Rønne - Årsdale (Trasa F)

Trasa rowerowa z Rønne do Årsdale. Długość trasy: 37,2 km

Rønne - Årsdale (Trasa F)
  • Rønne
  • Vestermarie
  • Almindingen
  • Paradisbakkerne
  • Årsdale

Długość trasy: 37,2 km

Rønne

Trasa swój początek bierze w Rønne, które jest stolicą wyspy. Będąc w Rønne warto zwiedzić: Muzeum Bornholmu (Bornholm Museum - Sct. Mortensgade 29), Erichsens Gård - to stary dom, gdzie ogladać można wnętrza wraz z wyposażeniem z XIX wieku, przy domu znajduje się wspaniały ogród (Erichsens Gård - Laksegade 7), Hjorths Stentøj - to działająca fabryka - muzeum w której wyrabia się kamionkę.

Las Almindingen

Większa część trasy prowadzi przez zielone tereny wyspy co sprawia, że jest ona dość monotonna. Wybierając tą drogę warto zatrzymać się na dłużej w Almindingen i skorzystać ze szlaków pieszych jakie zostały przygotowane dla turystów. W czasie spaceru odkryć w lesie można Dolinę Echa (Ekkodalen), czy ruiny grodów Lilleborg i Gamleborg.

Paradisbakkerne (Rajskie Pagórki)

Szlaki turystyczne przygotowano również dla turystów odwiedzających Paradisbakkerne (Rajskie Pagórki) - jest to niewielki obszar leśny o bardzo zróżnicowanej powierzchni (doliny szczlinowe, mutony). Należy pamiętać, że Rajskie Pagórki są terenem prywatnym i konieczne jest przestrzeganie reguł ustalonych przez właściciela.

Paradisbakkerne - mapka

Po Paradisbakkerne poruszać się wolno wyłącznie pieszo i po wyznaczonych szlakach (rowery lub samochody można pozostawić na pobliskich parkingach).

Årsdale - młyn

W Årsdale w kameralnej wędzarni skosztować można bornholmera, a w ogromnym wiatraku Årsdale Mølle podpatrzeć jak działają mechanizmy młyna.

Trasy rowerowe:

Rower na Bornholmie, więcej: