Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Pobyt jednodniowy
Autor Wiadomość
Anonimowy
# Napisano: 6 Cze 2007 14:34
Odpowiedz 


Witajcie.
Ponieważ przez dwa pierwsze tygodnie lipca planuję pobyt w Darłówku, pomyślałem o jednodniowym wypadzie na Bornholm.
Wiem, że w sezonie pływa stamtąd statek, który wieczorem wraca, więc jest kilka godzin czasu na wyspie.
Pobyt dwu osób dorosłych i dwójki kilkuletnich dzieci, więc autokarowa wycieczka objazdowa po wyspie raczej odpada.
Dlatego mam kilka pytań/wątpliwości:
-czy rezerwację biletów na statek można/trzeba organizować dużo wcześniej (gdzie)?
-dokąd można się wybrać z Nexo mając kilka wolnych godzin? Myślę o jakiejś plaży, zwiedzaniu miasta, ew. jakimś wypadzie w jedno niezbyt odległe miejsce.
-jakieś inne pomysły na miły pobyt
Thx

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 8 Cze 2007 16:58 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


Napisał(a): Anonimowy
-dokąd można się wybrać z Nexo mając kilka wolnych godzin? Myślę o jakiejś plaży, zwiedzaniu miasta, ew. jakimś wypadzie w jedno niezbyt odległe miejsce.

Możecie spacerkiem wybrać się w kierunku plaż do Balki (ok. 3 km od Nexo), można pójść do Parku Motyli, gdzie dziecku powinno się podobać bo latają tam wielobarwne motyle. Można wypożyczyć rowerki i pojechać sobie kawałek w kierunku Svaneke. Malowniczo położona dróżka rowerowa i przyjemne miasteczko, a w nim m.in. browar (dla mężczyzny ), huta szkła (dla kobiety ) i wytwórnia cukierków - dla dzieci, ale i dla dorosłych

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

tomekkt
Użytkownik
# Napisano: 19 Cze 2007 11:47
Odpowiedz 


Witam.
czy jest sens wyjazdu na 1 dzień? Między przyjazdem a powrotem jest około 7 godzin. Czy można w tym czasie zwiedzic to, co najciekawsze?

dziękuję i pozdrawiam

hania731
Użytkownik
# Napisano: 12 Lip 2007 15:42
Odpowiedz 


ja również jestem zainteresowana tym tematem, więc podnoszę ten wątek, czy w Nexo można skorzystać z bufetu rybnego, bo choć być może jest to przereklamowane, to mój mąż bardzo chciałby zobaczyć.

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 12 Lip 2007 15:49
Odpowiedz 


Napisał(a): hania731
czy w Nexo można skorzystać z bufetu rybnego


W Nexo nie ma bufetu rybnego, najbliżej bufet jest w wędzarni w Snogebaek.

Napisał(a): hania731
to mój mąż bardzo chciałby zobaczyć.


lepiej nie patrzeć, a spróbować

Jeśli chodzi o wycieczki jednodniowe, alternatyw pobytu jest kilka:

- można wypożyczyć rower i pojeździć troszkę po wyspie - na zachód od Nexo, plaże, na wschód wspaniałe ścieżki rowerowe poprowadzone wzdłuż malowniczego wybrzeża
- można skorzystać z objazdowych wycieczek po wyspie
- można pospacerować po Nexo, poczuć atmosferę malutkich uliczek i spokojnego życia wyspiarzy

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

hania731
Użytkownik
# Napisano: 12 Lip 2007 16:02
Odpowiedz 


dziękuję za informację.
Proszę o jeszcze kilka: Czy będąc w Kołobrzegu znajdę bez problemu ofertę takiej wycieczki jednodniowej?
Czy trzeba ją dużo wcześniej rezerwować?
Jak często się odbywają?
W ofercie w internecie znalazłam propozycję Kołobrzeskiej żeglugi pasażerskiej i Żeglugi Gdańskiej, czy są one porównywalne, czy któraś jest bardziej interesująca?

