dnie, wieczorem wypić kilka piw na tarasie a późnym wieczorem i nocą chcę mieć właśnie ciszę i spokój

No i to chyba tyle, może ktoś zna bliższe szczegóły dotyczące oferty rozrywkowo - gastronomicznej na wyspie i napisze więcej?

Marian
# Napisano: 4 Kwi 2007 14:22
Odpowiedz 


Jeśli myślisz o wieczornych rozrywkach to Bornholm nie jest Twoim miejscem. Panuje tam raczej spokojna atmosfera i nie ma żadnych wielko-kurortowych atrakcji. Właśnie to jest jedną z zalet tej wyspy -cisza, spokój, wypoczynek. Oczywiście na kempingach jacyś rozbawieni turyści zawsze mogą "uatrakcyjnić" Ci wieczór.

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 4 Kwi 2007 17:05 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


Napisał(a): siulka7
Jak jest na Bronholmie ?? Można wieczorkiem wypić kawke drinka a moze i potańczyć gdzieś ??


Oczywiście są miejsca gdzie spotykają się ludzie wieczorami, ja osobiście gorąco polecam kameralne koncerty w wędzarni w miejscowości Ostre Somarken, w sezonie letnim gości tam islandzki muzyk Siggi Bjorns. Na tych mini koncertach jest fantastyczna atmosfera, ludzie popijają piwo, śpiewają i świetnie się bawią. W repertuarze Siggiego jest wiele znanych coverów także każdy znajdzie coś dla siebie. No i to co dla mnie było bardzo ważne NIKT nie zwracał uwagi na sąsiadów, na to czy fałszują czy śpiewają czysto. Każdy bawił się świetnie! A przy okazji to bardzo przystojny mężczyzna Tutaj: http://www.siggib.com/ informacje dla zainteresowanych.

Najwięcej knajpek jest w Ronne, Allinge-Sandvig ale nie wiem niestety jak długo są otwarte. Natomiast ok. północy życie właściwie na wyspie zamiera.
Oczywiście nikt nie broni Wam pójść nad brzeg morza i tam sączyć drinki, gorzej z miejscami do tańca - pewnie są dyskoteki czy kluby, ale ja jadę na wyspę aby odpocząć od takich rozrywek więc z nich nie korzystałam.

Zajrzyj do działu "Warto wiedzieć" tam jest kalendarz imprez jakie odbędą się na Bornholmie w 2007 roku, może tam znajdziesz coś co Was zainteresuje.

Parę słów o cenach.

Pizza to koszt od 60 do ponad 100 DKK
Hamburger (polecam BigBecony z "okrąglaka" w Nexo) kosztuje 50 DKK razem z napojem i frytkami.

Ceny w restauracjach to już wysoki pułap, obiad jednodaniowy to koszt nawet 300 DKK za osobę. Można napotkać lokalne knajpki - takie "nie dla turystów" - ale są one ukryte w zabudowaniach dlatego trudno do nich trafić.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

siulka7
Użytkownik
# Napisano: 5 Kwi 2007 00:59
Odpowiedz 


Dziękuje wam bardzo kochani za odpowiedzi !!!
Jednak chyba nie do końca uściśliłam swoje wypociny bo widze że troche mnie nie zrozumieliście.Nie należymy do rozwrzeszczanej,hulaszczej części (niekoniecznie polskiej) turystycznego grona,które to całe noce balanguje do białego rana by skoro świt o 12 w południe wstać ,zawlec swe zwłoki na plaże (bo jak to z wakacji wrócić bez opalenizny!!!!!!!) i doczekać do następnej popijawy.Raczej jesteśmy normalni - przynajmnie staramy się i jak pisałam wolimy inaczej spędzać czas wakacyjny.Jednak dlatego że jesteśmy normalni nieraz zdażało nam się poopalać i pograć w piłkę na plaży.Wieczorne spacery po plaży są dla nas większą atrakcją niż prze nowoczesna dyskoteka ale ......... znowu jesteśmy normalni nawet lubimy (umiemy?? potańczyć i kilkakrotnie zdarzyło nam się na wakacjach - choćby we Włoszech na przepięknym rynku gdzie świetny koncert na świeżym powietrzu zmienił się w regularną imreze taneczno-chóralną , która trwała do bladego świtu - spędzić czas przy piwku,kawce czy wreszcie tańcu.
Nie mniej jednak jeszcze raz ślicznie dziękuje i pozdrawiam.
Przy okazji idąc za radą Piotra spróbowałam czegoś poszukać i znalazłam to: http://www.amigo.wroc.pl/bornholm/osrodek.htm - co o tym sądzicie ?? może ktoś z was korzystał już z ich usług ??

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 5 Kwi 2007 11:22
Odpowiedz 


Napisał(a): siulka7
Nie należymy do rozwrzeszczanej,hulaszczej części (niekoniecznie polskiej) turystycznego grona,które to całe noce balanguje do białego rana by skoro świt o 12 w południe wstać ,zawlec swe zwłoki na plaże (bo jak to z wakacji wrócić bez opalenizny!!!!!!!) i doczekać do następnej popijawy.


Oczywiście nikt Ci tego nie zarzucił. Odpowiedź miała na celu przybliżenie klimatu wyspy i zwyczajów tam panujących. Taka informacja będzie z pewnością pomocna innym turystom, którzy wybierają się na Bornholm.

Co do imprez, miejscowych rozrywek to polecam również "ściany" i słupy ogłoszeniowe czyli miejsca gdzie rozwieszane są plakaty informacyjne, można tam znaleźć informacje o imprezach organizowanych na Bornholmie i kameralnych koncertach (często darmowych) w pubach, wędzarniach czy też na ryneczkach miast.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej