Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Wyjazd na wyspę...
Autor Wiadomość
kapral
Użytkownik
# Napisano: 8 Kwi 2007 15:08
Odpowiedz 


witam serdecznie,
...znalazłem się tutaj przez przypadek i na wstępie chciałbym bardzo podziękować i pozdrowić Admina za super stronke! Byłem już raz na wyspie ale tylko na pare godzin i bez żadnego przygotowania...teraz chciałbym się wybrać z żonką i dwojgiem dzieci na rowerach, tak na tydzień Przeczytałem tu mnóstwo podpowiedzi i przydatnych informacji i jeszcze bardziej utwierdziliście mnie że naprawde WARTO przyjechać tu na odpoczynek! Szczerze mówiąc pozostaje tylko jeden " - " tej wyprawy! a mianowicie ceny na tamtejszych polach namiotowych...za jedną dobę z tego co sprawdzałem wynika że to wydatek conajmniej 100zł/4os!!! bardzo drogo i mam pytanie do osób które były już na wyspie czy wszystkie te pola namiotowe są takie drogie?! i czy można rozbić w razie nie dojechania do polanamiotowego np.na jakiejś polance?
Mam jeszcze pytanko dla bardziej doświadczonych w turystyce rowerowej...ile trzeba zabrać pojemników z gazem i jaką pojemnością żeby przwtrwać przez tydzień gotowania dla 4os, raczej wszystkie posiłki ze względu na tamtejsze ceny,wiem,wiem...dla niektórych to banalne pytanie ale dla kogoś kto dopiero zaczyna z turystyką rowerową jest to bardzo ważne...aby potem nie płacić za obiad "kosmicznych" cen w barach
Bardzo dziękuję za weentualne podpowiedzi i pozdrawiam wszystkich ...rowerzystów i nie tylko!

Marian
# Napisano: 8 Kwi 2007 23:43
Odpowiedz 


Taniej masz w gospodarstwach agroturystycznych. 6 z nich jest wymienione na stronce, ceny też, musisz trochę poszperać. Z tym, że w gospodarstwach tylko u 2 natrafiłem na ciepłą wodę i natryski. Coś za coś.

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 9 Kwi 2007 23:06
Odpowiedz 


Napisał(a): kapral
czy można rozbić w razie nie dojechania do pola namiotowego np.na jakiejś polance?

W Danii biwakowanie "na dziko" jest zabronione, zatem odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: nie.

Anonimowy
# Napisano: 10 Kwi 2007 10:11
Odpowiedz 


Napisał(a): kapral
a mianowicie ceny na tamtejszych polach namiotowych...za jedną dobę z tego co sprawdzałem wynika że to wydatek conajmniej 100zł/4os!!!

Drogie ale bardzo dobrze wyposażone. Standardem jest wyposażona kuchnia, grill, łazienki i toalety, pralnia itp. Często także basen i miejsce zabaw dla dzieci. Oprócz tego nic nie zastąpi klimatu biwakowania na kempingu... szczególnie dzieci z takiego pobytu mają frajdę, niewątpliwie jest to dla nich coś nowego, mają okazję zapoznać się z prawdziwą turystyka i poobcować z naturą...

Napisał(a): kapral
ile trzeba zabrać pojemników z gazem i jaką pojemnością żeby przwtrwać przez tydzień gotowania dla 4os

Jeśli zdecydujesz się na "normalne kempingi" a nie tzw. "tanie pola namiotowe" to zapewnisz sobie dostęp do kuchni z pełnym wyposażeniem, również kuchenkami elektrycznymi. Jeśli chcesz nocować na "tanich polach" to musisz zabrać butlę - mała butla powinna wystarczyć.

costa01
Użytkownik
# Napisano: 10 Kwi 2007 15:04
Odpowiedz 


Jaka jest różnica w cenie pomiędzy tanimi polami namiotowymi a kempingiem (przy nocowaniu w swiom namiocie)?

Marian
# Napisano: 10 Kwi 2007 15:36
Odpowiedz 


Tanie pola namiotowe w gospodarstwach agroturystycznych to po prostu kawałek łąki z doprowadzoną wodą zimną, wc "sławojka" jakieś stoliki do jedzenia i drewno na ognisko (jak nie wieje). W niektórych jest możliwość skorzystania z ciepłego prysznica. Cena, o ile dobrze zapamiętałem to 15-25 koron za osobę. Miejsce "poza turystyczne" ale ciche i spokojne. Mi to odpowiada.

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 10 Kwi 2007 15:50
Odpowiedz 


Napisał(a): costa01
Jaka jest różnica w cenie pomiędzy tanimi polami namiotowymi a kempingiem (przy nocowaniu w swiom namiocie)?


Cena na tanim polu namiotowym to - jak napisał Marian - ok. 15-25 DKK za osobę, dodatkowa opłata jest za prysznic u właściciela i tutaj też wygląda to różnie w zależności od standardu pola.

Ceny na kempingach są o wiele wyższe, no ale i komfort inny. Generalnie ceny wahają się od 60-80 DKK za osobę + ok. 30 DKK za postawienie namiotu (niektóre kempingi nie pobierają tej opłaty, ale to najlepiej sprawdzać już na konkretnym kempingu) pobierana jest także opłata za korzystanie z ciepłej wody pod prysznicem (maksymalnie 5 DKK za minutę) acha no i ważna sprawa na kempingu należy wykupić Paszport Kempingowy (Camping Pass) a jego koszt to 90 DKK.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

costa01
Użytkownik
# Napisano: 11 Kwi 2007 08:48
Odpowiedz 


Napisał(a): AdminForum
Ceny na kempingach są o wiele wyższe, no ale i komfort inny. Generalnie ceny wahają się od 60-80 DKK za osobę + ok. 30 DKK za postawienie namiotu


Czyli przy 2 osobach, spędzając noc pod własnym namiotem, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu nawet 100 zł + plus jeszcze kilka złotych za gorący prysznic.
Jednak jest to strasznie drogo
Nad polskim morzem, mozna wynająć pokój z łazienką za podobną cenę, albo i nawet niższą.
To może już bardziej opłaca się wynająć domek lub pokój na wyspie zamiast kempingu ?
A jeżeli chodzi o tanie pola namiotowe, to 25 zł +dodatkowe za prysznic, to też strasznie dużo -jak na tak prymitywne i surowe warunki ....
To ile trzeba $$$ przeznaczyć na tygodniowy pobyt, przy takich cenach noclegów ???

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 11 Kwi 2007 09:11
Odpowiedz 


Napisał(a): costa01
to 25 zł +dodatkowe za prysznic


Nie doczytałeś - nie 25 zł tylko ok. 15-25 DKK za osobę.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 11 Kwi 2007 13:59
Odpowiedz 


Napisał(a): costa01
To może już bardziej opłaca się wynająć domek lub pokój na wyspie zamiast kempingu ?

Nie wiem czy "taniej" ale zdecydowanie lepiej i wygodniej. Wynajęliśmy w 2004 domek (4-5 os.) na dwa tygodnie za 678 Euro - łącznie za domek oraz prąd, wodę i sprzątanie. Byliśmy we czwórkę, więc łatwo policzyć, że tygodniowo dało to nieco ponad 12 Euro za dobę a przy pełnej obsadzie domku byłoby poniżej 10 Euro/dobę. Aneks kuchenny kompletnie wyposażony, taras, ładny teren, blisko do nadmorskiego parku, sklepów itp.
Jasne, że drożej niż w Polsce, ale jakoś nikt nie narzekał. W sumie nie wiem czemu: polskie kurorty są przecież takie urocze, ciche i, przede wszystkim, ciche. W dodatku na Bornholm zjeżdża się chamstwo z całej Europy, nie to, co Międzyzdrojach czy innym Dziwnówku. No i ta nuda - jeżdżąc po wyspie rowerem niemal usypiałem, bo żaden kierowca nie uznał za stosowne wybudzić mnie z letargu np. klaksonem. Co zresztą byłoby trudne, bo z jezdnie zazwyczaj są oddzielone od dróg rowerowych. Tymczasem jadąc rewelacyjnym szlakiem rowerowym (sic!) na odcinku Dziwnówek - Międzyzdroje i z powrotem miałem tyle emocji, i wszystko gratis! Duńska dzicz nie rozumie bowiem, że szlaki rowerowe powinny być wyznaczane na szosie bez pobocza...

Wracając do tematu - rachunek jest dość prosty: nieco wyższe są ceny noclegów (ale standard co najmniej przyzwoity), ale nieporównanie lepsza infrastruktura turystyczna. Pozornie tańszy pokój na polskim morzem może oznaczać duże wydatki na alkohol, który posłuży do utopienia polskiej nadmorskiej żenady. W sumie koszt będzie wyższy niż domek i darmowe jeżdżenie po wyspie.

kapral
Użytkownik
# Napisano: 11 Kwi 2007 17:36
Odpowiedz 


Napisał(a): Piotr
Jasne, że drożej niż w Polsce, ale jakoś nikt nie narzekał

heheheh...bardzo mi sie ta wypowiedż Piotra spodobała jak i pozostałe! no tak! nic nie pozostaje jak tylko szykować "manatki" i ruszać na podbój wyspy... i tak jak Piotr napisał: tylko szkoda będzie tych wszystkich "atrakcji" na drodze w naszym kochanym kraju oraz na campingach
Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam
KAPRAL

kasia
# Napisano: 13 Kwi 2007 20:42
Odpowiedz 


a ja mam pytanko czy jadąc na "tanie noclegi" moge sobie ot tak pojechacczy musze jakoś uprzedzić gospodarza? mozliwe jest ze nie znajde tam miejsca na nocleg?spotkaliście sie kiedys z takim przypadkiem? pozdr

oki44
Użytkownik
# Napisano: 14 Kwi 2007 03:30
Odpowiedz 


W gospodarstwach agroturystycznych nie ma problemu z miejscem. Nie sądzę aby rezerwacja była potrzebna.

Anonimowy
# Napisano: 16 Kwi 2007 22:59
Odpowiedz 


Piotrze, humor Cię nie opuszcza Już tęsknię za tą duńską "dziczą i chamstwem", bez których to atrakcji nie potrafię sobie wyobrazić wakacji... W tym roku już z odrosniętym potomstwem, bo czym skorupka za młodu nasiaknię tym na starośc "dziczy?" Pozdrawiam i do zobaczenia na szlakach Bornholmu, do lipca jeszcze tylko chwila...

Ada
# Napisano: 17 Kwi 2007 07:20
Odpowiedz 


Witam,
czy ktoś może orientuje się, czy noszenie kasku jest na Bornholmie obowiązkowe?
Z góry dziekuje za informację!
Pozdrawiam

Ada
# Napisano: 17 Kwi 2007 07:22
Odpowiedz 


Chodzi oczywiście o jazdę rowerem i kask rowerowy

Anonimowy
# Napisano: 17 Kwi 2007 10:34
Odpowiedz 


Jazda w kasku nie jest na Bornholmie obowiązkowa, ale wskazana dla bezpieczenstwa i kształtowania dobrych nawyków zwłaszcza u naszych milusińskich!! Jeśli nie posiadamy kasku, wyjazd na wyspę jest dobrą okazją do zakupu!

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej