Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Alternatywne połączenie z Bornholmem
Autor Wiadomość
neronansa
# Napisano: 23 Paź 2009 21:50
Odpowiedz 


Moim marzeniem jest uruchomienie rejsów na Bornholm z Gdyni lub Gdańska i to najlepiej rejsów całorocznych. Dojazd do Świnoujścia mnie dobija -jest tam daleko chyba dla każdego bez względu na miejsce zamieszkania. Do Gdyni jest prostsza droga i bliżej z każdego zakątka Polski . Co do rejsów całorocznych domyslam się że pewnie by nie były opłacalne bo wiadomo że latem są najlepsze warunki do zwiedzania Bornholmu choć na pewno o każdej porze roku jest tam urokliwie a dla chętnych jest możliwe dostanie się tam w inny sposób-lecz bardziej męczący.

TomDK
Użytkownik
# Napisano: 24 Paź 2009 18:50
Odpowiedz 


A ja uważam, że powinni uruchomić bezpośrednie tanie połączenia lotnicze z Polski. Ostatnio uruchmili tanie połączenie Kopenahaga-Rønne i można "przelecieć się" za niecałe 200kr, więc chyba byłoby to wykonalne.
Ciekaw jestem ile osób poleciałoby na Bornholm poza sezonem?

Teddyboy
Użytkownik
# Napisano: 25 Paź 2009 17:56
Odpowiedz 


niezle by to bylo fakt... niestety polączenia promowe kieruja sie takze ekonomią i z Gdyni czy Gdanska do Ronne jest po prostu daleko co sprawia ze takei polaczenie byloby po prostu drogie. z tego co wiem istnieje silne lobby majace na celu organizacje regularnego promu kolobrzeg - nexo, niestety jest to przedsiewziecie rowniez kosztowne bo wymagala przystosowania kolobrzeskiego portu do przyjmowania takich jednostek. zarazem port w nexo jest rowniez dosc maly i ciasny. no ale z drugiej strony-chciec to moc. jedno co cieszy to to ze zarowno gminy bornholmskie jak i niemieckiej meklemburgii dostrzegly ze polski turysta moze byc atrakcyjny / oczywiscie w dobrym tego slowa znaczeniu/.

Anonimowy
# Napisano: 25 Paź 2009 22:40
Odpowiedz 


TomDK - mógłbyś dać jakieś namiary na to tanie połączenie lotnicze.

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 25 Paź 2009 23:53 | Edytowany przez: AdminForum
Odpowiedz 


neronansa
Pozwoliliśmy sobie na zmianę tematu na bardziej nawiązujący do toczącej się dyskusji.

Napisał(a): TomDK
A ja uważam, że powinni uruchomić bezpośrednie tanie połączenia lotnicze z Polski.

Z tego co wiem takie rozmowy są prowadzone. W kwietniu tego roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjeździe studyjnym na Bornholm. Podczas wyjazdu, na lanczu w Gudhjem, mieliśmy okazję poznać szefa Bornholms Lufthavn - p. Hviid. Bardzo interesujący człowiek, pasjonat, oddany swoim celom. Rozmowa zaowocowała nowymi doświadczeniami, a przede wszystkim nowymi informacjami.

Jak wspomniałem, są prowadzone rozmowy mające na celu uruchomienie lotniczego połączenia pomiędzy Polską a Bornholmem. Wydaje się jednak, że takie połączenie ma nikłe szanse rentowności. Turyści odwiedzający Bornholm poruszają się po wyspie na dwóch kółkach, albo na czterech. Samolot nie zapewni transportu rowerów, czy też samochodów - co jest oczywiste Jednocześnie proponowane samoloty są na tyle małe, że nie zapewnią transportu dużych grup turystów chcących odwiedzić Bornholm tylko przez jeden dzień. I właśnie to może mieć dość znaczący wpływ na niepowodzenie projektu. Oczywiście nie zakładamy, że będzie inaczej

Napisał(a): TomDK
Ostatnio uruchmili tanie połączenie Kopenahaga-Rønne i można "przelecieć się" za niecałe 200kr

To się zgadza, zmienił się Przewoźnik, a z nowym Przewoźnikiem nowe warunki lotów (zasługa p. Hviida). Tanie bilety są dostępne, należy jednak pamiętać, że ceny są ustalane w systemie płynnym (flexi). Na cene biletu ma wpływ wiele czynników np. dzień tygodnia, godzina, święta...

Strona internetowa Bornholms Lufthavn - www.bornholms-lufthavn.dk

PS
Od kilku już lat, małymi kroczkami, rozwijana jest koncepcja tunelu morskiego mającego połączyć Bornholm ze Szwecją, stacją docelową miałoby się stać Vang. Z tego co wiem projekt jest bardzo powoli rozwijany, a rozchodzi się oczywiście o pieniądze. Inwestycja bardzo kosztowna, szacowana na miliony koron.

Wszystkie zabiegi mające na celu rozbudowę lub poprawę dotychczasowej komunikacji Bornholmu z Polską, Niemcami, Szwecją zasługują na "aplauz i zaakceptowanie". Należy pamiętać jednak, że obecna forma połączeń promowych stanowi jednocześnie naturalny filtr turystów odwiedzających wyspę. Chroni tym samym przed zalaniem wyspy przez zbyt duże grupy turystów.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

TomDK
Użytkownik
# Napisano: 26 Paź 2009 08:20 | Edytowany przez: TomDK
Odpowiedz 


Zdaję sobie sprawę, że samolotem nie przewiezie się rowerów, ale zawsze można je wynająć na miejscu. Podobnie jak samochód.

A pomysł budowania tunelu między Bornholmem a Szwecją budzi ogromne kontrowersje. Ja osobiście jestem przeciw.

I właśnie przeczytałem naTV2/Bornholm, że moze od 2011 będzie pływał prom pasażersko-samochodowy z Nexø do Kołobrzegu/Darłowa/Ustki. CIekawe, co z tego wyjdzie.

AdminForum
Administrator
AdminForum
# Napisano: 26 Paź 2009 11:14
Odpowiedz 


Napisał(a): TomDK
ale zawsze można je wynająć na miejscu

No właśnie. I to może mieć wpływ na nieopłacalność tego przedsięwzięcia.

_______________________
Pozdrawiam :: Kontakt

iskiereczka74
Użytkownik
# Napisano: 26 Paź 2009 18:46
Odpowiedz 


Pomysł z tunelem mam nadzieję nie wypali ? Obawiam się, że jeśli ruszą tam tłumy, to już "nic nie będzie takie jak przedtem". Podróż statkiem na wyspę jest też sama w sobie "atrakcją" (pomijając niestabilne stateczki z Kołobrzegu) i chyba nie ma potrzeby, aby kursował tam jakiś "tramwaj", który "zabije" klimat Bornholmu. Po co to komu ?

neronansa
# Napisano: 26 Paź 2009 19:36
Odpowiedz 


To prawda że Bornholm ma swój urok i spokój dzięki temu że nie nawiedzają go tłumy turystów i ten naturalny filtr wspomniany powyżej przez Admin. reguluje tę ilość osób. Ja poruszyłam ten wątek wygodniejszych połączeń bo naprawdę dojazd do Świnoujścia moim zdaniem jest okropny-daleko i podrzędnymi drogami. mam nadzieję ze kiedyś wypali to wspomniane połączenie z Kołobrzegu.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej