Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Bornholm - jak zacząć?
Autor Wiadomość
Teresa
# Napisano: 3 Lip 2007 11:18
Odpowiedz 


Witam! Znalazłam przypadkowo ten przyjazny sewis. Jest tu nagromadzone mnóstwo informacji niezbędnych dla turystów. Nie przekopałam całego serwisu - czasu nie starczy. Mam ogromną prośbę - chciałabym się dowiedzieć jak zorganizować wyprawę rowerową na Bornholm - tak krok po kroku? Czy trzeba mieć paszport?
Całe zamieszanie z wyjazdem na Bornholm wiąże się z urodzinami męża. Bardzo chciałabym zrobić mu prezent - w tajemnicy zorganizować cała wyprawę. Termin od 11 sierpnia - czy to nie za późno się za to wzięłam? Interesuje mnie w miarę tani tygodniowy pobyt. Może ktoś ma wszystkie informacje w pigułce? Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam Teresa

peptek
Użytkownik
# Napisano: 3 Lip 2007 13:03
Odpowiedz 


Koleżanko napisze Ci tak. Twój pomysł to droga typowo na skróty i troszkę nie uczciwa. Masz dostep do internetu więc to żaden problem dowiedzieć się tego czego chcesz. Nie pytasz o coś konkretnego a raczej chcesz wszystkiego na tacy. Wątpie czy ktos Cię zadowoli i wyłozy Ci wszystko co wie na tacy, bo to jest raczej niemożliwe. Ten kto się przygotowywał do wyprawy zapewne poświęcił temu dziesiatki godzin jak chocby ja. To duże poświęcenie, a więc juz przedsmak przygody jaka Cię czeka. Zatem do roboty w szukaniu informacji. A jesli zadasz konkretne pytanie w konkretnym temacie to zapewne otrzymasz wiele odpowiedzi. Pozdrawiam

Teresa
# Napisano: 3 Lip 2007 13:19
Odpowiedz 


Zdaję sobie z tego sprawę, że idę na skróty. Ponieważ chcę to zrobić w tajemnicy nie mogę temu poświęcić dużo czasu. A pomysł narodził się dzisiaj podczas pobieżnego przeglądania tego forum. Jeszcze większą trudnością jest brak stałego dostępu do internetu. Jeżeli ktoś nie chce mi pomóc to nie musi. Pozdrawiam

Kuba Fraszka
Użytkownik
# Napisano: 3 Lip 2007 15:26
Odpowiedz 


Hej Teresa!
Grunt to umiec sobie pomagac i umiec dzielic sie swoja wiedza z innymi. To takie ludzkie i niesamowite, a jak widac tak obce wielu osobom.

Jesli chodzi o Twoja wyprawe na Bornholm to planowanie musisz zaczac od podstawowego pytania (tak jak przy kazdej innej wyprawie) - kiedy i za ile. Lipiec i sierpien (ze wskazaniem na lipiec) to calkiem dobry moment na odkrywanie urokow tego miejsca (glownie ze wzgledow na pogode), niestety moze byc w tym czasie dosc tloczno.

Wybralas juz termin, teraz oszacuj budzet. To pozwoli Ci wybrac czy zabierzesz tam samochod, czy moze raczej wybierzecie sie z rowerami a samochod zostanie np w Kolobrzegu. Jesli opcja z samochodem to roziwazaniem bedzie prom ze Swinoujscia, jesli jednak tylko z rowerami to spokojnie mozecie ruszyc z Kolobrzegu. Info na temat promow znajdziesz w tym serwisie: https://bornholm-ok.pl/promy-na-bornholm.html

Teraz sprawa druga. Jezdzicie z namiotami i pelnym ekwipunkiem, czy moze wolicie wynajac sobie pokoj w hotelu czy pensjonacie? Chcecie gotowac sami, czy preferujecie miejscowy wikt.

Kolejna rzecz to ile macie czasu na swoja wyprawe - to pozwoli wybrac najwazniejsze atrakcje, ktore zobaczycie na miejscu. Prom ze swinoujscia plywa tylko w soboty (i tu pewne ograniczenie), ale z Kolobrzegu juz w kazdy dzien tygodnia.

Napisz cos o szczegolach - odpowiedz na moje pytania a postaram sie pomoc. Bornholm to piekne miejsce, ktore koniecznie trzeba zobaczyc. Ja chetnie sluze rada, by udalo Ci sie zorganizowac wymarzony wyjazd.

Pozdrawiam

Kuba Fraszka

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 3 Lip 2007 17:41
Odpowiedz 


Kiedyś już to opisałem: https://bornholm-ok.pl/forum/2_201_0.html#msg1288

peptek
Użytkownik
# Napisano: 3 Lip 2007 23:59
Odpowiedz 


Konkretne pytanie konkretna odpowiedź. Nie ma pytania to jaka ma byc odpowiedź? Chetnie pomoge ale musze wiedzieć w czym. Co niby mam pisać ? Kuba niby napisałeś wiele ale ile z tego przydało sie koleżance Teresie?

Teresa
# Napisano: 4 Lip 2007 08:14
Odpowiedz 


Witam. jak wspomniałam wcześniej mam ograniczony dostęp do neta. Dziękuje wszystkim, którzy chcieliby mi pomóc. Może wypunktuje co chciałabym wiedzieć:
1. Czy na wyjazd potrzebny jest paszport?
2. Wyprawa będzie na rowerach (samochód zostawimy na parkingu) - którym promem lepiej i taniej?
3. Budżet mam ograniczony - czy na tydzień wystarczy 2.000 zł na wszystko?
4. Możemy spać w namiotach bądź na jakiś kwaterach - co jest tańsze?
5. Możemy sami gotować ale chcemy też spróbować lokalnych przysmaków.
6. Wyjazd, jeżeli doszedłby do skutku planowałabym w drugiej połowie sierpnia
Ale podstawowe pytanie - paszport i czy te 2.000 zł starczy na tygodniowy pobyt na wyspie?

Kuba Fraszka
Użytkownik
# Napisano: 4 Lip 2007 10:02
Odpowiedz 


Teresa.
Postaram sie odpowiedziec na Twoje pytania:
1. Nie potrzebujesz paszportu na wyjazd. Poruszac w krajach Unii mozemy sie na dowod osobisty
2. Tanszy jest prom z Kolobrzegu 130 pln w jedna strone (osoba + rower) plywa codziennie. Prom ze Swinoujscia ok 140 pln (osoba + rower) i plywa tylko w soboty.
3. Budzet: jesli policzysz prom dla dwoch osob to wychodzi juz 520 pln; nocleg w namiocie na campingu to wydatek ok 80 pln (dwie osoby + namiot / doba); 80x7 = 560; karta campingowa roczna (obowiazek wykupienia) ok 45 pln/osoba; 45x2 = 90. Sumujac masz juz: 520+560+90=1170; zostaje wiec jakies 800 pln na jedzenie, no i musicie jeszcze dojechac do miejsca w ktorym zaladujecie sie na prom.
4. Tansze sa namioty
5. Gotowanie samemu znacznie tnie koszty
6. Sposoby na ciecie kosztow na Bornholm:
a) zabranie przynajmniej czesci produktow do jedzenia ze soba lub gotowanie na miejscu z tam zakupionych produktow; przykladowe ceny w sklepach znajdziesz tutaj https://bornholm-ok.pl/ceny.html
b) nocowanie na tanich polach biwakowych "u chlpoa". Zamiast 40 pln za osobe na campingu zaplacisz ok 15 pln za osobe na takim polu. Problem w tym, ze wygod tam nie znajdziesz Opis tych pol, lokalizacje itp znajdziesz tutaj:
https://bornholm-ok.pl/tanie-pola-namiotowe.html

Mam nadzieje, ze te informacje choc troche Tobie pomoga

Kuba Fraszka

Teresa
# Napisano: 4 Lip 2007 11:31
Odpowiedz 


Kuba, bardzo ci dziękuje za przekazane informacje. Cieszę się, że trafiłam na forum i Ciebie
Spróbuję wykołować więcej kasy - bardzo chciałabym sprawić mężowi niespodziankę - bo to fajny chłop jest.
mam jeszcze jedno pytanie - czy muszę coś załatwić w Polsce przed wyruszeniem na wyprawę? jakieś wcześniejsze opłaty, rejestracje?

