Chorwacja kwatery
Bornholm forum Bornholm forum Bornholm forum
Powrót do BORNHOLM-OK.pl [strona główna]
 | Forum | Rejestracja | Odpowiedz | Szukaj | Stat |
Bilety promowe Noclegi na Bornholmie Domy wakacyjne, hotele

Forum / Bornholm / Byłam na Bornhomie 12 dni i było wspaniale
Autor Wiadomość
sylwia
Użytkownik
# Napisano: 27 Lip 2006 09:02
Odpowiedz 


Bornholm to raj dla rowerzystów, przekonałam się o tym i było wspaniale.
Kraina pieknej przyrody, spokoju, i wspaniałych tras rowerowych.
To była jedna z piękniejszych wycieczek na których byłam.

Gdyby ktoś chciał coś się dowiedzieć konkretnego, jeżeli będę mogłoa to powiem. Pozdrawiam S.

Justyna
Użytkownik
# Napisano: 27 Lip 2006 17:05
Odpowiedz 


Czy możesz napisać coś więcej o trudności tras rowerowych? Dawno nie jeździłam na rowerze i wolałabym zacząć o prostszych tras, mało podjazdów i stromych zjazdów.... Które trasy polecasz dla rowerowego nowicjusza?

sylwia
Użytkownik
# Napisano: 28 Lip 2006 09:43
Odpowiedz 


Wyspa składa się z dwóch części płaskiej i trochę pagórkowatej, ale wzniesienia są tak niewielkie, że nie sprawiają większych tudności. A za to urozmaicają krajobraz i to ta część wyspy jest najpiękniejsza. Odległość między mięjscowościami są nie duże, więc z pokonaniem ich nie ma trudniości. Odległość między jednym noclegiem a drugim to 30 do 50 km. Trasy pokonuje się łatwo , są raczej przeznaczone dla amatorów niż dla zawodowców. Prawie całość tras rowerowych na wyspie jest wyasfaltowana, położona z boku jezdni, więc samochody nie przeszkaczają. Trasy są doskonale opisane i oznaczone. na wyspie byłam 12 dni i przejechalośmy prawie wszystkie trasy rowerowe. Wyruszyliśmy z Nexo w kierunku wszchodniego wybrzeża do Gudhjem i w tym kierunku zaczynają się wzniesienia. Ale należy pamiętać że największy punkt wyspy ma 76 m npm. Jest jeden ostry podjazd lub zjazd na wyspie, zależy od której strony się podjeżdża, to jest w okolicy Vang, niepamietam dokładnie gdzie, nachylenie 12% (bo take oznaczenia istnieją na drogach rowerowych). Ja pokonywała ten odcinek z górki, bo przemieszczałam się w kierunku Ronne, podjechać jest ciężko, a najbardziej ze wzgjedu na to, że inni rowerzyści pchają rowery pod górkę i nie ma jak ich wyminąć.

Justyna
Użytkownik
# Napisano: 28 Lip 2006 17:26
Odpowiedz 


Dzięki serdeczne za info. Pozdrawiam i pakuję się na jutrzejszy wyjazd.

Piotr
Użytkownik
# Napisano: 28 Lip 2006 17:35
Odpowiedz 


Ad vocem: najwyższy punkt ma 162 m n.p.m., a ten podjazd niedaleko Vang (jeśli o tym samym myślimy) ma 24%, nie 12. Ale jest krótki. Zajrzyj też tu: https://bornholm-ok.pl/forum/2_230_0.html

Udanego urlopu.

sylwia
Użytkownik
# Napisano: 29 Lip 2006 00:18
Odpowiedz 


Oj troszkę mi się pomyliły te cyferki.

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Wstaw zdjęcie  Wstaw link  Film z YouTube  Zmień kolor tekstu  :) ;) :up: :down: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: 

Przykład: klikając ikonkę: Pogrubienie w okienku powyżej pojawia się znaczniki: [b][/b], pisząc: [b]bornholm[/b] uzyskasz wynik bornholm.

» Użytkownik: 
» Hasło: 

Możesz wpisać swoje imię lub nick w polu "Użytkownik" bez podawania Hasła, wtedy wprowadzone imię lub nick wyświetli się przy Twojej wiadomości.
Pamiętaj aby podpisywać swoje wypowiedzi, nie pozostawaj Anonimowy.
 

© 2004-2024 BORNHOLM-OK.pl | Powered by miniBB | Nota prawna | Cookies

Kontakt z nami

Bornholm - Powrót do strony głównej