Anonimowy
# Napisano: 15 Lip 2007 20:32
Odpowiedz 


bezsensu pomysł szkoda kasy!

hania731
Użytkownik
# Napisano: 16 Lip 2007 11:08
Odpowiedz 


napisz proszę coś więcej na temat, czy bez sensu wg Ciebie jest jechać na jeden dzień na Borholm, czy korzystać z oferty wycieczki jednodniowej?

Anonimowy
# Napisano: 28 Lip 2007 01:19
Odpowiedz 


wybulicie za prom i wściekniecie się, że nie zostajecie na dłużej, bo wyspa urzeka już na dzień dobry

aa
# Napisano: 27 Sier 2007 18:58
Odpowiedz 


dokładnie, też byłam ciekawa i popłynęłem na 1 dzień. Wyspa przepiękna, nie chciałam stamtąd wracać. Już planujemy tydzień lub dwa w przyszłym roku.

bb
# Napisano: 27 Sier 2007 22:46
Odpowiedz 


Jak wyglada taka wycieczka- ile nalezy byc przed wyplynieciem- godzine? oraz gdzie wykupuje sie wycieczke objazdowa- na statku czy wczesniej. Obiady na statku platne w zlotowkach?- chemy z 2 malych dzieci stad te szczegolowe pytania, dziekuje

tibidabo
Użytkownik
# Napisano: 29 Sier 2007 12:02
Odpowiedz 


ja spedzilam na wyspie tydzien, a i tak mam niedosyt.
Wycieczka jednodniowa, kiedy 9 godzin zajmuje bujanie na promie w mojej opinii jest zbednym wydatkiem.

Jedyny plus to przyszly przychod dla bornholmczykow, bo pewne jest na 99%, ze jednodniowy delikwent zakocha sie w wyspie i wroci na dluzej za rok

Anonimowy
# Napisano: 29 Sier 2007 16:30
Odpowiedz 


zgadza się, co człowiek powyżej rzekł - dziwne, że są chetni
pomysł to cokolwiek absurdalny
spora kasa za prom i jak wyżej powiedziano - strasznie długa podróż
i za to - parę godzin w autokarze i ogladanie wyspy głównie przez szybkę
(efekt takiego ogladania i wrażenia można poczytać gdzieś tu na forum - pewna pani opisała - i nijak to się ma do rzeczywistości)
na sam Hammeren warto poświęcić pół dnia

Bornholm w jeden dzień? Równie dobrze można obejrzeć zdjęcia. Wyjdzie na to samo, a pieniążki w kieszeni.

Grażyna
# Napisano: 4 Paź 2007 11:17
Odpowiedz 


Byłam tam w niedzielę 30.09.2007.
Napisał(a): Anonimowy
zgadza się, co człowiek powyżej rzekł - dziwne, że są chetni
pomysł to cokolwiek absurdalny

A ja się nie zgadzam, no może co do
Napisał(a): Anonimowy
strasznie długa podróż
,
chociaż zniosłam ją znakomicie i w bardzo miłym towarzystwie. Wrażenia z jednodniowego pobytu wspaniałe, zauroczenie wyspą niepodwarzalne, chcę tam wrócić i tutaj też się zgadzam
Napisał(a): tibidabo
bo pewne jest na 99%, ze jednodniowy delikwent zakocha sie w wyspie i wroci na dluzej za rok
.
Nie zgadzam sie jednak ze stwierdzeniem
Napisał(a): Anonimowy
Równie dobrze można obejrzeć zdjęcia. Wyjdzie na to samo
, to tak jakbyś zamiast pójść na koncert ulubionego wykonawcy, którego jesteś fanem ogladał go w telewizji. Atmosfery koncertu tak, jak bezpośredniego kontaktu z krajobrazami i urokliwością małych miasteczek na wyspie, nie zastąpi "erzac".
Pewnie ,że jednodniowy pobyt, to tylko przedsmak tego co można przeżyć przez kilka dni, czy tygodni, ale warto jechać , żeby nabrać apetytu na więcej.
Pozdrawiam wszyskich "zauroczonych"

Anonimowy
# Napisano: 16 Paź 2007 13:08
Odpowiedz 


wycieczka na Bornholm jednodniowa ? - to obraza dla Bornholmu.
To tak jakbyś chciał zwiedzić Kraków w 15 minut. Starówkę Gdańską w trzy minuty a piwo wypić w 15 sekund.

agnabar
Użytkownik
# Napisano: 26 Paź 2007 21:49
Odpowiedz 


Napisał(a): Anonimowy
wycieczka na Bornholm jednodniowa ? - to obraza dla Bornholmu.
To tak jakbyś chciał zwiedzić Kraków w 15 minut. Starówkę Gdańską w trzy minuty a piwo wypić w 15 sekund.

No właśnie.... tego nie da się obejrzeć przez kilka godzin. Nawet kilka dni to za mało.... stanowczo za mało bo z dnia na dzień chce się więcej i więcej. I codziennie jest coś pieknego do zobaczenia. Tęsknię za Wyspą. Na pewno tam wrócę!

oki44
Użytkownik
# Napisano: 28 Paź 2007 18:07 | Edytowany przez: oki44
Odpowiedz 


Zwolennikom krótkich wycieczek i promowych rejsów, proponuję wyprawy do Nynashamn i Karlskrony. Rejsy jesienią i wiosną są tanie (ok 160zł), babetle zostają w kabinie, a my mamy kilka godzin na zwiedzanie. W KTR corocznie pływamy z rowerkami do tych portów. Linia brzegowa przy Nynashamn jest przepiękna. W Karlskronie można zwiedzić muzeum morskie i pobliskie wysepki. zainteresowanych zapraszam na stronkę KTR. Są na niej opisane wszystkie nasze wyprawy, są też fotki. Pozdrawiam




RED
# Napisano: 20 Mar 2008 13:09
Odpowiedz 


Według mnie na Bornholmie najpiękniejsza jest cisza i atmosfera sielankowego wiejskiego powolnego życia, nie da się tego poczuć biegając po jednym mieście i oglądając co się da, czy objeżdzając wyspę autobusem.
Gdy spytałem znajomą co widziała na tej jednodniowej wycieczce to nawet nie wiedziała gdzie ją zawieźli (podobno jakiś okrągły kościół).
Ja po 9 dniach pobytu wiem że nie widziałem nawet połowy zeczy które bym mógł zobaczyć,................... no chyba że ktoś lubi jazdę autobusem.

ewelinka8885
Użytkownik
# Napisano: 21 Cze 2009 15:44
Odpowiedz 


No przepraszam, wybieram sie w tym roku na jednodniowy rejs (bez wycieczki autokarowej, tylko na rower) i nie uwazam tego za strate pieniedzy, tym bardziej ze bede tam pierwszy raz. Wybaczcie, ale nigdy jeszcze tam nie byłam i nie bede ryzykować straconego np calego tygodnia jesli mialoby mi sie nie spodobac... wiec ja uwazam ze za pierwszym razem bardzo wskazany jest rejs na jeden dziej zeby zobaczyc chociaz namiastke.. a dopiero gdy sie spodoba, wtedy wrocic za rok, dwa na dluzej.

Teddyboy
Użytkownik
# Napisano: 21 Cze 2009 18:27 | Edytowany przez: Teddyboy
Odpowiedz 


dokladnie tak. rekonesans na pewno nie jest zly. ja Bornholmem bylem zachwycony, ale znam tez ludzi na których nie zrobil zadnego wrazenia - bo nudno, bo nic sie nie dzieje itp. Bornholm zauroczy tych którzy szukaja miejsca gdzie wlasnie nic sie nie dzieje , ale jest spokoj, mozna pojezdzic na rowerze, czy samochodem odpoczywając od korków, szukają chwili spokoju, ciszy.
Realnie rzecz ujmujac Bornholm jest wlasnie atrakcyjny taki jaki jest, - małe porty z codziennym rytuałem, kameralna architektura, bezpieczenstwo, fajne widoki. nie kazdego to musi zachwycac, wiec rekonesans nie jest zły. pozwala rowniez zapoznac sie z poziomem cen, które nie sa niestety niskie i moga irytowac nawet zamozniejszych turystów.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej