Bornholm - przewodnik, Jakubowski

Cena:30 PLN

Nakład:wyczerpany

Przewodnik Bornholm

Marcin Jakubowski

Wydany w maju 2009 r. przez PCIT TRAMP "Bornholm" jest książką, która najpełniej wśród krajowych publikacji przedstawia nie tylko główne walory turystyczne wyspy, ale i środowisko, historię, współczesne życie gospodarcze, problematykę społeczną, w tym historię polskiej emigracji. Pierwsza, jeszcze czarno-biała wersja "Bornholmu" pojawiła się już w 1994 r., stając się jednocześnie pierwszym polskim przewodnikiem po wyspie. Obecna edycja jest czwartym, a licząc publikację z 1994 r. piątym wydaniem tego przewodnika.

Co nowego w czwartym wydaniu? Kolejne 16 stron, wraz z którymi pojawiły się opisy nowych miejsc. Dzięki współpracy z Bornholms Museum został poszerzony dział historyczny, a tekst ilustruje ponad 160 kolorowych fotografii i 19 mapek, dzięki czemu powstał najobszerniejszy zbiór informacji o Bornholmie na polskim rynku księgarskim.

Oprócz opisu wszystkich ważniejszych miejsc godnych odwiedzenia, w książce można znaleźć mnóstwo praktycznych informacji - m.in. opis bazy noclegowej, dróg rowerowych, muzeów, propozycji aktywnego wypoczynku, kuchni bornholmskiej, miejscowego rzemiosła, możliwości zakupów. Całość uzupełnia TOP 10, czyli turystyczna lista przebojów oraz słowniczek j. duńskiego.

Info:

Autor: Marcin Jakubowski

ISBN: 978-83-922004-0-6
Format: 12 cm x 19,5 cm
Ilość stron: 144
Oprawa miękka, pokryta folią błyszczącą
19 mapek, Mapa Bornholmu, ponad 160 kolorowych zdjęć

COFNIJ