Domy wakacyjne w Polsce
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Kurs duńskiego
Autor Wiadomość
TomDK
Użytkownik
# Napisano: 10 Cze 2007 14:49 | Edytowany przez: TomDK
Odpowiedz 


Witam!
Wybieram się w sierpniu na trzy miesiace na Bornholm. Chciałbym przez ten czas poznać przynajmniej podstawy wymowy duńskiej, słownictwo, itd. O gramatyce mam niejakie pojęcie, bo uczyłem się niemieckiego. Znam angielski.
Może jest ktoś, kto prowadzi taki kursy albo wie coś o tym. Wszelkie info (także z kosztami) proszę na maila: txm@pvd.pl

Pozdrawiam wszystkich!

Tomasz

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 10 Cze 2007 18:28 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


Na samym Bornholmie są organizowane kursy duńskiego (do 18 godzin tygodniowo) dla osób posiadających nr CPR (Osobisty Numer Rejestracyjny), kursy nieodpłatne. Możliwe, że można się na taki kurs zapisać i pokryć jego koszt jeśli się nie posiada nr CPR. Praktycznie każdy magistrat oferuje możliwość nauki języka duńskiego dla obcokrajowców.

Jako alternatywę dopiszę, że dobre opinie ma ESKK. Poszukaj też na stronach wydawnictwa PONS, wypuścili oni kurs na CD + książeczka. Wiem, że też pojawiły się słowniki, kursy innych wydawnictw - najlepiej jak zapytasz bezpośrednio Google.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

TomDK
Użytkownik
# Napisano: 10 Cze 2007 21:42
Odpowiedz 


Mam kurs audio na CD, ale będąc na B. chciałem ten czas konkretnie wykorzystać, a nauka z kimś kto umie język to co innego niż kursy z płyty Może ktoś by chciał zarobić parę koron

TomDK
Użytkownik
# Napisano: 22 Cze 2007 21:23
Odpowiedz 


Napisał(a): AdminForum
Praktycznie każdy magistrat oferuje możliwość nauki języka duńskiego dla obcokrajowców.


No dobra, ale gdzie szukac informacji na ten temat, bo na brk.dk wszystko po duńsku
Pozdrowienia!

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 23 Cze 2007 15:51
Odpowiedz 


Najlepiej jak do nich zadzwonisz i się dopytasz. Znaczna większość pracowników urzędów mówi po angielsku.

Poszperaj też tutaj (jeśli wcześniej tego nie robiłeś) - http://www.denmark.dk/en/

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej