Schroniska młodzieżowe

Schroniska młodzieżowe

Schroniska młodzieżowe to zaraz po domkach i apartamentach na Bornholmie najbardziej wygodna opcja noclegów. Są one idealnym miejscem dla podróżujących większą grupą, czy to jako wycieczka szkolna czy grupa przyjaciół. Miejsce do spania znajdą tutaj również samotni wędrowcy oraz rodziny, czyli krótko mówiąc każdy, kto potrzebuje noclegu w niskiej cenie.

Ceny noclegu w schronisku młodzieżowym zaczynają się od 250-300 DKK i są uzależnione od standardu pokoju/schroniska. Aby móc przenocować w schronisku należy posiadać własną pościel (nie wystarczy sam śpiwór) lub za dodatkową opłatą wypożyczyć ją w schronisku. Można również wypożyczyć ręczniki oraz zakupić śniadania.

Karta schronisk młodzieżowych nie jest wymagana.

Schronisko młodzieżowe
Danhostel Bornholm

Schroniska na Bornholmie

Większość ze schronisk na Bornholmie nie wymaga posiadania karty schronisk młodzieżowych. W schroniskach Danhostel karta ta nadal jest wymagana. Koszt takiej karty to około 160 DKK (można też okazać Międzynarodową Legitymację Schronisk Młodzieżowych, którą można wykupić w Polsce). Legitymacja ważna jest rok od daty wydania i obowiązuje we wszystkich schroniskach młodzieżowych świata. Jeżeli nie posiada się takiej legitymacji, a nocleg to tylko jedna noc, do ceny za nocleg doliczana jest kwota ok. 35 DKK opłaty dziennej.

Posiadaczowi karty przysługują rabaty udzielane przez schroniska, np. 10% rabatu od cen przy rezerwacjach online. Dzięki karcie można zdobyć zniżki na wiele atrakcji: muzea, wystawy i inne.

Danhostel

Adresy schronisk młodzieżowych na Bornholmie:

 1. Rosengaarden Hostel Boderne
  Bodernevej 28
  3720 Aakirkeby
 2. Gudhjem Vandrerhjem
  Ejnarmikkelsvej 14
  3760 Gudhjem
 3. Rønne Vandrerhjem
  Arsenalvej 12
  3700 Rønne
 4. Danhostel Sandvig
  Langebjergvej 12
  3770 Allinge
 5. Svaneke Vandrerhjem
  Reberbanevej 9
  3740 Svaneke

Schroniska młodzieżowe w Danii:

 • www.danhostel.dk

Mapka wyspy w formacie .pdf do pobrania.

Uwaga: w całej Danii, jak również na Bornholmie, obowiązuje zakaz biwakowania "na dziko".