Kuba Fraszka
Użytkownik
# Napisano: 4 Lip 2007 11:41
Odpowiedz 


Raczej nie musisz. Paszport campingowy mozesz wyrobic podczas pierwszej wizyty na campingu. Jedyne co to moze rezerwacje noclegow na campingach. Niektore campingi wymagaja tego w szczycie sezonu.

Zycze Wam cudownej wyprawy i pozdrawiam

Kuba Fraszka

Teresa
# Napisano: 4 Lip 2007 13:00
Odpowiedz 


Kuba, jesteś Wielki Bardzo dziękuje ci za cenne wskazówki. Teraz wiem czego się trzymać. Jeżeli moja wyprawa dojdzie do skutku na pewno się pochwalę. Pozdrawiam Cię serdecznie.
Jeżeli napotkam jakieś schody pozwolę sobie poprosić Cię o pomoc

Kuba Fraszka
Użytkownik
# Napisano: 4 Lip 2007 14:38
Odpowiedz 


Ciesze sie bardzo, ze moglem pomoc. Zapomnialem jeszcze o jednym. Ubezpieczenie KL (koszty leczenia) i NNW (nastepstwa nieszczesliwych wypadkow) nie jest obowiazkowe, ale bardzo przydatne - w razie jakichkolwiek sytuacji z zaangazowaniem sluzby zdrowia ulatwia dzialania i pokrycie kosztow. Wydatek rzedu 20 -25 pln osoba/tydzien.

Czekam na info jak bylo Odezwij sie na forum albo bezposrednio na maila.

Pozdrawiam

peptek
Użytkownik
# Napisano: 4 Lip 2007 23:05
Odpowiedz 


Małe sprostowanie. Nie potrzebny jest paszport ale jak masz nowy dowód osobisty. Tanie pola nie kosztuja 15 zł tylko 15 koron więc ok 8 zł za dobę. Na niektórych polach u farmera jest możliwość skorzystania z prysznica. Ja jadę na rowerze juz z miejsca zamieszkania czyli 4 doby jazdy rowerem do promu , ok 6 dni na wyspie i 3 dni powrót do domu i zamierzam zamknąć sie w kwocie 500-600 zł Oczywiście dla bezpieczeństwa zabieram 1000 zł z czego mam zamiar przywieźć ok 400 zł. praktycznie wiekszość jedzenia będe miał ze sobą. Kolega był 8 dni w maju i tam stracił tylko 100 koron na utrzymanie bo nie płacił za pola bo nie były jeszcze czynne. jesli zamierzasz odwiedzać muzea i inne atrakcje płatne to koszty dojda oczywiście ale uważam że jeśli nie jesteś wymagająca to z tych 2000 zł sporo Ci zostanie, pod warunkiem że zaopatrzysz się w jedzenie( w większości ) przed wyjazdem. wart odwiedzić Twój oddział NFZ i pobrać darmową kartę ubezpieczeniową do bezpłatnego dostępu do pomocy medycznej za granicą

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 5 Lip 2007 22:01
Odpowiedz 


Napisał(a): peptek
wart odwiedzić Twój oddział NFZ i pobrać darmową kartę ubezpieczeniową do bezpłatnego dostępu do pomocy medycznej za granicą

Tak, tak, Peptek, szukaj potem lekarza, który ma podpisany stosowny kontrakt z ichnią Kasą Chorych...
Wszystkim i zawsze polecam wykupienie ubezpieczenia KL i NNW, przy czym KL tak na min. 10 000 Euro.
Więcej szczegółów: http://www.bankier.pl/fo/ubezpieczenia/narzedzia/turystyczne/?strefa=Europa
Za aktualność nie ręczę, a o konkrety należy zawsze pytać agenta.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej